Divi 1.0 - en to nb translation catalogue (1399 entries)

en: % Comments
nb: %  kommentarer

en: %1$s %2$s Settings
nb: %1$s %2$s innstillinger

en: %1$s All Caps
nb: %1$s bare store bokstaver (majuskler)

en: %1$s Background Color
nb: %1$s bakgrunnsfarge

en: %1$s Border Color
nb: %1$s kantlinjefarge

en: %1$s Border Radius
nb: %1$s kantlinjeradius

en: %1$s Border Width
nb: %1$s kantlinjebredde

en: %1$s Columns
nb: %1$s kolonner

en: %1$s Font
nb: %1$s skrifttype

en: %1$s Font Size
nb: %1$s skriftstørrelse

en: %1$s Hover Background Color
nb: %1$s mouseover bakgrunnsfarge

en: %1$s Hover Border Color
nb: %1$s mouseover kantlinjefarge

en: %1$s Hover Border Radius
nb: %1$s mouseover kantlinjeradius

en: %1$s Hover Letter Spacing
nb: %1$s mouseover bokstavmellomrom

en: %1$s Hover Text Color
nb: %1$s mouseover tekstfarge

en: %1$s Icon
nb: %1$s-ikon

en: %1$s Icon Color
nb: %1$s-ikonfarge

en: %1$s Icon Placement
nb: %1$s-ikonplassering

en: %1$s Letter Spacing
nb: %1$s bokstavmellomrom

en: %1$s Line Height
nb: %1$s linjehøyde

en: %1$s Text Color
nb: %1$s skriftfarge

en: %1$s Text Size
nb: %1$s tekststørrelse

en: (Edit)
nb: (Endre)

en: 0 Comments
nb: 0 kommentarer

en: 0 comments
nb: 0 kommentarer

en: 1 Column
nb: 1 kolonne

en: 1 Comment
nb: 1 kommentar

en: 1 comment
nb: 1 kommentar

en: 3 column row can't be used in this column.
nb: 3-kolonnerad kan ikke brukes her.

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
nb: <span class="meta-nav">&larr,</span> Eldre kommentarer

en: <strong>%1$s</strong> widget area has been created. You can create more areas, once you finish update the page to see all the areas.
nb: <strong>%1$s</strong> widget-område ble opprettet. Du kan lage flere med en gang; oppdatér siden når du er ferdig for å se alle.

en: A split testing goal cannot be moved inside of a split testing subject. To perform this action you must first end your split test.
nb: Et split-testingmål kan ikke flyttes inni et split-testingsubjekt. For å utføre denne handlingen må du først avslutte split-testen.

en: A split testing subject cannot be moved inside of a split testing goal. To perform this action you must first end your split test.
nb: Et split-testingsubjekt kan ikke flyttes inni et split-testingmål. For å utføre denne handlingen må du først avslutte din split-test.

en: About Me
nb: Om meg

en: About Us
nb: Om oss

en: Above Title
nb: Over tittel

en: Accordion
nb: Kollapsbare felt

en: Account Name
nb: Brukernavn

en: Account URL
nb: Konto-URL

en: Active Link Color
nb: Aktiv lenke-farge

en: Active Menu Link
nb: Aktiv menylink

en: Active Portfolio Filter
nb: Aktivt portfoliofilter

en: Active Tab
nb: Aktiv fane

en: Active Tab Background Color
nb: Aktiv fane bakgrunnsfarge

en: Actual Size
nb: Faktisk størrelse

en: Add %1$s Icon
nb: Legg til %1$s-Ikon

en: Add From Library
nb: Legg til fra bibliotek

en: Add New
nb: Legg til ny

en: Add New %s
nb: Legg til ny %s

en: Add New Category
nb: Legg til ny kategori

en: Add New Item
nb: Legg til nytt objekt

en: Add New Layout
nb: Legg til ny layout

en: Add New Project
nb: Legg til nytt prosjekt

en: Add New Tag
nb: Legg til nytt stikkord

en: Add Row
nb: Legg til rad

en: Add Specialty Section
nb: Legg til spesialseksjon

en: Add To Categories:
nb: Legg til i kategorier:

en: Add/Delete Item
nb: Legg til/slett element

en: Added
nb: Lagt til

en: Adjust padding to specific values, or leave blank to use the default padding.
nb: Skriv inn spesifikke verdier for luft (padding), eller la det være tomt for å bruke standardvalg.

en: Adjust the spacing between each column in this row.
nb: Justér avstanden mellom kolonner i denne raden.

en: Adjust the text used from the signup button.
nb: Tilpass teksten på registreringsknappen.

en: Admin Label
nb: Merkelapp

en: Advanced Design Settings
nb: Avanserte designinnstillinger

en: Advanced Settings
nb: Avanserte innstillinger

en: After
nb: Etter

en: Album name
nb: Albumnavn

en: All
nb: Alle

en: All Categories
nb: Alle kategorier

en: All Layouts
nb: Alle layouter

en: All Projects
nb: Alle prosjekter

en: All Tags
nb: Alle stikkord

en: All Time
nb: For alltid

en: All advanced module settings in will be lost.
nb: Alle avanserte modulinnstillinger vil gå tapt.

en: All content created in the Divi Builder will be lost. Previous content will be restored.
nb: Alt innhold laget i Divi-byggeren vil gå tapt, og tidligere innhold gjenopprettes.

en: All of your current page content will be lost.
nb: Alt nåværende sideinnhold vil gå tapt.

en: All of your current role settings will be set to defaults. Do you wish to proceed?
nb: Alle nåværende rolle-innstillinger vil bli tilbakestilt til standardvalg. Ønsker du å gå videre?

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .MP4 version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
nb: Alle videoer må lastes opp i både .MP4- og .WEBM-formater for kompatibilitet med alle nettlesere. Last opp .MP4-versjonen her. Viktig: videobakgrunner er deaktivert på mobile enheter og i stedet vil bakgrunnsbildet brukes. Angi derfor både et bakgrunnsbilde og en -video for optimalt resultat.

