Divi 1.0 - en to bg translation catalogue (1405 entries)

en: % Comments
bg: % Коментари

en: %1$s %2$s Settings
bg: %1$s в %2$s инсталация

en: %1$s All Caps
bg: %1$s всички шапки

en: %1$s Background Color
bg: %1$s в Цвета на фона

en: %1$s Border Color
bg: %1$s в цвят на рамката

en: %1$s Border Radius
bg: %1$s в границите на радиуса на

en: %1$s Border Width
bg: %1$s на границата

en: %1$s Columns
bg: %1$s в колони

en: %1$s Font
bg: %1$s на Шрифта

en: %1$s Font Size
bg: %1$s размер на шрифта

en: %1$s Hover Background Color
bg: %1$s в мишката Цвета на фона

en: %1$s Hover Border Color
bg: %1$s в мишката Цвят на рамката

en: %1$s Hover Border Radius
bg: %1$s в мишката граници на радиуса на

en: %1$s Hover Letter Spacing
bg: %1$s в мишката межбуквенное

en: %1$s Hover Text Color
bg: %1$s в мишката цвят на текста

en: %1$s Icon
bg: %1$s икона

en: %1$s Icon Color
bg: %1$s икона Цвят

en: %1$s Icon Placement
bg: %1$s икона на настаняване

en: %1$s Letter Spacing
bg: %1$s в межбуквенное

en: %1$s Line Height
bg: %1$s линии височина

en: %1$s Text Color
bg: %1$s в текстов Цвят

en: %1$s Text Size
bg: %1$s на Размера на текста

en: (Edit)
bg: (Редактиране)

en: 0 Comments
bg: 0 коментара

en: 0 comments
bg: 0 коментари

en: 1 Column
bg: 1 колона

en: 1 Comment
bg: 1 Коментар

en: 1 comment
bg: 1 коментар

en: 3 column row can't be used in this column.
bg: Ред с 3 колони не може да се използва в тази колона.

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
bg: <span class=\"meta-nav\">&larr;</span> по-стари коментари

en: <strong>%1$s</strong> widget area has been created. You can create more areas, once you finish update the page to see all the areas.
bg: Беше създадена <strong>%1$s</strong> област за графични компоненти. Можете да създадете повече области, след като завърши обновяването на страницата, за да видите всички области.

en: A split testing goal cannot be moved inside of a split testing subject. To perform this action you must first end your split test.
bg: Целта на разделното тестване не може да бъде преместена в темата на тестването. За да извършите това действие, първо трябва да завършите вашето разделно тестване.

en: A split testing subject cannot be moved inside of a split testing goal. To perform this action you must first end your split test.
bg: Темата на разделното тестване не може да бъде преместена в целта на тестването. За да извършите това действие, първо трябва да завършите вашето разделно тестване.

en: About Me
bg: За мен

en: About Us
bg: За нас

en: Above Title
bg: По-Горе Титла

en: Accordion
bg: Акордеон

en: Account Name
bg: Име На Профила

en: Account URL
bg: URL на акаунт

en: Active Link Color
bg: Цвят На Активни Връзки

en: Active Menu Link
bg: Връзка активно меню

en: Active Portfolio Filter
bg: Активен Портфейл Филтър

en: Active Tab
bg: Активен Раздел

en: Active Tab Background Color
bg: Цвета На Фона На Активен Раздел

en: Actual Size
bg: Жилищна Площ

en: Add %1$s Icon
bg: Добавяне на %1$s икона

en: Add From Library
bg: Добавяне На Библиотеки

en: Add New
bg: Добави нов

en: Add New %s
bg: Добавете нови %s

en: Add New Category
bg: Добавяне на нова категория

en: Add New Item
bg: Добави нов елемент

en: Add New Layout
bg: Добавяне на ново оформление

en: Add New Project
bg: Добави нов проект

en: Add New Tag
bg: Добавяне на нов етикет

en: Add Row
bg: Добави ред

en: Add Specialty Section
bg: Добави специален раздел

en: Add To Categories:
bg: Добави В Категории:

en: Add/Delete Item
bg: Добавяне/Изтриване На Елемент

en: Added
bg: Добавен

en: Adjust padding to specific values, or leave blank to use the default padding.
bg: Регулиране подложка определени ценности, или оставете празно за да използвате стойността на запълване по подразбиране.

en: Adjust the spacing between each column in this row.
bg: Регулиране разстоянието между всяка колона на този ред.

en: Adjust the text used from the signup button.
bg: Регулиране на текста, използван от бутона за регистрация.

en: Admin Label
bg: Етикет на администратор

en: Administrator
bg: Администратор

en: Advanced Design Settings
bg: Разширени Настройки Дизайн

en: Advanced Settings
bg: Допълнителни Параметри

en: After
bg: След

en: Album name
bg: Име на албум

en: All
bg: Всички

en: All Categories
bg: Всички категории

en: All Layouts
bg: Всички оформления

en: All Projects
bg: Всички проекти

en: All Tags
bg: Всички етикети

en: All Time
bg: През цялото време

en: All advanced module settings in will be lost.
bg: Всички съвременни модул настройки ще бъдат изгубени.

en: All content created in the Divi Builder will be lost. Previous content will be restored.
bg: Всички материали, създадени в Диви строител ще бъдат загубени. Предишното съдържание ще бъде възстановено.

en: All of your current page content will be lost.
bg: Всички текущи страници съдържанието се губят.

en: All of your current role settings will be set to defaults. Do you wish to proceed?
bg: Всички текущи настройки на роли ще бъдат инсталирани по подразбиране. Наистина ли искате да продължите?

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .MP4 version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
bg: Всички видео клипове трябва да бъдат качени във формати .MP4 и .WEBM, за да се гарантира максимална съвместимост с всички браузъри. Качете .WEBM версията тук. Важна забележка: Видео фоновете са изключени от мобилните устройства. Вместо това ще бъде използвано вашето фоново изображение. Поради тази причина трябва да дефинирате както фоново изображение, така и фоново видео, за да гарантирате най-добрите резултати.

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .WEBM version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
bg: Всички видео клипове трябва да бъдат качени във формати .MP4 и .WEBM, за да се гарантира максимална съвместимост с всички браузъри. Качете .WEBM версията тук. Важна забележка: Видео фоновете са изключени от мобилните устройства. Вместо това ще бъде използвано вашето фоново изображение. Поради тази причина трябва да дефинирате както фоново изображение, така и фоново видео, за да гарантирате най-добрите резултати.

en: Allow custom padding to be retained on mobile screens
bg: Разрешаване на потребителски подложка се съхраняват на мобилни екрани

en: Allow video to be paused by other players when they begin playing
bg: Разрешете видеото да бъде поставено на пауза от други хора, когато те започват да го възпроизвеждат

en: Always Center Image On Mobile
bg: Винаги Център На Изображения Към Мобилен

en: An Error Occurred
bg: Възникна грешка

en: Animation
bg: Анимация

en: Arrows
bg: Стрелки

en: Arrows Custom Color
bg: Стрелките Обичай Цвят

en: Artist Name
bg: Има на изпълнител

en: Audio
bg: Аудио

en: Audio Content
bg: Аудио Съдържание

en: Audio Cover Art
bg: Аудио Корица

en: Audio Meta
bg: Мета Аудио

[ctx: Audio Module meta information]
en: by <strong>%1$s</strong>
bg: от <strong>%1$s</strong>

en: Audio Title
bg: Аудио заглавие

en: Authentication failed. You are not logged in.
bg: Грешка при удостоверяване. Вие не сте влезли в системата.

en: Authentication failed. You cannot preview this item.
bg: Грешка при удостоверяване. Вие не можете да разглеждате този елемент.

en: Authentication failed. You have no permission to preview this item.
bg: Грешка при удостоверяване. Нямате права за преглед на тази позиция.

en: Author
bg: Автор

en: Author Name
bg: Име на автор

en: Author/Company URL
bg: URL на автор/фирма

en: Authorization code is empty.
bg: Кодът за разрешение е празен.

en: Authorization code is invalid. Try regenerating it and paste in the new code.
bg: Кодът за разрешение е невалиден. Опитайте се да го генерирате повторни и поставете новия код.

en: Automatic Animation
bg: Автоматична анимация

en: Automatic Animation Speed (in ms)
bg: Скорост на автоматичната анимация (в милисекунди)

en: Automatic Carousel Rotation
bg: Автоматично въртене на въртележка

en: Automatic Carousel Rotation Speed (in ms)
bg: Скорост на автоматично въртене на въртележка (в милисекунди)

en: Automatic Excerpt Length
bg: Дължина на автоматичния откъс

en: Aweber API Exception
bg: Aweber API изключение

en: Aweber is set up properly. You can remove connection here if you wish.
bg: Aweber е конфигуриран правилно. Можете да премахнете връзката от тук, ако желаете.

en: Aweber lists
bg: Aweber списъци

en: Aweber: Wrong configuration data
bg: Aweber: Грешни данни при конфигурацията

en: Background
bg: Фон

en: Background Color
bg: Фонов цвят

en: Background Image
bg: Фоново изображение:

en: Background Image Position
bg: Фоново Изображение Позиция

en: Background Image Size
bg: Фоново Изображение Размер

en: Background Image URL
bg: URL на фонова картина

en: Background Overlay Color
bg: Фон Наслагване На Цветове

en: Background Video Height
bg: Височина на фоново видео

en: Background Video MP4
bg: Фоново видео .MP4

en: Background Video Webm
bg: Фоново видео .WEBM

en: Background Video Width
bg: Ширина на фоново видео

en: Bar Background Color
bg: Фонов цвят на лентата

en: Bar Bottom Padding
bg: Бар Подложка На Дъното

en: Bar Counter
bg: Бар Стойка

en: Bar Counter Settings
bg: Настройки на брояча на лентата

en: Bar Counters
bg: Броячи на лентата

en: Bar Top Padding
bg: Бар На Горния Ред

en: Before
bg: Преди

en: Before ending your split test, you must choose which split testing variation to keep. Please select your favorite or highest converting subject. Alternative split testing subjects will be removed.
bg: Преди да завършите вашето разделно тестване, трябва да изберете коя от вариациите да запазите. Моля, изберете вашата предпочитана тема или тема с най-висок коефициент на преобразуване.

en: Below Title
bg: Под Заглавие

en: Best Selling Products
bg: Най-продавани продукти

en: Blog
bg: Блог

en: Blog Masonry
bg: Основи на блока

en: Blog Standard
bg: Стандартен блог

en: Blurb
bg: Отправка

en: Blurb Content
bg: Кратко Съдържание

en: Blurb Image
bg: Кратко Изображението

en: Blurb Title
bg: Кратко Заглавие

en: Body
bg: Тяло

en: Border Color
bg: Цвят На Рамката

en: Border Radius
bg: Радиус На Границата

en: Border Style
bg: Стил На Граница

en: Border Width
bg: Широчина На Рамката

en: Bottom
bg: Долу

en: Bottom Center
bg: Долу В Центъра

en: Bottom Left
bg: Долу В Ляво

en: Bottom Padding
bg: Подложка На Дъното

en: Bottom Right
bg: Долу Вдясно

en: Bottom To Top
bg: Отдолу нагоре

en: Bounce Rate
bg: Степен на неполучени

en: Bounce Rate Limit
bg: Лимит на степента на неполучените

en: Bounces
bg: Неполучени

en: Builder Cache Warning
bg: Предупреждение на конструктора на кеша

en: Builder Interface
bg: Строител На Интерфейса

en: Builder files may also be cached in your browser. Please clear your browser cache.
bg: Файловете на конструктора могат също да бъдат кеширани във вашия браузър. Моля, изчистете кеша на браузъра.

en: Built For
bg: Изграден за

en: Built For Any
bg: Изграден за всички

en: Bullet Color
bg: Цвят Куршум

en: Button
bg: Бутон

en: Button %1$s Text
bg: Бутони за %1$s в текстов

en: Button %1$s URL
bg: Бутони за %1$s в URL-адрес

en: Button One
bg: Един Бутон

en: Button Text
bg: Текст на бутона

en: Button Two
bg: Два Бутона

en: Button URL
bg: URL на бутона

en: Button alignment
bg: Разположение на бутона

en: Button and Border Color
bg: Цвят на бутон и граница

en: CSS Class
bg: CSS клас

en: Call
bg: Обаждане

en: Call To Action
bg: Призив за действие

en: Can't Clear Layout
bg: Не може да се изчисти оформление

en: Can't Clone Row
bg: Не може да се клонира ред

en: Can't Clone Section
bg: Не може да се клонира раздел

en: Can't Load Layout
bg: Не може да се зареди оформление

en: Can't Move Goal
bg: Не може да се премести целта

en: Can't Move Subject
bg: Не може да се премести темата

en: Can't Remove Row
bg: Невъзможност за премахване на ред

en: Can't Remove Section
bg: Не може да се премахме раздел

en: Can't Save Layout
bg: Не може да се запази оформление

en: Can't Save Module
bg: Не може да се запази модул

en: Can't Save Row
bg: Не може да се запази ред

en: Can't Save Section
bg: Не може да се запази раздел

en: Cancel
bg: Отказ

en: Captcha Field
bg: Поле Captcha

en: Captcha Text
bg: Текст Captcha

en: Caption
bg: Надпис

en: Carousel
bg: Въртележка

en: Case Study
bg: Конкретен пример

en: Categories
bg: Категории

en: Category
bg: Категория

en: Center
bg: Център

en: Center Left
bg: Вляво, В Центъра

en: Center List Items
bg: Център За Елементите На Списъка

en: Center Right
bg: Център Права

en: Change Structure
bg: Промяна На Структурата На

en: Change to Yes if you would like to adjust the width of this row to a non-standard width.
bg: Промяна на yes ако искате да промените ширината на този ред в нестандартни ширини.