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .WEBM version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
nb: Alle videoer må lastes opp i både .MP4- og .WEBM-formater for kompatibilitet med alle nettlesere. Last opp .WEBM-versjonen her. Viktig: videobakgrunner er deaktivert på mobile enheter og i stedet vil bakgrunnsbildet brukes. Angi derfor både et bakgrunnsbilde og en -video for optimalt resultat.

en: Allow custom padding to be retained on mobile screens
nb: Tillat de egendefinerte verdiene for luft (padding) også på mobilskjermer

en: Allow video to be paused by other players when they begin playing
nb: Stans videoen dersom andre spillere starter avspilling

en: Always Center Image On Mobile
nb: Midtstill alltid bildet på mobil

en: An Error Occurred
nb: En feil oppsto

en: Animation
nb: Animasjon

en: Arrows
nb: Piler

en: Arrows Custom Color
nb: Egendefinert farge på pilknapper

en: Artist Name
nb: Artistnavn

en: Audio
nb: Lydfil

en: Audio Content
nb: Lydfilinnhold

en: Audio Cover Art
nb: Illustrasjonsbilde

en: Audio Meta
nb: Lydfil meta

[ctx: Audio Module meta information]
en: by <strong>%1$s</strong>
nb: av <strong>%1$s</strong>

en: Audio Title
nb: Lyd tittel

en: Authentication failed. You are not logged in.
nb: Godkjenning mislyktes. Du er ikke logget inn.

en: Authentication failed. You cannot preview this item.
nb: Godkjenning mislyktes. Du kan ikke forhåndsvise dette elementet.

en: Authentication failed. You have no permission to preview this item.
nb: Godkjenning mislyktes. Du har ikke tillatelse til å forhåndsvise dette elementet.

en: Author
nb: Forfatter

en: Author Name
nb: Avsendernavn

en: Author/Company URL
nb: URL

en: Authorization code is empty.
nb: Autorisasjonskoden er tom.

en: Authorization code is invalid. Try regenerating it and paste in the new code.
nb: Autorisasjonskoden er ugyldig. Generér en ny kode og lim inn på nytt.

en: Automatic Animation
nb: Automatisk animasjon

en: Automatic Animation Speed (in ms)
nb: Automatisk animasjonshastighet (i millisekunder)

en: Automatic Carousel Rotation
nb: Automatisk karusellrotering

en: Automatic Carousel Rotation Speed (in ms)
nb: Automatisk karusellhastighet (i millisekunder)

en: Automatic Excerpt Length
nb: Automatisk utkastlengde

en: Aweber API Exception
nb: Aweber API-unntak

en: Aweber is set up properly. You can remove connection here if you wish.
nb: Aweber er satt opp riktig. Tilkoblingen kan fjernes her dersom ønskelig.

en: Aweber lists
nb: Aweber-lister

en: Aweber: Wrong configuration data
nb: Aweber: Feil i konfigurasjonsdata

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Background Image
nb: Bakgrunnsbilde

en: Background Image Position
nb: Bakgrunnsbildeposisjon

en: Background Image Size
nb: Bakgrunnsbildestørrelse

en: Background Image URL
nb: Bakgrunnsbilde-URL

en: Background Overlay Color
nb: Overleggsfarge

en: Background Video Height
nb: Høyde på bakgrunnsvideo

en: Background Video MP4
nb: Bakgrunnsvideo .MP4

en: Background Video Webm
nb: Bakgrunnsvideo .WEBM

en: Background Video Width
nb: Bredde på bakgrunnsvideo

en: Bar Background Color
nb: Fremdriftslinje fyllfarge

en: Bar Bottom Padding
nb: Luft (padding) i bunn

en: Bar Counter
nb: Fremdriftslinje

en: Bar Counter Settings
nb: Innstillinger

en: Bar Counters
nb: Fremdriftslinjer

en: Bar Top Padding
nb: Luft (padding) i topp

en: Before
nb: Før

en: Before ending your split test, you must choose which split testing variation to keep. Please select your favorite or highest converting subject. Alternative split testing subjects will be removed.
nb: Før du avslutter split-testen må du velge hvilken split-testingvariasjon du ønsker å beholde. Vennligst velg din favoritt eller det høyest konverterende subjektet. Alternative split-testingsubjekter vil bli fjernet.

en: Below Title
nb: Under tittel

en: Best Selling Products
nb: Bestselgere

en: Blog
nb: Blogg

en: Blog Masonry
nb: Blogg fliser

en: Blog Standard
nb: Blogg standard

en: Blurb
nb: Teaser

en: Blurb Content
nb: Teaserinnhold

en: Blurb Image
nb: Teaserbilde

en: Blurb Title
nb: Teasertittel

en: Body
nb: Innholdstekst

en: Border Color
nb: Kantlinjefarge

en: Border Radius
nb: Kantlinjeradius

en: Border Style
nb: Kantlinjestil

en: Border Width
nb: Kantlinjebredde

en: Bottom
nb: Bunn

en: Bottom Center
nb: Nede midtstilt

en: Bottom Left
nb: Nede til venstre

en: Bottom Padding
nb: Bunnluft (padding)

en: Bottom Right
nb: Nede til høyre

en: Bottom To Top
nb: Bunn til topp

en: Bounce Rate
nb: Bounce-rate

en: Bounce Rate Limit
nb: Bounce-rategrense

en: Bounces
nb: Bouncer

en: Builder Cache Warning
nb: Builder-buffer advarsel

en: Builder Interface
nb: Divi-bygger grensesnitt

en: Builder files may also be cached in your browser. Please clear your browser cache.
nb: Builder-filer kan også bli bufret i nettleseren din. Vennligst tøm nettleserens buffer.