en: Chat
bg: Чат

en: Choose Custom Color
bg: Изберете Потребителски Цвят

en: Choose a Background
bg: Изберете фон

en: Choose a Background Image
bg: Изберете фоново изображение

en: Choose a Background Video MP4 File
bg: Изберете файл с фоново видео .MP4

en: Choose a Background Video WEBM File
bg: Изберете .WEBM файл за фоново видео

en: Choose a Slide Image
bg: Изберете изображение за слайд

en: Choose a Video MP4 File
bg: Изберете видео .MP4 файл

en: Choose a Video WEBM File
bg: Изберете Video .WEBM файл

en: Choose a title of your login box.
bg: Изберете заглавие на вашето поле за вход.

en: Choose a title of your signup box.
bg: Изберете заглавие на вашата кутия за регистрация.

en: Choose an Audio file
bg: Изберете аудио файл

en: Choose an Image
bg: Изберете изображение

en: Choose an icon to display for the scroll down button.
bg: Изберете иконата за показване на бутона надолу.

en: Choose an icon to display with your blurb.
bg: Изберете икона, която да бъде покаже с вашата отправка.

en: Choose how many columns to display.
bg: Изберете на колко колони за показване.

en: Choose how many posts you would like to display in the slider.
bg: Изберете колко публикации да се показват в плъзгача.

en: Choose how many posts you would like to offset by
bg: Изберете колко публикации бихте искали да покажете на страница.

en: Choose how much posts you would like to display per page.
bg: Изберете колко публикации бихте искали да покажете на страница.

en: Choose how your products should be ordered.
bg: Изберете как да бъдат поръчани вашите продукти.

en: Choose image
bg: Изберете изображението

en: Choose the social network
bg: Изберете социалната мрежа

en: Choose the type of field
bg: Изберете типа поле

en: Choose whether or not the URL should open in a new window.
bg: Изберете дали или не URL трябва да се отваря в нов прозорец.

en: Choose whether or not the quote icon should be visible.
bg: Изберете дали иконата за цитат трябва да се вижда.

en: Choose whether or not this toggle should start in an open or closed state.
bg: Изберете дали или не това превключване да започне в отворено или затворено състояние.

en: Choose which categories you would like to exclude from the search results.
bg: Изберете кои категории искате да изключите от резултатите от търсене.

en: Choose which categories you would like to include in the feed.
bg: Изберете кои категории бихте искали да включите в информационния канал.

en: Choose which categories you would like to include in the slider.
bg: Изберете кои категории искате да включите в плъзгача.

en: Choose which categories you would like to include.
bg: Изберете коя категория биха искали да се включат.

en: Choose which side of the page your sidebar will be on. This setting controls text orientation and border position.
bg: Изберете от коя страна на страницата ще бъде страничната лента. Тази настройка контролира ориентацията на текста и позицията на границата.

en: Choose which type of products you would like to display.
bg: Изберете кой тип продукти бихте искали да бъде показан.

en: Choose your desired portfolio layout style.
bg: Изберете желания от вас стил на оформление за портфолиото

en: Circle
bg: Окръжност

en: Circle Border Color
bg: Цвят на границата на окръжността

en: Circle Color
bg: Цвят на окръжността

en: Circle Color Opacity
bg: Цветно Непрозрачност

en: Circle Counter
bg: Броячи на окръжността

en: Circle Counter Title
bg: Кръг Брояч Титлата

en: Circle Icon
bg: Икона в окръжност

en: Clear Browser Cache
bg: Изчистете кеша на браузъра

en: Clear Layout
bg: Изчисти оформлението

en: Clear Plugin Cache
bg: Изчистване на кеша на добавката

en: Cleared
bg: Растаможен

en: Click here to create new menu
bg: Кликнете тук, за да създадете ново меню

en: Clicks
bg: Щраквания

en: Clickthrough Rate
bg: Степен на щраквания

en: Clone Module
bg: Дублирай модул

en: Clone Row
bg: Дублирай ред

en: Clone Section
bg: Дублиране на раздела

en: Cloned
bg: Клонирани

en: Close
bg: Затваряне

en: Closed Toggle Background Color
bg: Затворен Променя Цвета На Фона

en: Closed Toggle Text Color
bg: Затворен Смяна На Цвета На Текста

en: Code
bg: Код

en: Collapse
bg: Скрий

en: Collapsed
bg: Срина

en: Color
bg: Цвят

en: Color Picker Color Pallete
bg: Цветова палитра за избор на цветове

en: Column
bg: Колона

en: Columns Number
bg: Брой колони

en: Coming Soon
bg: Очаквайте скоро...

en: Comment
bg: Коментар

en: Comment Avatar
bg: Аватар на коментара

en: Comment Body
bg: Тяло на коментара

en: Comment Content
bg: Съдържание на коментара

en: Comment Meta
bg: Мета коментар

en: Comments
bg: Коментари

en: Comments Count
bg: Брой коментари

en: Company Name
bg: Име на фирмата

en: Configuration error
bg: Грешка в конфигурацията

en: Configuration error: List is not defined
bg: Грешка в конфигурацията: Списъкът не е дефиниран

en: Configuration error: api key is not defined
bg: Грешка в конфигурацията: Не е дефиниран API код

en: Configure Subject Variations
bg: Конфигуриране на вариациите на темата

en: Congratulations, you have selected a split testing subject! Next you need to select your goal. After closing this window, please click the section, row or module that you want to use as your goal. Depending on the element you choose, Divi will track relevant conversion rates for clicks, reads or sales. For example, if you select a Call To Action module as your goal, then Divi will track how variations in your test subjects affect how often visitors read and click the button in your Call To Action module. The test subject itself can also be selected as your goal.
bg: Поздравления, избрахте тема на разделно тестване! Сега трябва да изберете вашата цел. След затварянето на този прозорец, моля, щракнете върху раздела, реда или модула, който искате да използвате като ваша цел. В зависимост от избрания елемент,  Divi ще проследява съответния коефициент на преобразуване за щраквания, прочитания или продажби. Например ако изберете модула Call To Action като ваша цел, Divi ще проследява как вариациите във вашите тестови субекти се отразяват върху честотата на прочитането и щракванията на бутона от посетители, във вашия модул Call To Action. Самият тестов субект също може да бъде избран като ваша цел.

en: Congratulations, your split test is ready to go! You will notice that your split testing subject has been duplicated. Each split testing variation will be displayed to your visitors and statistics will be collected to figure out which variation results in the highest goal conversion rate. Your test will begin when you save this page.
bg: Поздравления, вашето разделно тестване е готово да стартира! Ще забележите, че вашата тема на разделно тестване е била дублирана. Всяка вариация на разделното тестване ще бъде показана на вашите посетители и статистиките ще бъдат събрани, за да се разбере кои резултати от вариациите носят най-висок коефициент на преобразуване. Вашият тест ще започне когато запазите тази страница.

en: Connecting...
bg: Свързване...

en: Connection failed
bg: Неуспех при свързване

en: Contact Button
bg: Контакт Бутони

en: Contact Form
bg: Контактна форма

en: Contact Title
bg: Длъжност На Лицето За Контакти

en: Contact Us
bg: Свържете се с нас

en: Container
bg: Контейнер

en: Content
bg: Съдържание

en: Content Area Background Color
bg: Цвят на фона на съдържанието

en: Content Display
bg: Показване на съдържание

en: Content Font Color
bg: Цвят На Шрифта На Съдържанието

en: Content Styling
bg: Съдържанието На Полагане

en: Continue Automatic Slide on Hover
bg: Продължи Автоматично слайд, когато курсора

en: Contributor
bg: Участник

en: Control how many products are displayed.
bg:  Управлявайте колко продукти да бъдат показвани.

en: Control how many projects are displayed. Leave blank or use 0 to not limit the amount.
bg: Управлявайте колко проекта да бъдат показвани. Оставете празно или използвайте 0, за да не ограничите броя.

en: Controls
bg: Контролни проби

en: Conversion Goals
bg: Цели на конверсия

en: Conversion Rate
bg: Степен на конверсия

en: Conversions
bg: Прехвърляния

en: Copied
bg: Копират

en: Copy
bg: Копие

en: Countdown Timer
bg: Таймер за обратно отброяване

en: Countdown Timer Title
bg: Настройки на елемент акордеон

en: Countdown To
bg: Отброяване до

en: Counter Amount
bg: Брояч На Суми

en: Counter Container
bg: Брояч Контейнер

en: Counter Text Color
bg: Цвят на текста на брояча

en: Counter Title
bg: Брояч Титлата

en: Cover
bg: Корица

en: Cover Art Image URL
bg: URL на изображение на обложка

en: Create
bg: Създай

en: Create New Category
bg: Да Създадете Нова Категория

en: Creative Agency
bg: Креативна агенция

en: Currency
bg: Валута

en: Currency &amp; Frequency
bg: Замяна &амп; Честота

en: Custom CSS
bg: CSS по избор

en: Custom Margin
bg: Потребителски Полета

en: Custom Padding
bg: Тапицерия По Поръчка

en: Custom Taxonomy Name
bg: Име на класификация по избор

en: Custom Width
bg: Адаптивни Ширина

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Dark
bg: Тъмно

en: Dark Text Color
bg: Тъмен цвят на текста

en: Dashed
bg: Пунктирана

en: Date Format
bg: Формат На Датата

en: Date: new to old
bg: Дата: нова към стара

en: Date: old to new
bg: Дата: стара към нова

en: Day
bg: Ден

en: Day(s)
bg: Ден(а)

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default Sorting
bg: Сортиране по подразбиране

en: Define a custom background color for your module, or leave blank to use the default color.
bg: Дефинирайте потребителски цвят на фона за вашия модул, или оставете празно, за да използвате цвета по подразбиране.

en: Define a number for the circle counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.). <strong>Note: You can use only natural numbers from 0 to 100</strong>
bg: Определете число за брояча за окръжността. (Не включвайте процента знак, използвайте опцията по-долу.). Забележка: Можете да използвате само естествени числа от 0 до 100

en: Define a number for the counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.)
bg: Определете число за брояча. (Не включвайте знака за процент, използвайте опцията по-долу.)

en: Define a percentage for this bar.
bg: Определете процент за тази лента.

en: Define a sub title for the table if desired.
bg: Ако желаете, определете подзаглавие на таблицата.

en: Define a title for the pricing table.
bg: Определете заглавие за ценовата таблица

en: Define a title for your contact form.
bg: Определете заглавие за формата за контакт.

en: Define a title.
bg:  Определете заглавие.

en: Define an album name.
bg: Определете име на албума.

en: Define an artist name.
bg: Определете име на изпълнител.

en: Define custom text for the next link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
bg: Дефиниране на текст по избор за следващата връзка. Можете да използвате променлива <strong>%title</strong>, за да се включи заглавието на публикацията. Оставете празно за опция по пазбиране.

en: Define custom text for the previous link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
bg: Дефиниране на текст по избор за предишната връзка. Можете да използвате <strong>%title</strong> променлива за включване в заглавието на публикацията. Оставете празно за опция по пазбиране.

en: Define custom width for this Row
bg: Определяне на потребителски Ширина на реда

en: Define how much space should be added below the divider.
bg: Да се определи на колко места трябва да се добавят по-долу делител.

en: Define the HTML ALT text for your image here.
bg: Тук дефинирайте алтернативен текст за вашето изображение.

en: Define the audio file for use in the module. To remove an audio file from the module, simply delete the URL from the settings field.
bg: Задайте аудио файла за използване в модула. За да премахнете аудио файл от модула, просто да изтрийте URL от полето с настройки.

en: Define the length of automatically generated excerpts. Leave blank for default ( 270 )
bg: Дефинирайте дължината на автоматично генерирани откъси. Оставете празно за подразбиране (270)

en: Define the method, used for the parallax effect.
bg: Определете метода, използван за паралакс ефект.

en: Define the number of images that should be displayed per page.
bg: Определете броя изображения, които трябва да бъдат показани на страница.

en: Define the number of projects that should be displayed per page.
bg: Определете броя на проектите, които да бъдат показани на страница.

en: Define the text for the slide button
bg: Определете текста за бутона за плъзгане

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. Leave blank for default ( Read More )
bg: Дефинирайте текста, който ще се показва на \"Read More\" бутона. Оставете празно за подразбиране (Прочетете повече)

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. leave blank for default ( Read More )
bg: Дефинирайте текста, който ще се показва на \"Read More\" бутона. Оставете празно за подразбиране (Прочетете повече)

en: Define the title text for your slide.
bg: Определете текста за бутона за плъзгане

en: Define the unique ID of this field. You should use only English characters without special characters and spaces.
bg: Дефинирайте уникалното  ID на това поле. Трябва да използвате само знаци на английски, без специални знаци и интервали.

en: Define whether the field should be required or optional
bg: Дефиниране дали полето да е задължително или опционно

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete Row
bg: Изтрий ред

en: Delete Section
bg: Изтриване на раздела

en: Description
bg: Описание

en: Desktop
bg: Работно бюро

en: Did
bg: Направих

en: Disable
bg: Изключите

en: Disable Builder
bg: Изключване На Строител

en: Disable Debug Mode
bg: Забранете дебъг режима

en: Disable Global
bg: Забранете глобален

en: Disable Item
bg: Изключване На Елемент

en: Disable Memory Limit Increase
bg: Забрана на увеличение на лимита на паметта

en: Disable on
bg: Изключване на

en: Disable this option if you want to ignore manually defined excerpts and always generate it automatically.
bg: Забранете тази опция, ако искате да игнорирате ръчно дефинирани откъси и винаги да ги генерирате автоматично.

en: Disabled
bg: Изключено

en: Disabling this option will remove the circle button at the bottom of the slider.
bg: Забраняването на тази опция ще премахне кръглия бутон в долната част на плъзгача.