en: Built For
nb: Bygget for

en: Built For Any
nb: Bygget for noen

en: Bullet Color
nb: Punktmerkefarge

en: Button
nb: Knapp

en: Button %1$s Text
nb: Knapp %1$s tekst

en: Button %1$s URL
nb: Knapp %1$s URL

en: Button One
nb: Knapp En

en: Button Text
nb: Knappetekst

en: Button Two
nb: Knapp To

en: Button URL
nb: URL for knapp

en: Button alignment
nb: Knappejustering

en: Button and Border Color
nb: Knapp- og grensefarge

en: CSS Class
nb: CSS-class

en: CSS ID
nb: CSS-ID

en: Call
nb: Ring

en: Call To Action
nb: Oppfordringslenke

en: Can't Clear Layout
nb: Kan ikke fjerne layout

en: Can't Clone Row
nb: Kan ikke klone rad

en: Can't Clone Section
nb: Kan ikke klone seksjon

en: Can't Load Layout
nb: Kan ikke laste layout

en: Can't Move Goal
nb: Kan ikke flytte mål

en: Can't Move Subject
nb: Kan ikke flytte subjekt

en: Can't Remove Row
nb: Kan ikke fjerne rad

en: Can't Remove Section
nb: Kan ikke fjerne seksjon

en: Can't Save Layout
nb: Kan ikke lagre layout

en: Can't Save Module
nb: Kan ikke lagre modul

en: Can't Save Row
nb: Kan ikke lagre rad

en: Can't Save Section
nb: Kan ikke lagre seksjon

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Captcha Field
nb: Captcha felt

en: Captcha Text
nb: Captcha tekst

en: Caption
nb: Bildetekst

en: Carousel
nb: Karusell

en: Case Study
nb: Case-studie

en: Categories
nb: Kategorier

en: Category
nb: Kategori

en: Center
nb: Midtstilt

en: Center Left
nb: Midten venstre

en: Center List Items
nb: Midtstill listepunkt

en: Center Right
nb: Midten høyre

en: Change Structure
nb: Endre struktur

en: Change to Yes if you would like to adjust the width of this row to a non-standard width.
nb: Sett "Ja" dersom radbredden skal kunne justereres til en annen bredde enn standard.

en: Choose Custom Color
nb: Egendefinert farge

en: Choose a Background
nb: Velg en bakgrunn

en: Choose a Background Image
nb: Velg et bakgrunnsbilde

en: Choose a Background Video MP4 File
nb: Velg en bakgrunnsvideo .MP4-fil

en: Choose a Background Video WEBM File
nb: Velg en bakgrunnsvideo i .WEBM-filformat

en: Choose a Slide Image
nb: Velg illustrasjonsbilde

en: Choose a Video MP4 File
nb: Velg en videofil av typen .MP4

en: Choose a Video WEBM File
nb: Velg en videofil av typen .WEBM

en: Choose a title of your login box.
nb: Skriv inn tittel for innloggingsboksen.

en: Choose a title of your signup box.
nb: Skriv inn tittel for registreringsboksen.

en: Choose an Audio file
nb: Velg lydfil

en: Choose an Image
nb: Velg et bilde

en: Choose an icon to display for the scroll down button.
nb: Scrolleknapp-ikon

en: Choose an icon to display with your blurb.
nb: Velg et ikon som skal vises sammen med teaserteksten.

en: Choose how many columns to display.
nb: Velg hvor mange kolonner som skal vises

en: Choose how many posts you would like to display in the slider.
nb: Velg hvor mange poster du ønsker skal vises på en slider.

en: Choose how many posts you would like to offset by
nb: Velg hvor mange innlegg du vil forskyve visningsutvalget med.

en: Choose how much posts you would like to display per page.
nb: Velg antall innlegg som skal vises per side.

en: Choose how your products should be ordered.
nb: Velg hvordan produktene skal sorteres.

en: Choose image
nb: Velg bilde

en: Choose the social network
nb: Velg et sosialt nettverk

en: Choose the type of field
nb: Velg type av felt

en: Choose whether or not the URL should open in a new window.
nb: Velg om URL-en skal åpnes i et nytt vindu/fane eller ikke.

en: Choose whether or not the quote icon should be visible.
nb: Velg om sitatikon skal være synlig eller ikke.

en: Choose whether or not this toggle should start in an open or closed state.
nb: Velg om feltet skal starte i åpen eller lukket tilstand.

en: Choose which categories you would like to exclude from the search results.
nb: Velg hvilke kategorirer du ønsker å ekskludere fra søkeresultatene.

en: Choose which categories you would like to include in the feed.
nb: Velg hvilke kategorier som skal inkluderes i feedet.

en: Choose which categories you would like to include in the slider.
nb: Velg hvilke kategorier du ønsker skal inkluderes på en slider.

en: Choose which categories you would like to include.
nb: Velge hvilke kategorier som skal inkluderes.

en: Choose which side of the page your sidebar will be on. This setting controls text orientation and border position.
nb: Velg hvilken side sidekolonnen skal være på. Dette kontrollerer plassering av tekst og skillelinje.

en: Choose which type of products you would like to display.
nb: Velg hvilke produkttyper som skal vises.

en: Choose your desired portfolio layout style.
nb: Velg layout-stil for portfoliomodulen.

en: Circle
nb: Sirkel

en: Circle Border Color
nb: Kantlinjefarge

en: Circle Color
nb: Sirkelfarge

en: Circle Color Opacity
nb: Sirkel fargetetthet

en: Circle Counter
nb: Sirkelteller

en: Circle Counter Title
nb: Sirkeltellertittel

en: Circle Icon
nb: Sirkelikon

en: Clear Browser Cache
nb: Tøm nettleserens buffer

en: Clear Layout
nb: Fjern layout

en: Clear Plugin Cache
nb: Tøm bufferen til utvidelsen.