en: Display Captcha
bg: Покажи Captcha

en: Display Image Overlays on Main Video
bg: Покажи насложени изображения върху основното видео

en: Divi Builder Layout
bg: Оформление на Divi конструктора

en: Divi Builder Layouts
bg: Оформления на Divi конструктора

en: Divi Builder Settings
bg: Настройки на Divi конструктор

en: Divi Builder Timeout
bg: Divi Конструктор таймаут

en: Divi Library
bg: Диви Библиотека

en: Divi Plugin Options
bg: Опции на Divi добавката

en: Divi Role Editor
bg: Диви Ролята На Редактора

en: Divi Role Editor Settings
bg: Настройки на редактора на роли Divi

en: Divider
bg: Устройства за разделяне

en: Divider Position
bg: Делител Позиция

en: Divider Style
bg: Делител Стил

en: Divider Weight
bg: Делител Тегло

en: Do you wish to proceed?
bg: Наистина ли искате да продължите?

en: Documentation
bg: Документация

en: Don't Show Divider
bg: Не показвай разделител

en: Don't forget to disable it once the list has been regenerated.
bg: Не забравяйте да го забраните след като списъкът е бил регенериран.

en: Done
bg: Готово

en: Dot Nav Custom Color
bg: Точка Навигация Потребителски Цвят

en: Dotted
bg: Пунктирана

en: Double
bg: Двойна

en: Downwards
bg: Надолу

en: Dropdown Menu Animation
bg: Падащото Меню, Анимация

en: Dropdown Menu Background Color
bg: Падащото Меню Цвят На Фона

en: Dropdown Menu Container
bg: Контейнер падащо меню

en: Dropdown Menu Line Color
bg: Падащото Меню Цвят На Линията

en: Dropdown Menu Links
bg: Връзки падащо меню

en: Dropdown Menu Text Color
bg: Падащото Меню Цвят На Текста

en: During preview, link to different page is disabled
bg: По време на преглед, линк към друга страница изключва

en: Edit Buttons
bg: Редактиране На Бутони

en: Edit Category
bg: Редакция на категория

en: Edit Colors
bg: Редактиране На Цветя

en: Edit Configuration
bg: Редактиране На Конфигурацията На

en: Edit Content
bg: Редактиране На Съдържанието

en: Edit Fonts
bg: Редактиране На Шрифтове

en: Edit Global Items
bg: Редакция На Глобални Елементи

en: Edit Item
bg: Редактиране На Елемент

en: Edit Layout
bg: Редактиране на оформление

en: Edit Project
bg: Редактиране на проект

en: Edit Tag
bg: Редактиране на етикет

en: Edited
bg: Редактиране на

en: Editor
bg: Редактор

en: Email
bg: Имейл

en: Email Address
bg: Имейл адрес

en: Email Field
bg: Имейл поле

en: Email Optin
bg: Напиши Оптин

en: Enable
bg: Включи

en: Enable Redirect URL
bg: Разрешаване на пренасочване URL

en: Enable Split Testing
bg: Разрешаване на разделно тестване

en: Enable or disable pagination for this feed.
bg: Включи или изключи номерирането на страници за този канал.

en: Enable this option to define custom gutter width for this row.
bg: Включете тази опция, за да се определи потребителски Ширина на улука за тази линия.

en: Enable this option to extend the width of this row to the edge of the browser window.
bg: Включете тази опция, за да разшири широчината на тази линия е до ръба на прозореца на браузъра.

en: Enabled
bg: Включено

en: Enabling this option will give your background images a fixed position as you scroll.
bg: Активирането на тази опция ще даде на фоновите ви изображения фиксирано положение при превъртане.

en: Enabling this option will remove the background color of this section, allowing the website background color or background image to show through.
bg: Включването на тази опция ще премахне Цвета на фона на този раздел, като позволява на сайта цвета или фоново изображение, за да покажа.

en: End Split Test
bg: Край на разделно тестване

en: End Split Test?
bg: Край на разделно тестване?

en: Engagement Rate
bg: Степен на ангажираност

en: Enter <a href="%1$s" target="_blank">Feed Title</a>.
bg: Въведете <a href="%1$s" target="_blank">Feed Title</a>.

en: Enter a new name for this module
bg: Въведете ново име за този модул,

en: Enter an address for the map center point, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
bg: Въведете адрес за централната точка на картата и адресът ще бъде гео-кодиран и показан на картата по-долу.

en: Enter an address for this map pin, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
bg: Въведете адрес за тази карфица на карта, както и адреса, ще бъде гео-кодиран и показан на картата по-долу.

en: Enter the URL for the Button.
bg: Въведете URL адрес за кликване.

en: Enter the text for the Button.
bg: Въведете текста за бутона.

en: Enter your page title here.
bg: Въведете заглавието на страницата тук.

en: Equalize Column Heights
bg: Изравняване На Височината На Стълба

en: Exclude Categories
bg: Изключи категории

en: Exclude Pages
bg: Изключи страници

en: Exclude Posts
bg: Изключи публикации

en: Excluded Item
bg: Изключен артикул

en: Excluded option
bg: Изключена опция

en: Expand
bg: Разширяване

en: Expand Row
bg: Разширяване На Низ

en: Expand Section
bg: Разгънете Я

en: Expanded
bg: Разширен

en: Facebook Profile Url
bg: URL за Facebook профил

en: Fade
bg: Избледнява

en: Fade In
bg: Преход

en: Featured Image
bg: Актуално изображение

en: Featured Image Overlay
bg: Овърлей актуално изображение

en: Featured Image Placement
bg: Популярни Снимки За Настаняване

en: Featured Products
bg: Продукти на фокус

en: Featured Table
bg: Препоръчани Таблица

en: Featured Table Background Color
bg: Показан Цвят На Фона На Таблицата

en: Featured Table Body Text Color
bg: Препоръчани Тяло На Таблица Цвят На Текста

en: Featured Table Bullet Color
bg: Таблица С Препоръчителни Цветове Куршуми

en: Featured Table Header Background Color
bg: Препоръчани Цвета На Фона На Таблицата На Заглавната Част

en: Featured Table Header Text Color
bg: Препоръчани Таблица Заглавието Цвят На Текста

en: Featured Table Price Color
bg: Препоръчани Таблица Цената Цвят

en: Featured Table Subheader Text Color
bg: Препоръчани Таблица Подзаголовка Цвят На Текста

en: Featuring a table will make it stand out from the rest.
bg: Акцентирането на таблица ще я открои от останалите.

en: Feed Title
bg: Заглавие на информационния канал

en: Field
bg: Поле

en: Field ID
bg: ID на полето

en: Field Settings
bg: Настройки поле

en: Field border
bg: Граница на полето

en: Fields Background Color
bg: Цвят на фона на полетата

en: Fields Border Radius
bg: Радиус на границите на полетата

en: Filter
bg: Филтър

en: Filterable Portfolio
bg: Портфолио, което може да се филтрира

en: Find
bg: търсене

en: First Name
bg: Име

en: Fit
bg: Идеални

en: Flip
bg: Флип

en: Focus Background Color
bg: Фокус Цвят На Фона

en: Focus Border Color
bg: Фокус Цвят На Рамката

en: Focus Text Color
bg: Фокус Цвят На Текста

en: Follow
bg: Следвам

en: Follow Button
bg: Бутон Следвайте

en: For some reason, you cannot perform this task.
bg: По някаква причина не можете да изпълните тази задача.

en: Force Fullwidth
bg: Силата На Полноширинный

en: Forgot your password?
bg: Забравили се паролата си?

en: Form Background Color
bg: Формата На Цвета На Фона

en: Form Field
bg: Полета

en: Form Field Background Color
bg: Полето На Формата На Цвета На Фона

en: Form Field Text Color
bg: Поле На Форма, Цвят На Текста

en: Form Fields
bg: Полета формуляр

en: Frequency
bg: Честота

en: Fullwidth
bg: Пълна ширина

en: Fullwidth Code
bg: Полноширинный Код

en: Fullwidth Header
bg: Заглавка с пълна ширина

en: Fullwidth Image
bg: Полноширинный На Изображението

en: Fullwidth Map
bg: Пълна ширина Карта

en: Fullwidth Menu
bg: Меню с пълна ширина

en: Fullwidth Module
bg: Полноширинный Модул

en: Fullwidth Portfolio
bg: Портфолио с пълна ширина

en: Fullwidth Post Slider
bg: Плъзгач на публикация пълна ширина

en: Fullwidth Post Title
bg: Полноширинный Длъжност

en: Fullwidth Section
bg: Полноширинный Раздел

en: Fullwidth Slider
bg: Плъзгач с пълна ширина

en: Fullwidth module can't be used outside of the Fullwidth Section.
bg: Модул с пълна ширина не може да се използва извън раздела Пълна ширина.

en: Gallery
bg: Галерия

en: Gallery Images
bg: Галерия със снимки

en: Gallery Item
bg: Галерия Точки

en: Gallery Item Caption
bg: Надпис за елемент от галерия

en: Gallery Item Title
bg: Галерия Заглавие Елемент

en: Gallery Pagination
bg: Страниране на галерия

en: General Settings
bg: Общи настройки

en: Generate From Video
bg: Генерирайте от видео

en: Generate authorization code
bg: Генериране на код за оторизация

en: Geocode was not successful for the following reason
bg: Геокодът не бе успешен поради следната причина

en: Geocoder failed due to
bg: Геокодерът не успя поради

en: Global
bg: Глобални

en: Global Layout
bg: Глобално оформление

en: Global/not Global
bg: Global/не глобални

en: Goal Engagement
bg: Ангажиране на тема

en: Goal Reads
bg: Прочитане на целта

en: Goal Views
bg: Преглеждания на целта

en: Grayscale Filter Amount (%)
bg: Нюанси На Сивото Филтър Сума (%)

en: Grid
bg: Мрежа

en: Grid Tile Background Color
bg: Окото На Цвета На Фона На Плочки

en: Groove
bg: GROOVE

en: Gutter Width
bg: Ширина На Улука

en: Header
bg: Заглавие

en: Header Container
bg: Заглавие Контейнер

en: Header Image
bg: Изображение на горен колонтитул

en: Header Image URL
bg: URL на изображение на заглавната част

en: Heading
bg: Заглавие

en: Height
bg: Височина

en: Here you can adjust the alignment of your text.
bg: Тук можете да регулирате подравняването на текста.

en: Here you can adjust the order in which posts are displayed.
bg: Тук можете да настроите реда на показване на публикациите.

en: Here you can change the text used for the signup button.
bg: Тук можете да промените текста, използван за бутона за регистрация.

en: Here you can choose Aweber list to add customers to. If you don't see any lists here, you need to make sure Aweber is set up properly in %1$s and you have at least one list on a Aweber account. If you added new list, but it doesn't appear here, activate 'Regenerate Aweber Lists' option in %1$s.%2$s
bg: Тук можете да изберете Aweber списък, към който да добавите клиенти. Ако не виждате списъци, трябва да се убедите дали Aweber е настроен правилно в %1$s и имате най-малко един ък в  Aweber акаунта. Ако сте добавили нов списък, но той не се показва тук, активирайте опцията "Регенериране на Aweber списъци" в %1$s.%2$s

en: Here you can choose MailChimp list to add customers to. If you don't see any lists here, you need to make sure MailChimp API key is set in %1$s and you have at least one list on a MailChimp account. If you added new list, but it doesn't appear here, activate 'Regenerate MailChimp Lists' option in %1$s.%2$s
bg: Тук можете да изберете MailChimp списък, към който да добавяте клиенти. Ако не виждате списъци, трябва да се убедите дали ключът MailChimp API е поставен в %1$s и имате най-малко  списък в  MailChimp акаунта. Ако сте добавили нов списък, но той не се показва тук, активирайте опцията ‘Регенериране на MailChimp списъци’ в %1$s.%2$s

en: Here you can choose a service provider.
bg: Тук можете да изберете доставчик на услуги.

en: Here you can choose the color for the Title/Meta text
bg: Тук можете да изберете цвят за името/Мета текст

en: Here you can choose the direction that your sub-menus will open. You can choose to have them open downwards or upwards.
bg: Тук можете да изберете посоката, в която ще се отварят подменютата. Можете да изберете да ги отваряте надолу или нагоре.

en: Here you can choose the image alignment.
bg: Тук можете да зададете изображението.

en: Here you can choose the orientation for the Title/Meta text
bg: Тук можете да изберете на място в ранг/Мета текст

en: Here you can choose the shape of your social network icons.
bg: Тук можете да изберете формата на вашите икони за социални мрежи.

en: Here you can choose the value of your text. If you are working with a dark background, then your text should be set to light. If you are working with a light background, then your text should be dark.
bg: Тук можете да изберете стойността за вашия текст. Ако работите с тъмен фон, трябва да настроите текста да е светъл. Ако работите със светъл фон, трябва да настроите текста да е тъмен.

en: Here you can choose where to place the Featured Image
bg: Тук можете да изберете, къде да се поставят допълнителни снимки

en: Here you can choose where to place the icon.
bg: Тук можете да изберете къде да се постави иконата.

en: Here you can choose whether background color setting below should be used or not.
bg: Тук можете да изберете дали да се използва настройката за фонов цвят по-долу.

en: Here you can choose whether icon set above should display within a circle.
bg: Тук можете да изберете дали иконата, зададена по-горе, да се покаже в окръжност.

en: Here you can choose whether icon set below should be used.
bg: Тук можете да изберете дали трябва да се използва иконата, зададена по-долу.

en: Here you can choose whether if the icon circle border should display.
bg: Тук можете да изберете дали да се показва границата на иконата в окръжност.

en: Here you can choose whether or not display the Author Name in Post Meta
bg: Тук можете да изберете дали да се показва името на автора в пост Мета

en: Here you can choose whether or not display the Categories in Post Meta. Note: This option doesn't work with custom post types.
bg: Тук можете да изберете дали да се показва категория в пост Мета. Забележка: тази опция не работи с потребителски типове съобщение.

en: Here you can choose whether or not display the Comments Count in Post Meta.
bg: Тук можете да изберете дали да се или да Не се показва Броя на коментарите в този пост Мета.

en: Here you can choose whether or not display the Date in Post Meta
bg: Тук можете да изберете дали да се показва датата в пост Мета

en: Here you can choose whether or not display the Featured Image
bg: Тук можете да изберете дали да се или да Не се показва Любими изображения

en: Here you can choose whether or not display the Post Meta
bg: Тук можете да изберете дали или Не за показване на Мета пост

en: Here you can choose whether or not display the Post Title
bg: Тук можете да изберете дали да се или да Не се показва Заглавието на съобщението

en: Here you can choose whether or not the image should have a space below it.
bg: Тук можете да изберете дали изображението трябва да има интервал под него.

en: Here you can choose whether or not the image should open in Lightbox. Note: if you select to open the image in Lightbox, url options below will be ignored.
bg: Тук можете да изберете дали изображението трябва да се отвори в Lightbox. Забележка: ако изберете да отворите изображението в Lightbox, URL опциите по-долу ще бъдат игнорирани.

en: Here you can choose whether or not to include the follow button next to the icon.
bg: Тук можете да изберете дали или не  до иконата.да включите бутона за следване.

en: Here you can choose whether or not use parallax effect for the featured image
bg: Тук можете да изберете дали да използвате ефекта на паралакса за Любими изображения

en: Here you can choose whether or not use the background color for the Title/Meta text
bg: Тук можете да изберете, дали да не използвате Цвета на фона на заглавието/Мета текст

en: Here you can choose whether or not your link opens in a new window
bg: Тук можете да изберете дали вашият линк да се отваря в нов прозорец

en: Here you can choose whether the header is expanded to fullscreen size.
bg: Тук можете да изберете, дали ще колектор разгърнат в пълен Размер.

en: Here you can choose whether the percent sign should be added after the number set above.
bg: Тук можете да изберете дали да бъде добавен знак за процента след числото, зададено по-горе.

en: Here you can choose whether the scroll down button is shown.
bg: Тук можете да изберете дали скролиране надолу бутон показва.

en: Here you can choose whether the user should be redirected to the current page.
bg: Тук можете да изберете дали потребителят трябва да бъде пренасочен към текущата страница.

en: Here you can choose whether the zoom level will be controlled by mouse wheel or not.
bg: Тук можете да изберете дали нивото на мащабиране ще се контролира чрез колелцето на мишката или не

en: Here you can choose whether to hide or show the next post link
bg: Тук можете да изберете дали да скриете или покажете връзката на следващата публикация

en: Here you can choose whether to hide or show the previous post link
bg: Тук можете да изберете дали да скриете или покажете връзката на предишна публикация

en: Here you can choose whether to show the images title and caption, if the image has them.
bg: Тук можете да изберете дали да покажете заглавието и надписа на изображенията, ако изображението има такива.

en: Here you can choose whether your text is light or dark. If you have a slide with a dark background, then choose light text. If you have a light background, then use dark text.
bg: Тук можете да изберете дали вашият текст да е светъл или тъмен. Ако имате слайд с тъмен фон, изберете светъл текст. Ако имате светъл фон, използвайте тъмен текст.

en: Here you can choose whether your text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
bg: Тук можете да изберете дали вашият текст да е светъл или тъмен. Ако работите с тъмен фон, текстът трябва да е светъл. Ако вашата фон е светъл, текстът трябва да е тъмен.

en: Here you can choose whether your title text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
bg: Тук можете да изберете дали текста на заглавието да е светъл или тъмен. Ако работите с тъмен фон, текстът трябва да е светъл. Ако вашата фон е светъл, текстът трябва да е тъмен.

en: Here you can choose which action to execute on button click
bg: Тук можете да изберете действие, което трябва да се изпълни върху бутона на мишката

en: Here you can choose which parallax method to use for the featured image
bg: Тук можете да изберете, какъв метод да се използва паралакс за Любими изображения

en: Here you can create new widget areas for use in the Sidebar module
bg: Тук можете да създавате нови области за графични компоненти за използване в модула Странична лента

en: Here you can create the content that will be used within the module.
bg: Тук можете да създавате съдържание, което ще се използва в рамките на модула.

en: Here you can define a custom background color for your CTA.
bg: Тук можете да зададете персонализиран фонов цвят за вашата подканваща фраза.

en: Here you can define a custom background color for your countdown timer.
bg: Тук можете да зададете персонализиран фонов цвят на таймера за обратно отброяване.

en: Here you can define a custom color for the icon circle border.
bg: Тук можете да зададете персонализиран цвят за границата на иконата в окръжност.

en: Here you can define a custom color for the icon circle.
bg: Тук можете да зададете персонализиран цвят за иконата в окръжност.

en: Here you can define a custom color for the overlay
bg: Тук можете да определите цвят по избор за наслагването

en: Here you can define a custom color for the overlay icon
bg: Тук можете да определите цвят по избор за иконата за наслагване

en: Here you can define a custom color for your icon.
bg: Тук можете да зададете персонализиран цвят за вашата икона.

en: Here you can define a custom icon for the overlay
bg: Тук можете да определите икона по избор за наслагването

en: Here you can define the Date Format in Post Meta. Default is 'M j, Y'
bg: Тук можете да определите Формата на датата в пост Мета. По подразбиране 'M, J,'

en: Here you can define the alignemnt of Button
bg: Тук можете да дефинирате разположението на бутона

en: Here you can define the content that will be placed within the current tab.
bg: Тук можете да определяте съдържанието, което ще бъдат поставено в текущия раздел.

en: Here you can define the content that will be placed within the infobox for the pin.
bg: Тук можете да определяте съдържанието, което ще бъдат поставено в полето с информация за  карфицата.

en: Here you can define the custom pattern for the email Message. Fields should be included in following format - <strong>%%field_id%%</strong>. For example if you want to include the field with id = <strong>phone</strong> and field with id = <strong>message</strong>, then you can use the following pattern: <strong>My message is %%message%% and phone number is %%phone%%</strong>. Leave blank for default.
bg: Тук можете да дефинирате шарка по избор за имейл съобщението. Полетата трябва да са включени в следния формат - <strong>%%field_id%%</strong>. Например ако искате да включите поле с =  <strong>phone</strong> и поле с id = <strong>message</strong>, тогава можете да използвате следните ern: <strong>My message is %%message%% и телефонният номер е %%phone%%</strong>. Оставете празно за настройка по подразбиране.

en: Here you can define whether previous and next posts must be within the same taxonomy term as the current post
bg: Тук можете да дефинирате дали предишните и следващите публикации да бъдат в същата класификация както текущата публикация

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
bg: Показването на цялото съдържание няма да се съкрати публикациите ви на индексната страница. Показването само на откъса ще покаже откъса от вашия текст.

en: Here you can designate how fast the carousel rotates, if 'Automatic Carousel Rotation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation. (Ex. 1000 = 1 sec)
bg: Тук можете да определи колко бързо да се върти въртележката , ако опцията "Автоматично въртене на въртележката" е активирана по-горе. Колкото по-високо е числото, толкова по-дълга е паузата между всяко завъртане. (Напр.: 1000 = 1 сек)

en: Here you can designate how fast the slider fades between each slide, if 'Automatic Animation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation.
bg: Тук можете да определи колко бързо плъзгачът избледнява между всеки слайд, ако опцията "Автоматична анимация" е активирана по-горе. Колкото по-високо е числото, толкова по-дълга е паузата между всяко завъртане.

en: Here you can save the current item and add it to your Divi Library for later use as well.
bg: Тук можете да запишете текущата позиция и да го добавите в своя Диви библиотека за по-нататъшна употреба като добре.

en: Here you can select whether or not your section has an inner shadow. This can look great when you have colored backgrounds or background images.
bg: Тук можете да изберете дали вашият раздел да има вътрешна сянка. Това може да изглежда страхотно, когато имате цветни фонове или фонови изображения.

en: Hex Value
bg: Стойност на цвят

en: Hidden
bg: Скрита

en: Hide
bg: Скрий

en: Hide Arrows
bg: Скрий стрелките

en: Hide Button
bg: Бутон скриване

en: Hide CTA On Mobile
bg: Скрий условия за ползване на мобилен

en: Hide Content On Mobile
bg: Скриване На Съдържание Mobile

en: Hide Next Post Link
bg: Скриване на връзката на следващата публикация

en: Hide On Mobile
bg: Скриване На Мобилен

en: Hide Previous Post Link
bg: Скриване на връзката на предишната публикация

en: Hide Slider Controls
bg: Скрий управленията на плъзгача

en: Home
bg: Начална страница

en: Homepage Basic
bg: Основна начална страница

en: Homepage Company
bg: Начална страница на компания

en: Homepage Corporate
bg: Начална страница за корпоративна информация

en: Homepage Extended
bg: Разширена начална страница

en: Homepage Portfolio
bg: Начална страница на портфолио

en: Homepage Shop
bg: Начална страница на магазин

en: Hour(s)
bg: Час(а)

en: Hourly
bg: Почасово

en: Hover Icon Picker
bg: Преместете Иконата Picker

en: Hover Overlay Color
bg: Преместване На Наслагване На Цветове

en: Hrs
bg: Час

en: Icon
bg: Икона

en: Icon Color
bg: Цвят на иконата

en: Icon Font Size
bg: Иконата Размера На Шрифта

en: Icon Hover Color
bg: Иконата С Мишката Цвят

en: If defined, this image will be used as the background for this module. To remove a background image, simply delete the URL from the settings field.
bg:  Ако е дефинирано, това изображение ще бъде използвано като фон за този модул. За да премахнете фоново изображение, просто да изтрийте URL от полето с настройки.

en: If defined, this slide image will appear to the left of your slide text. Upload an image, or leave blank for a text-only slide.
bg: Ако е определен, това изображение за слайд ще се появи отляво на текста на вашия слайд. Качете изображение или оставете празно за слайд само с текст.

en: If defined, this video will appear to the left of your slide text. Enter youtube or vimeo page url, or leave blank for a text-only slide.
bg: Ако е определено, това видео ще се появи отляво на текста на вашия слайд. Въведете URL за страницата на Youtube или Vimeo или оставете празно за текстов слайд.

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the featured image of a post.
bg: Ако е разрешено, цветът на овърлея и иконата ще се показват когато посетителят посочи върху актуалното изображение или публикация.

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the image
bg: Ако е разрешен, овърлей цветът и иконата ще се показват когато посетителят посочи върху изображението

en: If enabled, the field will take 100% of the width of the content area, otherwise it will take 50%
bg: Ако е разрешено, това поле ще заеме 100% от ширината на зоната на съдържанието, в противен случай то ще заеме 50%

en: If enabled, your background image will stay fixed as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
bg: Ако е разрешено, вашето фоново изображение ще остане фиксирано при превъртане, като създава приятен ефект, подобен на паралакс.

en: If enabled, your background images will have a fixed position as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
bg: Ако е разрешено, вашите фонови изображения ще имат фиксирано положение при превъртане, което създава на приятен паралакс ефект.

en: If you have a slide image defined, input your HTML ALT text for the image here.
bg: В случай че имате определен слайд с изображение, тук въведете алтернативен текст за изображението.

en: If you have cleared your plugin cache and browser cache, but still get this warning, then your files may be cached at the DNS or Server level. Contact your host or CDN for assistance.
bg: Ако сте изчистили кеша на вашата добавка и на браузъра, но все още получавате това предупреждение, тогава вашите файлове могат да бъдат кеширани на DNS или сървърно ниво. Свържете се с вашия хост или CDN за помощ.

en: If you the carousel layout option is chosen and you would like the carousel to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
bg: Ако опцията за оформлението на въртележката е избрано и искате въртележката да се завърта автоматично, без на посетителя да се налага да кликва върху бутона Напред, разрешете тази опция, след което настройте скоростта на въртене по-долу, ако желаете.

en: If you would like the slider to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
bg: Ако искате плъзгачът да се плъзга автоматично, без на посетителя да се налага да кликва върху бутона Напред, разрешете тази опция, след което настройте скоростта на въртене по-долу, ако желаете.

en: If you would like to adjust the date format, input the appropriate PHP date format here.
bg: Ако искате да настроите формата за датата, въведете съответния PHP формат за датата тук.

en: If you would like to make your blurb a link, input your destination URL here.
bg: Ако искате да направите вашата отправка като линк, въведете URL на вашата дестинация тук.

en: If you would like to use a subhead, add it here. Your subhead will appear below your title in a small font.
bg: Ако желаете да използвате подзаглавие, го добавете тук. Вашето подзаглавие ще се появи под заглавието в малък шрифт.

en: If you would like your image to be a link, input your destination URL here. No link will be created if this field is left blank.
bg: Ако искате вашето изображение да бъде линк, въведете URL на вашето местоназначение тук. Няма да бъде създаден линк, ако това поле бъде оставено празно.

en: If your pricing is subscription based, input the subscription payment cycle here.
bg: Ако ценообразуването ви е с абонамент, въведете цикъла на плащане за абонамент тук.

en: Image
bg: Изображение

en: Image Alignment
bg: Подравняване На Изображение

en: Image Alt Text
bg: Алтернативен текст на изображението

en: Image Alternative Text
bg: Алтернативен текст на изображението

en: Image Max Width
bg: Максимална Ширина На Изображението

en: Image Overlay
bg: Насложено изображение

en: Image Overlay URL
bg: URL за насложено изображение

en: Image Placement
bg: Поставяне на изображение

en: Image Title Text
bg: Текст на заглавието на изображението

en: Image URL
bg: URL на изображение

en: Image Vertical Alignment
bg: Вертикално Подравняване На Изображението

en: Image/Icon Animation
bg: Анимация на изображение/икона

en: Image/Icon Placement
bg: Изображение/Разположение на икона

en: Images Number
bg: Номер на изображенията

en: Impressions
bg: Импресии

en: In The New Tab
bg: В новия раздел

en: In The Same Window
bg: В същия прозорец

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact height (in pixels) of your video here.
bg: За да може видеоклиповете да бъдат оразмерени правилно, трябва да въведете точната височина (в пиксели) на вашето видео тук.