en: Cleared
nb: Nullstilt

en: Click here to create new menu
nb: Klikk her for å lage en ny meny

en: Clicks
nb: Klikk

en: Clickthrough Rate
nb: Klikkfrekvens

en: Clone Module
nb: Duplisér modul

en: Clone Row
nb: Duplisér rad

en: Clone Section
nb: Duplisér seksjon

en: Cloned
nb: Klonet

en: Close
nb: Lukket

en: Closed Toggle Background Color
nb: Lukkeknapp bakgrunnsfarge

en: Closed Toggle Text Color
nb: Lukkeknapp tekstfarge

en: Code
nb: Kode

en: Collapse
nb: Fold sammen

en: Collapsed
nb: Sammenfoldet

en: Color
nb: Farge

en: Color Picker Color Pallete
nb: Fargepalett for fargevelger

en: Column
nb: Kolonne

en: Columns Number
nb: Antall kolonner

en: Coming Soon
nb: Kommer snart

en: Comment
nb: Kommentar

en: Comment Avatar
nb: Kommentar avatar

en: Comment Body
nb: Kommentar hoveddel

en: Comment Content
nb: Kommentar innhold

en: Comment Meta
nb: Kommentar meta

en: Comments
nb: Kommentarer

en: Comments Count
nb: Antall kommentarer

en: Company Name
nb: Firmanavn

en: Configuration error
nb: Konfigurasjonsfeil

en: Configuration error: List is not defined
nb: Konfigureringsfeil: Listen er ikke definert

en: Configuration error: api key is not defined
nb: Konfigureringsfeil: API-nøkkel er ikke definert

en: Configure Subject Variations
nb: Konfigurer subjektvariasjoner

en: Congratulations, you have selected a split testing subject! Next you need to select your goal. After closing this window, please click the section, row or module that you want to use as your goal. Depending on the element you choose, Divi will track relevant conversion rates for clicks, reads or sales. For example, if you select a Call To Action module as your goal, then Divi will track how variations in your test subjects affect how often visitors read and click the button in your Call To Action module. The test subject itself can also be selected as your goal.
nb: Gratulerer, du har valgt et emne for split-testing! Nå må du velge et mål. Etter å ha lukket dette vinduet, vennligst klikk på seksjonen, raden eller modulen du ønsker å bruke som mål. Avhengig av elementet du velger vil Divi spore relevante konversjonsrater for klikk, lesinger eller salg. For eksempel, dersom du velger en Call to Action-modul som ditt mål, vil Divi spore hvordan variasjoner i testsubjektene dine påvirker hvor ofte besøkende leser og klikker på knappen i din Call to Action-modul. Selve testsubjektet kan også velges som mål.

en: Congratulations, your split test is ready to go! You will notice that your split testing subject has been duplicated. Each split testing variation will be displayed to your visitors and statistics will be collected to figure out which variation results in the highest goal conversion rate. Your test will begin when you save this page.
nb: Gratulerer, din split-test er klar til å kjøres! Du vil merke at split-testsubjektet har blitt duplisert. Hver split-testingvariasjon vil vises for dine besøkende, og statistikk vil samles for å beregne hvilke variasjoner som fører til den høyeste målkonversjonsraten. Testen vil starte når du lagrer denne siden.

en: Connecting...
nb: Kobler til...

en: Connection failed
nb: Tilkobling mislyktes

en: Contact Button
nb: Knapp

en: Contact Form
nb: Kontaktskjema

en: Contact Title
nb: Tittel

en: Contact Us
nb: Kontakt oss

en: Container
nb: Boks

en: Content
nb: Innhold

en: Content Area Background Color
nb: Bakgrunnsfarge for innholdsområde

en: Content Display
nb: Innholdsvisning

en: Content Font Color
nb: Innholdsskriftfarge

en: Content Styling
nb: Innholdsstil

en: Continue Automatic Slide on Hover
nb: Fortsett automatisk fremvisning også på mouseover

en: Contributor
nb: Bidragsyter

en: Control how many products are displayed.
nb: Velg hvor mange produkter som skal vises.

en: Control how many projects are displayed. Leave blank or use 0 to not limit the amount.
nb: Velg hvor mange prosjekter som skal vises. La stå tomt eller bruk 0 for å ikke begrense antallet.

en: Controls
nb: Kontroller

en: Conversion Goals
nb: Konversjonsmål

en: Conversion Rate
nb: Konversjonsrate

en: Conversions
nb: Konversjoner

en: Copied
nb: Kopiert

en: Copy
nb: Kopiér

en: Countdown Timer
nb: Nedtelling

en: Countdown Timer Title
nb: Tittel

en: Countdown To
nb: Tell ned til

en: Counter Amount
nb: Mengde

en: Counter Container
nb: Boks

en: Counter Text Color
nb: Teller tekstfarge

en: Counter Title
nb: Tittel

en: Cover
nb: Dekk

en: Cover Art Image URL
nb: URL til illustrasjonsbilde

en: Create
nb: Opprett

en: Create New Category
nb: Opprett ny kategori

en: Creative Agency
nb: Kreativt byrå

en: Currency
nb: Valuta

en: Currency &amp; Frequency
nb: Valuta &amp; frekvens

en: Custom CSS
nb: Egendefinert CSS

en: Custom Margin
nb: Egendefinert marg

en: Custom Padding
nb: Egendefinert luft (padding)

en: Custom Taxonomy Name
nb: Valgfritt taksonominavn

en: Custom Width
nb: Egendefinert bredde

en: Daily
nb: Daglig

en: Dark
nb: Mørk

en: Dark Text Color
nb: Mørk tekstfarge

en: Dashed
nb: Streket

en: Date Format
nb: Datoformat

en: Date: new to old
nb: Dato: ny til gammel

en: Date: old to new
nb: Dato: gammel til ny

en: Day
nb: Dag(er)

en: Day(s)
nb: Dag(er)

en: Default
nb: Standard

en: Default Sorting
nb: Standardsortering

en: Define a custom background color for your module, or leave blank to use the default color.
nb: Velg en bakgrunnsfarge for modulen, eller la feltet stå tomt for å bruke standardfargen.

en: Define a number for the circle counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.). <strong>Note: You can use only natural numbers from 0 to 100</strong>
nb: Skriv inn et nummer for sirkeltelleren (ikke ta med prosenttegn, bruk alternativet nedenfor). <strong>Merk: Du kan bare bruke heltall fra 0 til 100.</strong>

en: Define a number for the counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.)
nb: Angi et nummer for telleren (ikke inkluder prosenttegnet, bruk alternativet nedenfor).

en: Define a percentage for this bar.
nb: Skriv inn prosentdel for fremdriftslinjen.

en: Define a sub title for the table if desired.
nb: Skriv inn undertittel for tabellen, dersom ønskelig.

en: Define a title for the pricing table.
nb: Skriv inn tittel for pristabellen.

en: Define a title for your contact form.
nb: Skriv inn tittel for kontaktskjemaet.

en: Define a title.
nb: Skriv inn tittel.

en: Define an album name.
nb: Skriv inn albumnavn.

en: Define an artist name.
nb: Skriv inn artistnavn.

en: Define custom text for the next link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
nb: Definer valgt tekst for neste link. Du kan bruke <strong>%title</strong> variabel for å inkludere posttittelen. Etterlat blank for standard.

en: Define custom text for the previous link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
nb: Definer valgt tekst for tidligere link. Du kan bruke <strong>%title</strong> variabel for å inkludere posttittelen. Etterlat blank for standard.

en: Define custom width for this Row
nb: Skriv inn tilpasset bredde for denne raden.

en: Define how much space should be added below the divider.
nb: Mengde luft (padding) under skillelinjen.

en: Define the HTML ALT text for your image here.
nb: Skriv inn en alternativ tekst for bildet, denne leses av maskiner og spesialnettlesere.

en: Define the audio file for use in the module. To remove an audio file from the module, simply delete the URL from the settings field.
nb: Velg lydfilen som skal brukes i modulen. Slett URL fra inndatafeltet for å fjerne lydfil.

en: Define the length of automatically generated excerpts. Leave blank for default ( 270 )
nb: Definer lengden på automatisk generererte utkast. Etterlat blank for standard (270)

en: Define the method, used for the parallax effect.
nb: Velg metode for parallakse-effekt.

en: Define the number of images that should be displayed per page.
nb: Oppgi antall bilder som skal vises på hver side.

en: Define the number of projects that should be displayed per page.
nb: Antall prosjekter som skal vises per side.

en: Define the text for the slide button
nb: Tekst for lysbildeknapp

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. Leave blank for default ( Read More )
nb: Definer teksten som vil vises på "Read More" knappen. Etterlat blank for standard (Les mer)

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. leave blank for default ( Read More )
nb: Definer teksten som vil vises på \"Read More\" knappen. Etterlat blank for standard (Les mer)

en: Define the title text for your slide.
nb: Overskrift for lysbildet.

en: Define the unique ID of this field. You should use only English characters without special characters and spaces.
nb: Definer den unike ID for dette feltet. Du burde bare bruke engelske skrifttegn uten spesielle skrifttegn og rom.

en: Define whether the field should be required or optional
nb: Definer hvorvidt feltet burde være påkrevd eller valgfritt

en: Delete
nb: Slett

en: Delete Row
nb: Slett rad

en: Delete Section
nb: Slett seksjon

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Did
nb: Gjorde

en: Disable
nb: Deaktivér

en: Disable Builder
nb: Deaktivér Divi-byggeren

en: Disable Debug Mode
nb: Deaktiver Debug-modus

en: Disable Global
nb: Deaktiver global

en: Disable Item
nb: Deaktivér element

en: Disable Memory Limit Increase
nb: Deaktiver heving av minnegrense

en: Disable on
nb: Deaktiver på

en: Disable this option if you want to ignore manually defined excerpts and always generate it automatically.
nb: Deaktiver dette alternativet hvis du ønsker å ignorere manuelt definerte utkast og alltid generere det automatisk.

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: Disabling this option will remove the circle button at the bottom of the slider.
nb: Deaktivering fjerner sirkelknappene nederst på slideshowet.

en: Display Captcha
nb: Vis Captcha

en: Display Image Overlays on Main Video
nb: Vis bildeoverlegg på video

en: Divi Builder Layouts
nb: Divi Builder Layouter

en: Divi Builder Settings
nb: Divi Builder Innstillinger

en: Divi Library
nb: Divi-bibliotek

en: Divi Plugin Options
nb: Divi tilkoblingsalternativer

en: Divi Role Editor
nb: Divi-rolleadministrator

en: Divi Role Editor Settings
nb: Divi Role innstillinger for redigering

en: Divider
nb: Skillelinje

en: Divider Position
nb: Skillelinjeposisjon

en: Divider Style
nb: Skillelinjestil

en: Divider Weight
nb: Skillelinjetykkelse

en: Do you wish to proceed?
nb: Ønsker du å fortsette?

en: Documentation
nb: Dokumentasjon

en: Don't Show Divider
nb: Ikke vis skillelinje

en: Don't forget to disable it once the list has been regenerated.
nb: Ikke glem å deaktiver det etter at listen har blitt regenerert.

en: Done
nb: Ferdig

en: Dot Nav Custom Color
nb: Egendefinert farge på punktnavigering

en: Dotted
nb: Prikket

en: Double
nb: Dobbel

en: Downwards
nb: Nedover

en: Dropdown Menu Animation
nb: Nedtrekksmeny animasjon

en: Dropdown Menu Background Color
nb: Nedtrekksmeny bakgrunnsfarge

en: Dropdown Menu Container
nb: Nedfallsmeny beholder

en: Dropdown Menu Line Color
nb: Nedtrekksmeny skillelinjefarge

en: Dropdown Menu Links
nb: Nedfallsmeny linker

en: Dropdown Menu Text Color
nb: Nedtrekksmeny tekstfarge

en: During preview, link to different page is disabled
nb: Under forhåndsvisning er kobling til andre sider deaktivert

en: Edit Buttons
nb: Knapper

en: Edit Category
nb: Redigér kategori

en: Edit Colors
nb: Farger

en: Edit Configuration
nb: Konfigurasjon

en: Edit Content
nb: Innhold

en: Edit Fonts
nb: Skrifttyper

en: Edit Global Items
nb: Globale elementer

en: Edit Item
nb: Redigér element

en: Edit Layout
nb: Layout

en: Edit Project
nb: Rediger prosjekt

en: Edit Tag
nb: Redigér stikkord

en: Edited
nb: Redigert

en: Editor
nb: Redaktør

en: Email
nb: E-post

en: Email Address
nb: E-postadresse

en: Email Field
nb: Epost felt

en: Email Optin
nb: E-postliste

en: Enable
nb: Aktivér

en: Enable Redirect URL
nb: Aktiver URL for omdirigering

en: Enable Split Testing
nb: Aktiver split-testing

en: Enable or disable pagination for this feed.
nb: Aktivér eller deaktivér sidenummerering for dette feedet.

en: Enable this option to define custom gutter width for this row.
nb: Aktivér for å angi egendefinert bredde på kolonneavstand for denne raden.

en: Enable this option to extend the width of this row to the edge of the browser window.
nb: Aktivér for å utvide bredden av raden til nettlesers ytterkanter.