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact width (in pixels) of your video here.
bg: За да могат видеоклиповете да бъдат оразмерени правилно, трябва да въведете точната ширина (в пиксели) на вашето видео тук.

en: In the same category
bg: В същата категория

en: Inactive Tab Background Color
bg: Неактивните Раздели Цвят На Фона

en: Include Advanced Design Settings
bg: Включва Разширени Функции За Персонализиране На Дизайна

en: Include Advanced Design settings
bg: Включва разширени функции за персонализиране на дизайна

en: Include Categories
bg: Включи категории

en: Include Custom CSS
bg: Включват потребителски CSS

en: Include General Settings
bg: Включват Общи Настройки

en: Include General settings
bg: Включват Общи настройки

en: Included option
bg: Включена опция

en: Incorrect email
bg: Неправилен имейл

en: Increase Your Memory Limit Now
bg: Увеличете лимита на паметта си сега

en: Input
bg: Въвеждане

en: Input Border Radius
bg: Входната Радиус На Границата

en: Input Facebook Profile Url.
bg: Въведете URL на Facebook профила

en: Input Field
bg: Поле въвеждане

en: Input Field Background Color
bg: Цвят на фона на полето за въвеждане

en: Input Google+ Profile Url
bg: Въведете URL на Google+ профила

en: Input LinkedIn Profile Url
bg: Въведете URL на LinkedIn профила

en: Input Twitter Profile Url
bg: Въведете URL на Twitter профила

en: Input a destination URL for the slide button.
bg: Въведете URL на дестинацията за плъзгащия се бутон.

en: Input a list of features that are/are not included in the product. Separate items on a new line, and begin with either a + or - symbol:
bg: Въведете списък с характеристики, които са/не са включени в продукта. Отделни елементи на нов ред, и да започне или със символ  "+", или с "-"

en: Input a title for the circle counter.
bg: Въведете заглавие за брояча за окръжността.

en: Input a title for the counter.
bg: Въведете заглавие за брояча за окръжността.

en: Input a title for your bar.
bg: Въведете заглавие за вашата лента.

en: Input the destination URL for the signup button.
bg: Въведете URL на дестинацията за за бутона за регистрация.

en: Input the destination URL for your CTA button.
bg: Въведете URL на дестинацията за бутона за призива за действие .

en: Input the destination URL for your button.
bg: Въвеждане на URL дестинацията за вашия бутон

en: Input the email address where messages should be sent.<br /><br /> Note: email delivery and spam prevention are complex processes. We recommend using a delivery service such as <a href="%1$s">Mandrill</a>, <a href="%2$s">SendGrid</a>, or other similar service to ensure the deliverability of messages that are submitted through this form
bg: Въведете имейл адрес  там, където трябва да се изпращат съобщения. <br /><br /> Забележка: доставката на имейл и предотвратяване на спам са сложен процес. Препоръчваме да използвате услуга за доставка като например <a href="%1$s">Mandrill</a>, <a href="%2$s">SendGrid</a>, или други подобни услуги, за да се осигури доставянето на изпратените чрез този формуляр съобщения

en: Input the job title.
bg: Въведете наименованието на длъжността.

en: Input the main text content for your module here.
bg: Тук въведете основното съдържание на вашия модул.

en: Input the name of the company.
bg: Въведете името на фирмата.

en: Input the name of the person
bg: Въведете името на лицето

en: Input the name of the testimonial author.
bg: Въведете името на автора на препоръката.

en: Input the person's position.
bg: Въведете позицията на лицето.

en: Input the value of the product here.
bg: Въведете стойността на продукта тук.

en: Input the website of the author or leave blank for no link.
bg: Въведете уебсайта на автора или оставете празно за никакъв линк.

en: Input your desired button text, or leave blank for no button.
bg: Въведете желания текста за бутона, или оставете празно за без бутон.

en: Input your desired button text.
bg: Въвеждане на желания текст на бутона

en: Input your desired currency symbol here.
bg: Въведете желания символ за валута тук.

en: Input your main slide text content here.
bg: Въведете текстовото съдържание на основния си слайд тук.

en: Input your value to action title here.
bg: Тук въведете стойността на призива за действие

en: Insert Column(s)
bg: Вмъкни колона(и)

en: Insert Columns
bg: Вмъкни колони

en: Insert Module
bg: Вмъкни модул

en: Insert Module(s)
bg: Вмъкни модул(и)

en: Inset
bg: Поставяне

en: Invalid Color
bg: Неправилен Цвят

en: Invalid Email.
bg: Невалиден имейл.

en: Invalid Pin and address data. Please try again.
bg: Невалидни данни на ПИН и адрес. Моля, опитайте отново.

en: Invalid email
bg: Невалиден имейл

en: Item
bg: Елемент

en: Item Overlay
bg: Артикул овърлей

en: Item Title
bg: Заглавие на артикул

en: Job Title
bg: Длъжност

en: Justified
bg: Оправдано

en: Keep Column Padding on Mobile
bg: Дръжте колона подложка за мобилен

en: Keep Custom Padding on Mobile
bg: Запазване на потребителски подложка за мобилен

en: Label
bg: Етикети

en: Label Color
bg: Цвят На Етикетите

en: Landing Page
bg: Начална страница

en: Last 24 Hours
bg: Последните 24 часа

en: Last 7 Days
bg: Последните 7 дни

en: Last Month
bg: Предишния месец

en: Last Name
bg: Фамилия

en: Layout
bg: Оформление

en: Layout Name:
bg: Името Оформление:

en: Layout Type
bg: Тип Оформление

[ctx: Layout item]
en: Add New
bg: Добави нов

[ctx: Layout type general name]
en: Layouts
bg: Оформления

[ctx: Layout type singular name]
en: Layout
bg: Оформление

en: Layouts
bg: Оформления

en: Leave a Reply to %s
bg: Отговорете на %s

en: Leave blank if you're using this module on a Project or Post. Otherwise type the taxonomy name to make the 'In the Same Category' option work correctly
bg: Оставете празно, ако използвате този модул върху проект или публикация. В противен случай напишете името на класификацията, за да работи правилно опцията "В същата категория"

en: Left
bg: Ляво

en: Left To Right
bg: Отляво надясно

en: Library Settings
bg: Настройките За Библиотеката

en: Light
bg: Светло

en: Light Text Color
bg: Светъл цвят на текста

en: Link Disabled
bg: Връзката Е Изключена

en: Link Shape
bg: Форма на линка

en: Link URL
bg: Линк URL

en: LinkedIn Profile Url
bg: URL на LinkedIn профила

en: Links
bg: Връзки

en: Load
bg: Зареди

en: Load From Library
bg: Изтегли От Библиотеката

en: Load Layout
bg: Зареди оформлението

en: Loaded
bg: Изтеглен

en: Loading preview...
bg: Зареждане на предварителен преглед...

en: Lock
bg: Заключване

en: Lock Item
bg: Заключване На Елемент

en: Locked
bg: Блокирани

en: Log out
bg: Изход

en: Logged in as %1$s
bg: Влезли сте като %1$s

en: Login
bg: Вход

en: Login Button
bg: Бутон вход

en: Login Description
bg: Описание вход

en: Login Fields
bg: Полета вход

en: Login Form
bg: Формуляр вход

en: Logo
bg: Лого

en: Logo Image Alternative Text
bg: Лого Изображение Алтернативен Текст

en: Logo Image URL
bg: URL адрес на изображение на логото

en: Logo Title
bg: Лого Име

en: MailChimp lists
bg: MailChimp списъци

en: Main Element
bg: Основният Елемент,

en: Maintenance Mode
bg: Режим за поддръжка

en: Make Fullscreen
bg: Да Се Направи Цял Екран

en: Make Fullwidth
bg: Направи пълна ширина

en: Make Menu Links Fullwidth
bg: Направи Меню С Връзки Полноширинный

en: Make This Row Fullwidth
bg: Направи Тази Линия С Ширина Една Стъпка

en: Make This Section Fullwidth
bg: Да Се Направи В Този Раздел Полноширинный

en: Make This Table Featured
bg: Направи тази таблица акцентирана

en: Make a connection
bg: Осъществете връзка

en: Make sure you entered the captcha.
bg: Уверете се, че сте въвели captcha.

en: Make sure you fill in all required fields.
bg: Убедете се, че сте попълнили всички необходими полета.

en: Make this a global item
bg: Да се направи това е глобален елемент

en: Manage Categories
bg: Управление На Категории

en: Manage Your Plugins
bg: Управлявайте вашите добавки

en: Map
bg: Карта

en: Map Center Address
bg: Адрес в центъра на картата

en: Map Pin Address
bg: Закачване на адрес на карта

en: Map Pin Address cannot be empty
bg: Адресът на картата не може да е празен

en: Max Width
bg: Максимална Ширина

en: Member Description
bg: Член Описание

en: Member Image
bg: Член На Изображението

en: Member Position
bg: Позицията На Член На

en: Member Social Links
bg: Член Социални Връзки

en: Menu
bg: Меню

en: Menu Link
bg: Връзка меню

en: Message
bg: Съобщение

en: Message Field
bg: Поле съобщение

en: Message Pattern
bg: Шарка съобщение

en: Meta
bg: Мета

en: Meta Date Format
bg: Формат на датата

en: Min
bg: Мин

en: Minute(s)
bg: Минути(и)

en: Mobile
bg: Мобилен

en: Mobile Menu Background Color
bg: Мобилни Цвета На Фона На Менюто

en: Mobile Menu Text Color
bg: Мобилни Меню Цвят На Текста

en: Module
bg: Модул

en: Module Customizer
bg: Модул Customizer

en: Module Settings
bg: Настройка на модула

en: Module Use
bg: Модул Се Използва

en: Module Width
bg: Ширина На Модула

en: Modules
bg: Модули

en: Mouse Wheel Zoom
bg: Мащабиране чрез колелцето на мишката

en: Move Item
bg: Преместване На Елемента

en: Moved
bg: Преместен

en: Name
bg: Име

en: Name Field
bg: Поле за име

en: Navigation Arrows
bg: Навигационни стрелки

en: New Bar Counter
bg: Нов брояч на лентата

en: New Category Name
bg: Име на нова категория

en: New Comment Title
bg: Заглавие нов коментар

en: New Field
bg: Ново поле

en: New Layout
bg: Ново оформление

en: New Message From %1$s%2$s
bg: Ново съобщение от %1$s%2$s

en: New Module
bg: Нов Модул

en: New Pin
bg: Ново закачване

en: New Pricing Table
bg: Нова ценова таблица

en: New Project
bg: Нов проект

en: New Row
bg: Нов Ред

en: New Slide
bg: Нов слайд

en: New Social Network
bg: Нова социална мрежа

en: New Tab
bg: Нов раздел

en: New Tag Name
bg: Име на нов етикет

en: New Template Settings
bg: Нови Параметри На Шаблон

en: New Video
bg: Ново видео

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
bg: По-нови коментари <span class=\"meta-nav\">&rarr;</span>

en: Newsletter Button
bg: Бюлетин Бутон

en: Newsletter Description
bg: Информационен Бюлетин Описание

en: Newsletter Fields
bg: Полета на бюлетина

en: Newsletter Form
bg: Бюлетин Форма

en: Next
bg: Следващ

en: Next Link
bg: Следваща връзка

en: Next Link Arrow
bg: Стрелка следваща връзка

en: Next Link Text
bg: Текст на нова връзка

en: No Animation
bg: Без анимация

en: No Comments
bg: Няма коментари

en: No available options for this configuration.
bg: Няма налични опции за тази конфигурация.

en: No results found
bg: Няма намерени резултати

en: Nonce failed
bg: Nonce беше неуспешен

en: Nonce failed.
bg: Nonce беше неуспешен.

en: Note: Naming your widget area "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" or "sidebar 5" will cause conflicts with this theme
bg: Забележка: Наименуването на областта на вашия графичен компонент  "странична лента 1", "странична лента 2", "странична лента 3", "странична лента 4" или "странична лента 5" ще доведе до конфликт с тази тема

en: Note: this process cannot be undone.
bg: Забележка: този процес не може да бъде отменен.

en: Nothing found
bg: Нищо не беше открито

en: Nothing found in Trash
bg: Нищо не беше открито в кошчето

en: Number
bg: Номер

en: Number Counter
bg: Брояч с числа

en: Number Counter Title
bg: Номер На Борсата Име

en: Numbers
bg: Цифри

en: Off
bg: Изкл.

en: Offset Number
bg: Брой за отместване

en: Old Price
bg: Стара цена

en: On
bg: Вкл.

en: Once set, a goal that has been placed inside a split testing subject cannot be moved outside the split testing subject. You can end your split test and start a new one if you would like to make this change.
bg: След като веднъж е зададена, цел, която е поставена в тема на разделно тестване не може да бъде преместена извън темата. Ако искате да направите тази промяна, можете да завършите вашето тестване и да започнете ново.