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Enabling this option will give your background images a fixed position as you scroll.
nb: Aktivering av dette alternativet gir bakgrunnsbildene festet posisjon ved scrolling.

en: Enabling this option will remove the background color of this section, allowing the website background color or background image to show through.
nb: Dette fjerner seksjonens bakgrunnsfarge (også hvitt) og lar nettsidens bakgrunnsfarge eller -bilde vise gjennom.

en: End Split Test
nb: Avslutt split-test

en: End Split Test?
nb: Avslutte split-test?

en: Engagement Rate
nb: Engasjementsrate

en: Enter <a href="%1$s" target="_blank">Feed Title</a>.
nb: Oppgi <a href="%1$s" target="_blank">Feed Title</a>.

en: Enter a new name for this module
nb: Angi et nytt navn for modulen

en: Enter an address for the map center point, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
nb: Skriv inn adresse for kartets midtpunkt. Adressen vil geokodes og vises på kartet nedenfor.

en: Enter an address for this map pin, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
nb: Skriv inn adresse for kartnålen. Adressen vil geokodes og vises på kartet nedenfor.

en: Enter the URL for the Button.
nb: Skriv inn mål-URL for knappen.

en: Enter the text for the Button.
nb: Skriv inn tekst til knappen.

en: Enter your page title here.
nb: Skriv inn sidetittelen.

en: Equalize Column Heights
nb: Utjevn kolonnehøyder

en: Exclude Categories
nb: Ekskluder kategorier

en: Exclude Pages
nb: Ekskluder sider

en: Exclude Posts
nb: Ekskluder poster

en: Excluded Item
nb: Ekskludert element

en: Excluded option
nb: Ekskludert alternativ

en: Expand
nb: Utvid

en: Expand Row
nb: Utvid rad

en: Expand Section
nb: Utvid seksjon

en: Expanded
nb: Utvidet

en: Facebook Profile Url
nb: Facebook

en: Fade
nb: Toning

en: Fade In
nb: Bli gradvis tydeligere

en: Featured Image
nb: Kjennetegnet bilde

en: Featured Image Overlay
nb: Kjennetegnet bildeoverlegg

en: Featured Image Placement
nb: Plassering av fremhevet bilde

en: Featured Products
nb: Fremhevede produkter

en: Featured Table
nb: Fremhevet pristabell

en: Featured Table Background Color
nb: Fremhevet bakgrunnsfarge

en: Featured Table Body Text Color
nb: Fremhevet innholdstekstfarge

en: Featured Table Bullet Color
nb: Fremhevet punktmerkefarge

en: Featured Table Header Background Color
nb: Fremhevet tittelbakgrunnsfarge

en: Featured Table Header Text Color
nb: Fremhevet titteltekstfarge

en: Featured Table Price Color
nb: Fremhevet prisfarge

en: Featured Table Subheader Text Color
nb: Fremhevet undertitteltekstfarge

en: Featuring a table will make it stand out from the rest.
nb: Fremheving av en pristabell vil gjøre at den skiller seg visuelt fra de andre.

en: Feed Title
nb: Feedtittel

en: Field
nb: Felt

en: Field ID
nb: Felt ID

en: Field Settings
nb: Feltinnstillinger

en: Field border
nb: Feltgrense

en: Fields Background Color
nb: Felter bakgrunnsfarge

en: Fields Border Radius
nb: Felter grenseradius

en: Filterable Portfolio
nb: Filtrérbar portfolio

en: Find
nb: Finn

en: First Name
nb: Fornavn

en: Fit
nb: Tilpasset

en: Flip
nb: Flipp

en: Focus Background Color
nb: Aktivt skjemafelt bakgrunnsfarge

en: Focus Border Color
nb: Aktivt skjemafelt kantlinjefarge

en: Focus Text Color
nb: Aktivt skjemafelt tekstfarge

en: Follow
nb: Følg

en: Follow Button
nb: Følgeknapp

en: For some reason, you cannot perform this task.
nb: Av en eller annen grunn kan du ikke utføre denne oppgaven.

en: Force Fullwidth
nb: Tving til fullbredde

en: Forgot your password?
nb: Glemt passordet?

en: Form Background Color
nb: Skjema bakgrunnsfarge

en: Form Field
nb: Skjemafelt

en: Form Field Background Color
nb: Skjemafelt bakgrunnsfarge

en: Form Field Text Color
nb: Skjemafelt tekstfarge

en: Form Fields
nb: Formfelter

en: Frequency
nb: Frekvens

en: Fullwidth
nb: Fullbredde

en: Fullwidth Code
nb: Fullbreddes kode

en: Fullwidth Header
nb: Fullbreddes tittel

en: Fullwidth Image
nb: Fullbreddes bilde

en: Fullwidth Map
nb: Fullbreddes kart

en: Fullwidth Menu
nb: Fullbreddemeny

en: Fullwidth Module
nb: Fullbreddemodul

en: Fullwidth Portfolio
nb: Fullbreddes portfolio

en: Fullwidth Post Slider
nb: Fullbredde postslider

en: Fullwidth Post Title
nb: Fullbreddes innleggstittel

en: Fullwidth Section
nb: Fullbreddeseksjon

en: Fullwidth Slider
nb: Fullbreddes slideshow

en: Fullwidth module can't be used outside of the Fullwidth Section.
nb: Fullbreddemoduler kan ikke brukes utenfor fullbreddeseksjoner.

en: Gallery
nb: Galleri

en: Gallery Images
nb: Galleribilder

en: Gallery Item
nb: Galleriobjekt

en: Gallery Item Caption
nb: Galleri element bildetekst

en: Gallery Item Title
nb: Tittel for galleriobjekt

en: Gallery Pagination
nb: Galleri paginering

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

en: Generate From Video
nb: Lag fra video

en: Generate authorization code
nb: Generer autorisasjonskode

en: Geocode was not successful for the following reason
nb: Geokoding var ikke vellykket, pga. følgende årsak

en: Geocoder failed due to
nb: Geokoding feilet grunnet

en: Global Layout
nb: Global layout

en: Global/not Global
nb: Global/ikke global

en: Goal Engagement
nb: Målengasjement

en: Goal Reads
nb: Mållesninger

en: Goal Views
nb: Målvisninger

en: Google+ Profile Url
nb: Google+

en: Grayscale Filter Amount (%)
nb: Styrke på gråfilter (%)

en: Grid
nb: Rutenett

en: Grid Tile Background Color
nb: Rutenett bakgrunnsfarge

en: Groove
nb: Renne

en: Gutter Width
nb: Kolonnemellomrom

en: Header
nb: Overskrift

en: Header Container
nb: Tittelboks

en: Header Image
nb: header bilde

en: Header Image URL
nb: Tittelbilde-URL

en: Heading
nb: Overskrift

en: Height
nb: Høyde

en: Here you can adjust the alignment of your text.
nb: Redigér tekstjusteringen.

en: Here you can adjust the order in which posts are displayed.
nb: Her kan du justere rekkefølgen postene blir vist.

en: Here you can change the text used for the signup button.
nb: Redigér teksten til registreringsknappen.

en: Here you can choose Aweber list to add customers to. If you don't see any lists here, you need to make sure Aweber is set up properly in %1$s and you have at least one list on a Aweber account. If you added new list, but it doesn't appear here, activate 'Regenerate Aweber Lists' option in %1$s.%2$s
nb: Her kan du velge Aweber liste for å legge til kunder. Hvis du ikke ser noen lister her, trenger du å forsikre deg om at Aweber er ordentlig oppsatt i %1$s og at du har minst en liste på en Aweber konto. Hvis du la til en ny liste, men den viste ikke her, aktiver 'Regenerer Aweber Lister' alternativet i %1$s.%2$s

en: Here you can choose MailChimp list to add customers to. If you don't see any lists here, you need to make sure MailChimp API key is set in %1$s and you have at least one list on a MailChimp account. If you added new list, but it doesn't appear here, activate 'Regenerate MailChimp Lists' option in %1$s.%2$s
nb: Her kan du velge MailChimp liste til å legge til kunder. Hvis du ikke ser noen lister her, trenger du å forsikre deg om at MailChimp API nøkkel er satt inn %1$s og at du har minst en liste på en MailChimp konto. Hvis du la til en ny liste, men den ikke viste her, aktiver 'Regenerer MailChimp Lister' alternativet i %1$s.%2$s

en: Here you can choose a service provider.
nb: Velg tjenestetilbyder.

en: Here you can choose the color for the Title/Meta text
nb: Velg farge på tittel og innholdsinformasjon.

en: Here you can choose the direction that your sub-menus will open. You can choose to have them open downwards or upwards.
nb: Velg i hvilken retning undermenyer skal åpnes; nedover eller oppover.

en: Here you can choose the image alignment.
nb: Velg plassering av bildet.

en: Here you can choose the orientation for the Title/Meta text
nb: Velg tekstjustering for tittel og innholdsinformasjon.

en: Here you can choose the shape of your social network icons.
nb: Velg fasong på ikoner for sosiale nettverk.

en: Here you can choose the value of your text. If you are working with a dark background, then your text should be set to light. If you are working with a light background, then your text should be dark.
nb: Velg fargeverdi for teksten. På mørk bakgrunn bør teksten settes til lys; på lys bakgrunn til mørk.

en: Here you can choose where to place the Featured Image
nb: Velg hvor fremhevet bilde skal vises.

en: Here you can choose where to place the icon.
nb: Oppgi plassering for ikonet.

en: Here you can choose whether background color setting below should be used or not.
nb: Velg om bakgrunnsfargeinnstillingen nedenfor skal brukes eller ikke.

en: Here you can choose whether icon set above should display within a circle.
nb: Velg om ikonet skal vises inne i en sirkel.

en: Here you can choose whether icon set below should be used.
nb: Velg om det skal brukes ikon eller ikke.

en: Here you can choose whether if the icon circle border should display.
nb: Velg om det skal være en sirkelkantlinje på ikonet.

en: Here you can choose whether or not display the Author Name in Post Meta
nb: Velg om forfatternavn skal vises sammen med innleggsinformasjonen eller ikke.

en: Here you can choose whether or not display the Categories in Post Meta. Note: This option doesn't work with custom post types.
nb: Velg om kategorier skal vises sammen med innleggsinformasjonen eller ikke. MERK: Dette vil ikke virke for egendefinerte innleggstyper, som Prosjekter.

en: Here you can choose whether or not display the Comments Count in Post Meta.
nb: Velg om antall kommentarer skal vises sammen med innleggsinformasjonen eller ikke.

en: Here you can choose whether or not display the Date in Post Meta
nb: Velg om publiseringsdato skal vises sammen med innleggsinformasjonen eller ikke.

en: Here you can choose whether or not display the Featured Image
nb: Velg om fremhevet bilde skal vises sammen med innleggsinformasjonen eller ikke.

en: Here you can choose whether or not display the Post Meta
nb: Velg om innleggsinformasjonen skal vises eller ikke.

en: Here you can choose whether or not display the Post Title
nb: Velg om innleggstittelen skal vises eller ikke.

en: Here you can choose whether or not the image should have a space below it.
nb: Velg om det skal være luft under bildet (standardvalg) eller ikke.