en: Only Show Icon On Hover for %1$s
bg: Само да се показва, когато курсорът на мишката за %1$s

en: Onsale
bg: Распивочные

en: Open
bg: Отворен

en: Open In Lightbox
bg: Отворете в Lightbox

en: Open Toggle
bg: Отворете Превключване

en: Open Toggle Background Color
bg: Отвори Променя Цвета На Фона

en: Open Toggle Text Color
bg: Отваряне На Смяна На Цвета На Текста

en: Open in Lightbox
bg: Отворите в лайтбокс

en: Order By
bg: Подреди по

en: Orientation
bg: Ориентация

en: Our Team
bg: Нашият екип

en: Outset
bg: Началото

en: Overlay
bg: Налагане на

en: Overlay Icon
bg: Бележка

en: Overlay Icon Color
bg: Цвят на иконата за насложено изображение

en: Padding
bg: Тапицерия

en: Page
bg: Страница

en: Page Dual Sidebars
bg: Страница Dual Странични ленти

en: Page Fullwidth
bg: Page пълна ширина

en: Page Options
bg: Настройки На Параметрите На Страницата

en: Page Right Sidebar
bg: Page Право на страничната лента

en: Pagination Active Page
bg: Активна страница страниране

en: Parallax Effect
bg: Паралакс ефект

en: Parallax Method
bg: Метод На Паралакса

en: Parallax method
bg: Паралакс метод

en: Parent Category
bg: Родителска категория

en: Parent Category:
bg: Родителска категория:

en: Parent Tag
bg: Родителски етикет

en: Parent Tag:
bg: Родителски етикет:

en: Password
bg: Парола

en: Paste
bg: Поставете

en: Paste After
bg: Поставете След

en: Pause Video
bg: Поставете видеото на пауза

en: Per
bg: За

en: Percent
bg: Процент

en: Percent Container
bg: Контейнер процент

en: Percent Sign
bg: Знак за процент

en: Percent Text
bg: Текст процент

en: Percentage Color
bg: Процент На Цвят

en: Person
bg: Личност

en: Phone
bg: Телефон

en: Pin
bg: Пин

en: Pin Settings
bg: Настройки на закачване

en: Placeholder Color
bg: Цвят на контейнер

en: Placeholder Text
bg: Текст контейнер

en: Play Button
bg: Бутон "Play"

en: Play Icon Color
bg: Иконата На Възпроизвеждане На Цветовете

en: Player Buttons
bg: Бутони на плейъра

en: Player Sliders
bg: Плъзгачи на плейъра

en: Player Sliders Current
bg: Плъзгачи на плейъра текущи

en: Player Timer
bg: Таймер на плейъра

en: Please enter first name
bg: Моля, въведете вашето име

en: Please increase your PHP Memory Limit to 128M. You can return the value to default via the Divi Theme Options in the future
bg: Моля, увеличете вашия лимит на PHP памет на 128M. В бъдеще можете да върнете стойността към първоначалната чрез опциите на Divi тема.

en: Please refresh the page and try again.
bg: Моля, презаредете страницата и опитайте отново.

en: Please select at least 1 tab to save
bg: Моля, изберете поне 1 раздел спаси

en: Please, check the fields below to make sure you entered the correct information.
bg: Моля, проверете полетата за въвеждане по-долу, за да се уверете, че сте въвели правилната информация.

en: Please, fill in the following fields:
bg: Моля, попълнете в следните области:

en: Please, fix the following errors:
bg: Моля, отстранете следните грешки:

en: Plugin Options
bg: В Опциите На Плъгина

en: Portfolio
bg: Портфолио

en: Portfolio 1 Column
bg: Портфолио 1 Колона

en: Portfolio Filters
bg: Портфолио Филтри

en: Portfolio Fullwidth Carousel
bg: Въртележка с портфолио с пълна ширина

en: Portfolio Fullwidth Grid
bg: Мрежа за портфолио с пълна ширина

en: Portfolio Grid
bg: Портфейл

en: Portfolio Image
bg: Портфолио На Изображението

en: Portfolio Item
bg: Артикул портфолио

en: Portfolio Pagination
bg: Страниране портфолио

en: Portfolio Post Meta
bg: Портфолио Мета

en: Portfolio Title
bg: Заглавие на портфолио

en: Portrait Border Radius
bg: Портрет Радиус На Границата

en: Portrait Height
bg: Портрет На Височина

en: Portrait Image URL
bg: URL на портретно изображение

en: Portrait Width
bg: Портрет На Широчина

en: Position
bg: Позиция

en: Post Meta
bg: Публикация На Мета

en: Post Navigation
bg: Навигация на публикацията

en: Post Slider
bg: Плъзгач на публикация

en: Post Title
bg: Длъжност

en: Posts Number
bg: Номер на публикации

en: Posts by %s
bg: Публикации от %s

en: Predefined Layouts
bg: Предварително Зададени Оформления

en: Prev
bg: Предишен

en: Preview
bg: Преглед

en: Previous
bg: Предишен

en: Previous Link
bg: Предишна връзка

en: Previous Link Arrow
bg: Стрелка предишна връзка

en: Previous Link Text
bg: Текст на предишна връзка

en: Price
bg: Цена

en: Pricing Button
bg: Цена Бутон

en: Pricing Content
bg: Цени Съдържание

en: Pricing Heading
bg: Заглавие Ценообразуване

en: Pricing Item
bg: Артикул цена

en: Pricing Subtitle
bg: Субтитър цена

en: Pricing Table
bg: Ценова таблица

en: Pricing Table Settings
bg: Настройки на ценова таблица

en: Pricing Tables
bg: Таблица На Цените

en: Pricing Title
bg: Цени Име

en: Pricing Top
bg: Топ Цени

en: Proceed
bg: Процедирай

en: Product
bg: Продукт

en: Product Category
bg: Категория Продукти

en: Product Features
bg: Характеристики на продукта

en: Project
bg: Проект

en: Project Categories
bg: Категория Проекта

en: Project Category
bg: Категория Проекта

en: Project Extended
bg: Разширен проект

en: Project Extended 2
bg: Разширяване на проект 2

en: Project Tag
bg: Проект На Етикет

en: Project Tags
bg: Тагове Проекта

en: Projects
bg: Проекти

en: Promo Button
bg: Промо Бутон

en: Promo Description
bg: Промо Описание

en: Promo Title
bg: Промо заглавие

en: Quote Icon
bg: Икона за цитат

en: Quote Icon Color
bg: Цитат На Иконата Цвят

en: Random
bg: Произволен

en: Rating
bg: Класиране

en: Read More Button
bg: Бутон Прочетете още

en: Read more
bg: Повече информация

en: Reading Rate
bg: Степен на четене

en: Reads
bg: Прочитания

en: Recent Products
bg: Последни продукти

en: Redirect To The Current Page
bg: Пренасочване към текущата страница

en: Redirect URL
bg: Пренасочване URL

en: Redirect users after successful form submission.
bg: Пренасочване на потребители след успешно изпращане на формуляр

en: Redo
bg: Променям

en: Refresh Stats
bg: Обновяване на статистики

en: Reload The Builder
bg: Презаредете конструктора

en: Remove Border Separator
bg: Премахване На Граници На Сепаратора

en: Remove Featured Table Drop Shadow
bg: Изтриете Featured Таблица Сянка

en: Remove Inner Shadow
bg: Премахване На Вътрешната Сянка

en: Remove Module
bg: Премахване На Модула

en: Remove Space Below The Image
bg: Махни интервала под изображението

en: Remove the connection
bg: Премахване на връзката

en: Removed
bg: Отстранени

en: Removing connection...
bg: Премахване на връзка ...

en: Rename
bg: Преименуване

en: Renamed
bg: Преименуван

en: Replace the existing content with loaded layout
bg: Заменете съществуващото съдържание с новото оформление

en: Reply
bg: Отговор

en: Reply Button
bg: Бутон отговор

en: Required Field
bg: Поле, което се изисква

en: Reset Roles
bg: Отменя Роли

en: Right
bg: Дясно

en: Right To Left
bg: Отдясно наляво

en: Rounded Rectangle
bg: Правоъгълник със заоблени краища

en: Row
bg: Ред

en: Rows
bg: На редове

en: Sale Badge Color
bg: Продажба На Иконата Цвят

en: Sale Products
bg: Продукти в разпродажба

en: Sales
bg: Продажби

en: Sales Page
bg: Продажби

en: Save
bg: Запиши

en: Save & Add To Library
bg: Запиши И Се Добави В Библиотеката

en: Save & Exit
bg: Запишете И Да Излезете

en: Save And Add To Library
bg: Запиши И Се Добави В Библиотеката

en: Save Divi Roles
bg: Запазване На Диви Роли

en: Save To Library
bg: Запишете В Библиотеката

en: Save as Global Item
bg: Запазете като глобален елемент

en: Save as Global:
bg: Запишете като в световен мащаб:

en: Save to Library
bg: Запишете в библиотеката

en: Save winner as global item (selected subject will be synced and your global item will be updated in the Divi Library)
bg: Запазване на победителя като глобален елемент (избраната тема ще бъде синхронизирана и вашият глобален елемент актуализиран в библиотеката на Divi)

en: Save winner as non-global item (selected subject will no longer be a global item and your changes will not modify the global item)
bg: Запазване на победителя като не-глобален елемент (избраната тема вече няма да бъде глобален елемент и вашите промени няма да модифицират глобалния елемент)

en: Save your current page to the Divi Library for later use.
bg: Запазване на текущата страница в Диви библиотека, за по-нататъшна употреба.

en: Saved Module
bg: Записан Модул

en: Saved Row
bg: Запазените Редове

en: Saved Section
bg: Спаси Раздел

en: Scope
bg: Област

en: Scroll Down Button
bg: Бутон за превъртане надолу

en: Scroll Down Icon Color
bg: Превъртете Надолу Цвят Икона

en: Scroll Down Icon Size
bg: Превъртете Надолу Иконата Размер

en: Search
bg: Търсене

en: Search Categories
bg: Търсене в категории

en: Search Layouts
bg: Търсене на оформления

en: Search Projects
bg: Търсене на проекти

en: Search Tags
bg: Търсене на етикети

en: Sec
bg: Сек

en: Second(s)
bg: Секунди(и)

en: Section
bg: Раздел

en: Section Background Color
bg: Цвят на фона на раздела

en: Sections
bg: Секции

en: See History
bg: Разгледай История

en: Select A Different Goal
bg: Изберете различна цел

en: Select Split Testing Goal
bg: Изберете цел на на разделното тестване

en: Select Split Testing Subject
bg: Изберете тема на разделно тестване

en: Select Split Testing Winner
bg: Изберете победителя на разделното тестване

en: Select Your Goal
bg: Изберете вашата цел

en: Select a Network
bg: Изберете мрежа

en: Select a menu
bg: Изберете меню

en: Select a menu that should be used in the module
bg: Изберете меню, което да се използва в модула

en: Select a widget-area that you would like to display. You can create new widget areas within the Appearances > Widgets tab.
bg: Изберете област за графичен компонент, която искате да покажете. Можете да създавате нови области за графичен компонент в рамките на Външен вид > Раздела Графични компоненти.

en: Select category(ies) for new template or type a new name ( optional )
bg: Изберете категория(дий) за нов шаблон или въведете ново име ( не е задължително )

en: Select how you would like to display the featured image in slides
bg: Изберете как искате да се показва актуалното изображение в плъзгачите

en: Select the categories that you would like to include in the feed.
bg: Изберете категориите, които бихте искали да включите в информационния канал.

en: Select the list
bg: Избери списъка

en: Selective Sync
bg: Избирателната Синхронизация

en: Service Provider
bg: Доставчик на услуга

en: Set As Audio for the module
bg: Определете Като Аудио за модула

en: Set As Background
bg: Задайте като фон

en: Set As Background Video
bg: Задайте като фоново видео

en: Set As Image
bg: Задайте като изображение

en: Set As Slide Image
bg: Определете како изображение за слайд

en: Set As Video
bg: Задайте като видео

en: Set Winner Status
bg: Задай статус на победителя

en: Set image
bg: Набор от изображения

en: Settings
bg: Настройки

en: Settings Tabs
bg: В Раздела Настройки

en: Settings Types
bg: Параметри На Видовете

en: Shop
bg: Магазин

en: Shop Basic
bg: Основен магазин

en: Shop Extended
bg: Разширен магазин

en: Shortcode Conversions
bg: Конверсии на шорткод

en: Shortcode Tracking
bg: Проследяване на шорткода

en: Shortcode for Tracking:
bg: Шорткод за проследяване:

en: Show
bg: Покажи

en: Show Arrows
bg: Покажи стрелките

en: Show Author
bg: Покажи автор

en: Show Bullet
bg: Покажи Куршуми

en: Show Categories
bg: Покажи категории

en: Show Circle Border
bg: Покажи граница на окръжността

en: Show Comment Count
bg: Показване На Броя Коментари

en: Show Comments Count
bg: Показване На Броя Коментари

en: Show Content
bg: Покажи съдържание

en: Show Controls
bg: Показване на контроли

en: Show Date
bg: Показване на датата

en: Show Divider
bg: Покажи разделител

en: Show Excerpt
bg: Покажи откъс

en: Show Featured Image
bg: Покажи избраното изображение

en: Show Image / Video On Mobile
bg: Показване На Изображения / Видео На Мобилен

en: Show Image On Mobile
bg: Показване на изображение на мобилен телефон

en: Show Inner Shadow
bg: Покажи вътрешна сянка

en: Show Meta
bg: Показване На Мета

en: Show Pagination
bg: Покажи номериране на страници

en: Show Post Categories
bg: Пост-Шоу Категория

en: Show Post Meta
bg: Показване на мета на публикацията

en: Show Read More Button
bg: Показване на бутон Прочети още

en: Show Scroll Down Button
bg: Покажи Превъртете Надолу Бутон

en: Show Slider Controls
bg: Покажи управления на плъзгача

en: Show Title
bg: Покажи заглавието

en: Show Title and Caption
bg: Покажи заглавие и надпис

en: Show author avatar
bg: Показване аватара на автора

en: Show comments count
bg: Показване брой коментари

en: Show reply button
bg: Показване бутон за отговор

en: Showing the full content will not truncate your posts in the slider. Showing the excerpt will only display excerpt text.
bg: Показване на цялото съдържание няма да съкрати вашите публикации в плъзгача. Показването на откъс ще показва само текст на откъса.

en: Showing the full content will not truncate your posts on the index page. Showing the excerpt will only display your excerpt text.
bg: Показването на цялото съдържание няма да се съкрати публикациите ви на индексната страница. Показването само на откъса ще покаже откъса от вашия текст.

en: Sidebar
bg: Странична лента

en: Skype Button Action
bg: Скайп Бутона За Действие

en: Slide
bg: Слайд

en: Slide Active Controller
bg: Слайд Активен Контролер

en: Slide Arrows
bg: Плъзгащи стрелки

en: Slide Button
bg: Плъзнете Бутона

en: Slide Controllers
bg: Слайд Контролери

en: Slide Description
bg: Описание На Слайда

en: Slide Image
bg: Изображение за слайд

en: Slide Image Vertical Alignment
bg: Вертикално подравняване на изображение на слайд

en: Slide Settings
bg: Настройки на слайда

en: Slide Title
bg: Слайд-Титлата

en: Slide Video
bg: Слайд с видео

en: Slider
bg: Плъзгач

en: Slider Arrows
bg: Стрелки на плъзгач

en: Slider Arrows Color
bg: Цвят на стрелките на плъзгача

en: Slider Controls
bg: Управления на плъзгача

en: Slider Controls Color
bg: Цвят на управления на плъзгача

en: Smartphone
bg: Смартфон

en: Social Follow
bg: Социално Охрана

en: Social Icon
bg: Социална Икона

en: Social Media Follow
bg: Социална медия

en: Social Network
bg: Социална мрежа

en: Social Network Settings
bg: Настройки на социална мрежа

en: Solid
bg: Твърди

en: Sort By Date
bg: Сортирай по дата

en: Sort By Popularity
bg: Сортирай по популярност

en: Sort By Price: High To Low
bg: Сортирай по цена: От висока към ниска

en: Sort By Price: Low To High
bg: Сортирай по цена: От ниска към висока

en: Sort By Rating
bg: Сортирай по рейтинг

en: Specialty Section
bg: Специалност Раздел

en: Splash Page
bg: Първоначална страница с приветствие

en: Split Test
bg: Разделно тестване

en: Split Testing
bg: Разделно тестване

en: Split Testing Statistics
bg: Статистики на разделното тестване

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added
bg: Разделното тестване изисква най-малко 2 вариации на теми. Тази вариация не може да бъде премахната докато не се добавят допълнителни вариации

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added.
bg: Разделното тестване изисква най-малко 2 вариации на теми. Тази вариация не може да бъде премахната докато не се добавят допълнителни вариации.

en: Standard
bg: Стандартно

en: Standard Section
bg: Раздел Стандарт

en: State
bg: Щат

en: Statistics are being collected
bg: Статистиките се събират

en: Statistics are still being collected for this time frame
bg: Все още се събират статистики за този период от време

en: Stats refresh interval
bg: Интервал на обновяване на статистиките

en: Stats will be displayed upon sufficient data collection
bg: Статистиките ще бъдат показани след достатъчно количество събрани данни

en: Stays
bg: Оставания

en: Step 1:
bg: Стъпка 1:

en: Step 2: Paste in the authorization code and click "Make a connection" button:
bg: Стъпка 2: Поставете кода за разрешение и натиснете бутона "Осъществяване на връзка":

en: Still images cannot be generated from this video service and/or this video format
bg: Снимките не могат да бъдат генерирани от тази видео услуга и/или видео формат

en: Sub-Menus Open
bg: Отваряне на подменюта

en: Subhead
bg: Подзаглавие

en: Subhead Font Color
bg: Подзаглавието На Цвят Шрифт

en: Subhead Styling
bg: Подзаглавието На Полагане

en: Subheader
bg: Подзаглавието

en: Subheading Text
bg: Текст на подзаглавие

en: Subject
bg: Тема

en: Submit
bg: Изпращане

en: Submit Button
bg: Бутон изпращане

en: Submit Comment
bg: Подайте коментар

en: Submit a Comment
bg: Подайте коментар

en: Subscribe
bg: Абониране

en: Subscribed - look for the confirmation email!
bg: Абонирани сте - търсете имейла за потвърждение!

en: Subtitle
bg: Подзаглавие

en: Success Message
bg: Съобщение за успех

en: Summary &amp; Data
bg: Обобщение & данни

en: Tab
bg: Раздел

en: Tab Settings
bg: Настройки на раздела

en: Table Header Background Color
bg: Таблицата Цвят На Фона На Заглавието

en: Tablet
bg: Таблет

en: Tabs
bg: раздели

en: Tabs Content
bg: Съдържание на разделите

en: Tabs Controls
bg: Елементи За Управление На Разделите

en: Tags
bg: Етикети

en: Template Name
bg: Името На Шаблона

en: Template Type
bg: Тип шаблон

en: Testimonial
bg: Отзив

en: Testimonial Author
bg: На Върха Авторът

en: Testimonial Description
bg: Описание На Върха

en: Testimonial Meta
bg: На Върха На Мета

en: Testimonial Portrait
bg: Свидетелство Портрет

en: Text
bg: Текст

en: Text & Logo Orientation
bg: Текст И Лого Ориентация

en: Text Background Color
bg: Цвят На Фона На Текста

en: Text Color
bg: Цвят на текста

en: Text Max Width
bg: Текстът На Макс Ширина

en: Text Orientation
bg: Ориентация на текста

en: Text Overlay Border Radius
bg: Радиус на границата на текст овърлей

en: Text Overlay Color
bg: Цвят на текст овърлей

en: Text Vertical Alignment
bg: Вертикалното Подравняване На Текст

en: Textarea
bg: Зона текст

en: Thanks for contacting us
bg: Благодарим ви, че се свързахте с нас

en: The Divi Builder
bg: Хотел Divi Строител

en: The Divi Builder has been updated, however your browser is loading an old cached version of the builder. Loading old files can cause the builder to malfunction.
bg: Divi конструкторът беше актуализиран, но вашият браузър зарежда стара кеширана версия на конструктора. Зареждането на стари файлове може да причини неизправност на конструктора.

en: The Skype account name.
bg: Скайп име на акаунта.

en: The URL for this social network link.
bg: URL за този линк за социална мрежа.

en: The section should have at least one row.
bg: Разделът трябва да има поне един ред.

en: The title of your blurb will appear in bold below your blurb image.
bg: Заглавието на вашата отправка ще се появи в получер шрифт под  изображението за вашата отправка.

en: The title will be used within the tab button for this tab.
bg: Заглавието ще бъде използвано в рамките на бутона за раздела за този раздел.

en: The toggle title will appear above the content and when the toggle is closed.
bg: Превключването на заглавието ще се появи над съдържанието, и когато превключването е затворено.

en: Theme Customizer
bg: Тема Настройщика

en: Theme Options
bg: Опции на Темата

en: This controls the direction of the lazy-loading animation.
bg: Това контролира посоката на анимацията.

en: This controls the how your text is aligned within the module.
bg: Това управлява как вашият текст е подравнен в модула.

en: This controls the orientation of the image within the module.
bg: Това определя и ориентацията на изображението в рамките на модул.

en: This defines the HTML ALT text. A short description of your image can be placed here.
bg: Това определя алтернативния текст на изображението Кратко описание на изображението може да бъдат поставено тук.

en: This defines the HTML Title text.
bg: Това определя текста на HTML заглавието.

en: This element cannot be used as a your split testing goal. Please select a different module, or section.
bg: Този елемент не трябва да бъде използван като цел на вашето разделно тестване. Моля, изберете различен модул или раздел.

en: This is the date the countdown timer is counting down to. Your countdown timer is based on your timezone settings in your <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress General Settings">WordPress General Settings</a>
bg: Това е датата, на отброяването се отброява до. Вашият таймер за обратно броене, се основава на настройките си часова зона от вашата <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress General Settings">WordPress Общи настройки</a>

en: This is the title displayed for the countdown timer.
bg: Това е заглавието, което е показано за таймера за обратно отброяване.

en: This option will cover the player UI on the main video. This image can either be uploaded in each video setting or auto-generated by Divi.
bg: Тази опция ще покрие интерфейса на плейъра на основното видео. Това изображение може или да бъде качено във всяка видео настройка или автоматично генерирано от Divi.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
bg: Тази публикация е защитена с парола. Въведете паролата, за да видите коментарите.

en: This row cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
bg: Този ред не може да бъде дублиран, тъй като съдържа цел на разделно тестване. Целите не могат да бъдат дублирани. За да извършите това действие, първо трябва да завършите вашето разделно тестване.

en: This row cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
bg: Този ред не може да бъде премахнат, тъй като съдържа цел на разделно тестване. Целите не могат да бъдат изтривани. За да извършите това действие, първо трябва да завършите вашето разделно тестване.

en: This section cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
bg: Този раздел не може да бъде дублиран, тъй като съдържа цел на разделно тестване. Целите не могат да бъдат дублирани. За да извършите това действие, първо трябва да завършите вашето разделно тестване.

en: This section cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
bg: Този раздел не може да бъде дублиран, тъй като съдържа цел на разделно тестване. Целите не могат да бъдат изтривани. За да извършите това действие, първо трябва да завършите вашето разделно тестване.

en: This setting allows you to turn the navigation arrows on or off.
bg: Тази настройка ви позволява да включвате или изключвате стрелките за навигация.

en: This setting determines the vertical alignment of your content. Your content can either be vertically centered, or aligned to the bottom.
bg: Този параметър определя вертикалното подравняване на съдържанието. Съдържанието може да бъде вертикално центриран, или по выровненному основата.

en: This setting determines the vertical alignment of your slide image. Your image can either be vertically centered, or aligned to the bottom of your slide.
bg: Тази настройка определя вертикалното подравняване на изображението на вашия слайд. Изображението може да бъде или вертикално центрирано, или подравнено с долната част на слайда.

en: This setting will let you choose to use the thumbnail track controls below the slider or dot navigation at the bottom of the slider.
bg: Тази настройка ще ви позволи да изберете да използвате управленията за проследяване на миниатюра под плъзгача или навигация на точка в долната част на плъзгача.

en: This setting will make your slider arrows either light or dark in color.
bg: Тази настройка ще направи стрелките на вашия плъзгач с по-светъл или по-тъмен цвят.

en: This setting will make your slider controls either light or dark in color. Slider controls are either the arrows on the thumbnail track or the circles in dot navigation.
bg: Тази настройка ще направи управленията на вашия плъзгач светли или тъмни на цвят. Управленията на плъзгача са или стрелките на проследяването на миниатюра, или кръгчетата в навигацията чрез точки.

en: This setting will turn on and off the circle buttons at the bottom of the slider.
bg: Тази настройка ще включва и изключва кръглите бутони в долната част на плъзгача.

en: This setting will turn on and off the featured image in the slider.
bg: Тази настройка ще включва и изключва актуалното изображение в плъзгача.

en: This setting will turn on and off the meta section.
bg: Тази настройка ще включи и изключи мета раздела.

en: This setting will turn on and off the navigation arrows.
bg: Тази настройка ще включва и изключва стрелките за навигация.

en: This setting will turn on and off the read more button.
bg: Тази настройка ще включва и изключва бутона Прочети още.

en: This settings turns on and off the 1px divider line, but does not affect the divider height.
bg: Тази настройка включва и изключва разделителната линия от 1px, но не засяга височината на разделителя.

en: This will adjust the alignment of the module text.
bg: Това направи корекция на текста на модула.

en: This will adjust the color of the 1px divider line.
bg: Това ще коригира цвета на  разделителната линия от 1px.

en: This will adjust the color of the empty space in the bar (currently gray).
bg: Това ще коригира цвета на празното пространство в лентата (в момента сиво).

en: This will change the fill color for the bar.
bg: Това ще се промени цвета на запълване на лентата.

en: This will change the icon color.
bg: Това ще се промени цвета на иконата.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
bg: Това ще се промени етикета на модула в инструмента за създаване за лесна идентификация.

en: This will change the label of the row in the builder for easy identification when collapsed.
bg: Това ще ви позволи да промените етикет на ред в Builder за улесняване на идентификацията, когато се срина.

en: This will change the label of the section in the builder for easy identification when collapsed.
bg: Това ще ви позволи да промените етикет дял в строителе за по-лесна идентификация при срути.

en: This will change the label of the slide in the builder for easy identification.
bg: Това ще доведе до промяна на етикета на слайда в строителе за лесна идентификация.

en: This will change the label of the video in the builder for easy identification.
bg: Това ще промени етикета на видеото в инструмента за създаване за лесна идентификация.

en: This will control how your blurb text is aligned.
bg: Това ще управлява как е подравнен текста на вашата отправка

en: This will disable the module on selected devices
bg: Това ще забрани модула на избраното устройство

en: This will turn thumbnails on and off.
bg: Това ще се включи и изключи миниатюрите.

en: Thumbnail Item
bg: Скица Елемент

en: Thumbnail Overlay Color
bg: Скица, Наслагване На Цветове

en: Timer Section
bg: Таймер Раздел

en: Title
bg: Заглавие

en: Title Font Color
bg: Цвят На Шрифта На Заглавието

en: Title Styling
bg: Заглавие Стайлинг

en: Title displayed above the portfolio.
bg: Заглавието се показва над портфолиото.

en: Title/Meta Background Image
bg: Име/Мета Фоново Изображение

en: Title: a-z
bg: Заглавие: a-z

en: Title: z-a
bg: Заглавие: z-a

en: Toggle
bg: Превключване

en: Toggle Content
bg: Смяна На Съдържание

en: Toggle Divi Builder
bg: Смяна На Диви Строител

en: Toggle Icon
bg: Иконата Ключ

en: Toggle Title
bg: Преминете Title

en: Toggle between the various blog layout types.
bg: Превключвайте между различните видове оформления за блог.

en: Top
bg: Горе

en: Top Center
bg: Отгоре На Центъра

en: Top Left
bg: Горе В Ляво

en: Top Padding
bg: Отстъп На Върха

en: Top Rated Products
bg: Продукти с най-висока оценка

en: Top Right
bg: Горе Вдясно

en: Top To Bottom
bg: Отгоре надолу

en: Total
bg: Общо

en: Transparent Background Color
bg: Прозрачен цвят на фона

en: True Parallax
bg: Истински паралакс

en: Turn comment count on and off.
bg: На свой ред Брой коментари on и off.

en: Turn on or off the author link.
bg: Включете или изключете линка за автора.

en: Turn pagination on and off.
bg: Включи или изключи номерирането на страници

en: Turn project titles on or off.
bg: Включи или изключи заглавия на проекти.

en: Turn the captcha on or off using this option.
bg: Включете или изключете Captcha, като използвате тази опция.

en: Turn the category links on or off.
bg: Включи или изключи линковете за категория.

en: Turn the date display on or off.
bg: Включи или изключи показването на датата.

en: Turn the date on or off.
bg: Включете или изключете линка за автора.

en: Turned Off
bg: Изключено

en: Turned On
bg: Включено

en: Turning this on will allow automatic sliding to continue on mouse hover.
bg: Завъртайки това ще позволи на автоматични плъзгащи се продължи с мишката.

en: Turning this on will exclude Pages from search results
bg: Включване на това ще изключи Страници от резултатите от търсене

en: Turning this on will exclude Posts from search results
bg: Включване на това ще изключи Публикации от резултатите от търсене

en: Turning this on will hide the Search button
bg: Включване на това ще скрие бутона за Търсене

en: Twitter Profile Url
bg: URL на Twitter профил

en: Type
bg: Тип

en: Type the Redirect URL
bg: Въведете пренасочване URL

en: Type the message you want to display after successful form submission. Leave blank for default
bg: Въведете съобщението, което искате да се показва след успешно изпращане на формуляра. Оставете празно за настройка по подразбиране

en: Type the text you want to use as placeholder for the search field.
bg: Напишете текста, който искате да се ползва като контейнер за полето за търсене.

en: URLs Open
bg: Отворени URLs

en: Unable to perform copy/paste process due to inavailability of localStorage feature in your browser. Please use latest modern browser (Chrome, Firefox, or Safari) to perform copy/paste process
bg: Не успява да изпълни copy/paste процес се дължи на липсата в склада на localstorage функция в вашия браузър. Моля, използвайте последната модерен браузър (Chrome, FireFox или Safari) за извършване на копиране/вмъкване процес

en: Unauthorized Action
bg: Неоторизирано действие

en: Unauthorized access. Preview cannot be accessed outside %1$s.
bg: Неоторизиран достъп. Преглед на недостъпна отвън %1$s.

en: Undo
bg: Отмени

en: Unit
bg: Блок

en: Unlock
bg: Отключване

en: Unlock Module
bg: Отключване На Модул

en: Unlock Row
bg: Отвори Един Ред

en: Unlock Section
bg: Отворете Раздел

en: Unlocked
bg: Отключена

en: Update Category
bg: Актуализация на категория

en: Update Gallery
bg: Актуализация на галерията

en: Update Tag
bg: Актуализация на етикет

en: Upgrade
bg: Актуализиране

en: Upgrade WordPress
bg: Актуализирайте WordPress

en: Upload
bg: Изтегли

en: Upload a video
bg: Качете видео

en: Upload an audio file
bg: Качване на аудио файл

en: Upload an image
bg: Качи изображение

en: Upload an image to display at the top of your blurb.
bg: Качете снимка за показване в горната част на вашата отправка.

en: Upload the .WEBM version of your video here. All uploaded videos should be in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers.
bg: Качете .WEBM версията на вашето видео тук. Всички качени видео клипове трябва да бъдат качени във формати .MP4 и .WEBM, за да се гарантира максимална съвместимост с всички браузъри.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display over your video. You can also generate a still image from your video.
bg: Качете желаното изображение или напишете URL в изображението, което бихте искали да покажете над вашето видео. От вашето видео също можете да генерирате неподвижно изображение.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display.
bg: Качете желаното изображение или въведете URL на изображението, което бихте искали да покажете.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to use as the background for the slider.
bg: Качете желаното изображение или напишете URL адреса на изображението, което искате да използвате като фон на плъзгача.

en: Upload your desired video in .MP4 format, or type in the URL to the video you would like to display
bg: Качете желаното от вас видео в .MP4 формат или въведете URL за видеото, което искате да покажете.

en: Upon ending your split test, you will be asked to select which subject variation you would like to keep. Remaining subjects will be removed.
bg: При приключване на вашето разделно тестване, ще бъдете запитани коя от вариациите на темата ще искате да запазите. Оставащите теми ще бъдат премахнати.

en: Upwards
bg: Нагоре

en: Url
bg: URL

en: Url Opens
bg: URL се отваря

en: Use Background Color
bg: Използване на фонов цвят

en: Use Background Overlay
bg: Използване на овърлея на фона

en: Use Border
bg: Използвайте Граница

en: Use Custom Gutter Width
bg: Използване На Потребителски Ширина На Улука

en: Use Custom Styles for %1$s
bg: Използване на потребителски стилове за %1$s в

en: Use Custom Width
bg: Да Използвате Потребителски Ширина

en: Use Default Editor
bg: Използване на редактор по подразбиране

en: Use Dot Navigation
bg: Използвайте Навигация чрез точки

en: Use Dropshadow
bg: Използвайте Сенки

en: Use Focus Border Color
bg: Използване На Фокус-Цвят На Рамката

en: Use Grayscale Filter
bg: Използването На Сив Филтър

en: Use Icon
bg: Използвайте икона

en: Use Icon Font Size
bg: Използване На Иконата На Шрифта, Размера На

en: Use Parallax Effect
bg: Използвайте паралакс ефект

en: Use Parallax effect
bg: Използването на Паралакса ефект

en: Use Percentages
bg: Използвате Лихви

en: Use Post Excerpt if Defined
bg: Използвайте откъс от текст, ако е дефинирано

en: Use Text Background Color
bg: Използване На Цвета На Текста

en: Use Text Overlay
bg: Използване на текст овърлей

en: Use The Divi Builder
bg: Използвайте Диви Строител

en: Use Thumbnail Track
bg: Използвайте Проследяване на миниатюра

en: Use the color picker to choose a background color for this module.
bg: Използвайте инструмента за избор на цвят, за да изберете фонов цвят за този модул.

en: Use the color picker to choose a color for the background overlay.
bg: Използване на избор на цвят за избиране на цвят за овърлей на фона

en: Use the color picker to choose a color for the text overlay.
bg: Използване на избор на цвят за избиране на цвят за овърлей на текста.

en: Username
bg: Потребителско име

en: Using the Divi Role Editor, you can limit the types of actions that can be taken by WordPress users of different roles. This is a great way to limit the functionality available to your customers or guest authors to ensure that they only have the necessary options available to them.
bg: С помощта на Диви ролята на редактор, можете да ограничите видове действия, които могат да бъдат взети на WordPress потребители с различни роли. Това е чудесен начин да се ограничи функции, достъпни за Вашите клиенти или поканени авторите, за да се гарантира, че те не само имат необходимите опции, достъпни за тях.

en: Vertically Centered
bg: Вертикално Центриране

en: Video
bg: Видео

en: Video Icon
bg: Иконата На Видео

en: Video MP4/URL
bg: Видео .MP4 URL

en: Video Settings
bg: Видео настройки

en: Video Slider
bg: Плъзгач за видео

en: Video Webm
bg: Видео .WEBM

en: View Layout
bg: Преглед на оформление

en: View Project
bg: Преглед на проекта

en: View Split Testing Stats
bg: Преглед на статистиките на разделното тестване

en: View Stats
bg: Вижте статистиките

en: Visibility
bg: Видима

en: Visible
bg: Видима

en: Website Field
bg: Поле за уеб сайт

en: When enabled, a background color is added behind the slider text to make it more readable atop background images.
bg: Когато е разрешен, цвят на фона се добавя зад текста на плъзгача, за да бъде по-четлив върху фоновите изображения.

en: When enabled, a custom overlay color will be added above your background image and behind your slider content.
bg: Когато е разрешен, овърлей цвят по избор ще бъде добавен над фоновото изображение и зад съдържанието на плъзгача.

en: Widget
bg: Джаджа

en: Widget Area
bg: Област за графичен компонент

en: Widget Name
bg: Име на графичен компонент

en: Yes
bg: Si

en: You are using an outdated version of WordPress. Please upgrade.
bg: Използвате остаряла версия на WordPress. Моля, актуализирайте я.

en: You are using an outdated version of the theme. The latest version is %1$s
bg: Използвате остаряла версия на темата. Последната версия е %1$s

en: You are using the %1$s plugin. We recommend clearing the plugin cache after updating your theme.
bg: Вие използвате %1$s добавка. Препоръчваме ви да изчистите кеша на добавката след като актуализирате темата си.

en: You are using third party plugins. Try disabling each plugin to see if one is causing a conflict.
bg: Използвате добавки на трети страни. Опитайте се да забраните всяка добавка, за да видите коя от тях причинява конфликт.

en: You cannot add global modules into global sections or rows
bg: Не се добавят глобални модули в рамките на глобалните дялове или ред

en: You cannot add global rows into global sections
bg: Не се добавят глобални ред в глобални секции

en: You cannot clear your layout while a split testing is running. Please end your split test before clearing your layout.
bg: Не можете да изтриете вашето оформление  докато се провежда разделно тестване. Моля, завършете разделното тестване и опитайте отново.

en: You cannot load a new layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
bg: Не можете да заредите ново оформление  докато се провежда разделно тестване. Моля, завършете разделното тестване и опитайте отново.

en: You cannot save layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
bg: Не можете да запазите оформление докато разделното тестване е в процес. Моля, завършете вашето разделно тестване и опитайте отново.

en: You cannot save this module while a split test is running. Please end your split test and then try again.
bg: Не можете да запазите този модул докато се провежда разделно тестване. Моля, завършете разделното тестване и опитайте отново.

en: You cannot save this row while a split test is running. Please end your split test and then try again.
bg: Не можете да запазите този ред  докато се провежда разделно тестване. Моля, завършете разделното тестване и опитайте отново.

en: You cannot save this section while a split test is running. Please end your split test and then try again.
bg: Не можете да запазите този раздел докато се провежда разделно тестване. Моля, завършете разделното тестване и опитайте отново.

en: You currently don't have any projects assigned to a category.
bg: В момента нямате проекти, възложени към категория.

en: You do not have permission to edit the module, row or section in this split test.
bg: Нямате разрешение да редактирате новия модул, ред или раздел в това разделно тестване.

en: You do not have permission to perform this task.
bg: Нямате разрешение за извършване на тази задача.

en: You do not have permission to unlock this module.
bg: Нямате права, за да отключите този модул.

en: You do not have permission to unlock this row.
bg: Нямате права, за да отключите тази линия.

en: You do not have permission to unlock this section.
bg: Нямате права, за да отключите в този раздел.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
bg: Вие нямате достатъчно права за експортиране на съдържанието на този сайт.

en: You don't have sufficient permissions to access the settings
bg: Вие нямате достатъчно права за достъп до настройките на

en: You entered the wrong number in captcha.
bg: Въвели сте грешно число в captcha.

en: You have WP_DEBUG enabled. Please disable this setting in wp-config.php
bg: Разрешили сте WP_DEBUG. Моля, забранете тази настройка в wp-config.php

en: You have activated the Divi Leads Split Testing System. Using split testing, you can create different element variations on your page to find out which variation most positively affects the conversion rate of your desired goal. After closing this window, please click on the section, row or module that you would like to split test.
bg: Деактивирахте системата за разделно тестване на Divi Leads. Чрез използване на разделно тестване можете да създавате различни вариации на елементи на вашата страница, за да разберете коя вариация най-ефективно въздейства върху коефициента на преобразуване на вашата желана цел. След затварянето на прозореца, моля, щракнете върху раздела, реда или модула, който искате да тествате разделно.

en: You have not saved any items to your Divi Library yet. Once an item has been saved to your library, it will appear here for easy use.
bg: Вие не записва нито един от елементите във вашия раздел библиотека докато не. След като елемент е записан в библиотеката, той се появи тук за лесно използване.

en: You need to select a split testing goal first.
bg: Първо трябва да изберете цел на разделното тестване.

en: You need to select a split testing subject first.
bg: Първо трябва да изберете тема на разделното тестване.

en: You were using global item as split testing winner. Consequently, you have to choose between:
bg: Използвахте глобален елемент като победител на разделното тестване. Следователно трябва да изберете между:

en: You're about to update global module. This change will be applied to all pages where you use this module. Press OK if you want to update this module
bg: Ще актуализира global модул. Тази промяна ще се прилага за всички страници, където се използва този модул. Натиснете OK, ако искате да се обнови този модул

en: Your comment is awaiting moderation.
bg: Коментарът ви очаква модериране

en: Your memory limit can't be changed automatically
bg: Лимитът на паметта не може да бъде променен автоматично

en: Your memory limit has been increased
bg: Лимитът на паметта беше увеличен

en: Zoom Icon Color
bg: Увеличение На Цвета На Иконата

en: by
bg: от

en: by %s
bg: от %s

en: comments
bg: коментари

en: default
bg: по подразбиране

en: facebook
bg: Facebook

en: no
bg: няма

en: not Global
bg: не глобални

[ctx: number of comments]
en: 1 Comment | %s Comments
bg[0]: 1 Коментар
bg[1]: %s Коментари

en: on %1$s at %2$s
bg: на %1$s при %2$s

en: on Desktop
bg: на десктоп

en: on Phone
bg: по телефона

en: on Tablet
bg: на таблет

en: px
bg: ПИКСЕЛА

en: read more
bg: повече информация

en: read more...
bg: повече информация...

en: yes
bg: да

en: you don't have sufficient permissions to access this page
bg: вие нямате достатъчно права за достъп до тази страница