en: Here you can choose whether or not the image should open in Lightbox. Note: if you select to open the image in Lightbox, url options below will be ignored.
nb: Velg om bildet skal åpnes i Lightbox eller ikke. Merk: dersom Lightbox velges vil URL-alternativene nedenfor ignoreres.

en: Here you can choose whether or not to include the follow button next to the icon.
nb: Her kan du velge om du vil inkludere følgeknappen ved siden av ikonet eller ikke.

en: Here you can choose whether or not use parallax effect for the featured image
nb: Velg om det skal brukes parallakseeffekt på fremhevet bilde.

en: Here you can choose whether or not use the background color for the Title/Meta text
nb: Velg om det skal brukes en bakgrunnsfarge på tittel og innholdsinformasjon eller ikke.

en: Here you can choose whether or not your link opens in a new window
nb: Velg om lenken skal åpnes i et nytt vindu/fane eller ikke.

en: Here you can choose whether the header is expanded to fullscreen size.
nb: Velg om tittelen skal utvides til fullskjermsvisning

en: Here you can choose whether the percent sign should be added after the number set above.
nb: Velg om det skal legges til et prosenttegn etter tallene ovenfor.

en: Here you can choose whether the scroll down button is shown.
nb: Velge om knapp for nedoverscrolling skal vises.

en: Here you can choose whether the user should be redirected to the current page.
nb: Velg om brukeren skal videresendes til den aktuelle siden.

en: Here you can choose whether the zoom level will be controlled by mouse wheel or not.
nb: Velg om zoom-nivået skal kunne kontrolleres av musescrolleknapp eller ikke.

en: Here you can choose whether to hide or show the next post link
nb: Her kan du velge hvorvidt den neste postlinken skal skjules eller vises

en: Here you can choose whether to hide or show the previous post link
nb: Her kan du velge hvorvidt den forrige postlinken skal skjules eller vises

en: Here you can choose whether to show the images title and caption, if the image has them.
nb: Velg om bildets tittel og bildetekst skal vises, dersom dette finnes.

en: Here you can choose whether your text is light or dark. If you have a slide with a dark background, then choose light text. If you have a light background, then use dark text.
nb: Velg fargeverdi for teksten. På mørk lysbildebakgrunn bør teksten settes til lys; på lys bakgrunn til mørk.

en: Here you can choose whether your text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
nb: Velg om teksten skal være lys eller mørk. Tekst på mørk bakgrunn bør være lys, tekst på lys bakgrunn bør være mørk.

en: Here you can choose whether your title text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
nb: Velg om tittelteksten skal være lys eller mørk. Tekst på mørk bakgrunn bør være lys, tekst på lys bakgrunn bør være mørk.

en: Here you can choose which action to execute on button click
nb: Velg hvilken handling som skal utføres ved klikk på knappen.

en: Here you can choose which parallax method to use for the featured image
nb: Velg hvilken parallaksemetode som skal brukes på fremhevet bilde.

en: Here you can create new widget areas for use in the Sidebar module
nb: Her kan man lage nye widget-områder for bruk i sidekolonnemodulen

en: Here you can create the content that will be used within the module.
nb: Opprett innhold for modulen.

en: Here you can define a custom background color for your CTA.
nb: Velg en bakgrunnsfarge for oppfordringslenken.

en: Here you can define a custom background color for your countdown timer.
nb: Velg bakgrunnsfarge for nedtellingen.

en: Here you can define a custom color for the icon circle border.
nb: Sett en egendefinert farge for sirkelkantlinjen.

en: Here you can define a custom color for the icon circle.
nb: Oppgi en bakgrunnsfarge for ikonsirkelen.

en: Here you can define a custom color for the overlay
nb: Her kan du definere en valgfri farge for overlegget.

en: Here you can define a custom color for the overlay icon
nb: Her kan du definere en valgfri farge for overleggsikonet

en: Here you can define a custom color for your icon.
nb: Sett en egendefinert farge for ikonet.

en: Here you can define a custom icon for the overlay
nb: Her kan du definere et valgfritt ikon for overlegget

en: Here you can define the Date Format in Post Meta. Default is 'M j, Y'
nb: Velg datoformat for innleggsinformasjonen. Standard er ’M j, Y’

en: Here you can define the alignemnt of Button
nb: Her kan du definere knappjusteringen

en: Here you can define the content that will be placed within the current tab.
nb: Skriv inn innhold for den aktuelle fanen.

en: Here you can define the content that will be placed within the infobox for the pin.
nb: Skriv inn innhold til kartnålens informasjonsboks.

en: Here you can define the custom pattern for the email Message. Fields should be included in following format - <strong>%%field_id%%</strong>. For example if you want to include the field with id = <strong>phone</strong> and field with id = <strong>message</strong>, then you can use the following pattern: <strong>My message is %%message%% and phone number is %%phone%%</strong>. Leave blank for default.
nb: Her kan du definere valgfritt mønster for epost melding. Felter burde bli inkludert i følgende format - <strong>%%field_id%%</strong>. For eksempel hvis du ønsker å inkludere feltet med id = <strong>phone</strong> og feltet med id = <strong>message</strong>, da kan du bruke følgende ern: <strong> Min melding er %%message%% og telefonnummeret er %%phone%%</strong>. Etterlat blank for standard.

en: Here you can define whether previous and next posts must be within the same taxonomy term as the current post
nb: Her kan du definere hvorvidt forrige og neste poster må være innenfor den samme taksonomitermen som den nåværende posten.

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
nb: Velg om en Les mer-lenke skal vises etter utdragene eller ikke.

en: Here you can designate how fast the carousel rotates, if 'Automatic Carousel Rotation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation. (Ex. 1000 = 1 sec)
nb: Dersom 'Automatisk karusellrotering' er aktivert kan det her angis hastighet på overgangene. Jo høyere tall, desto lengre pause mellom hver overgang. Forsøk med 4000 først.

en: Here you can designate how fast the slider fades between each slide, if 'Automatic Animation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation.
nb: Dersom 'Automatisk animasjon' er aktivert kan det her angis hvor fort hvert lysbilde skal tone over til neste. Jo høyere tall, desto lengre pause mellom hver overgang. Forsøk med 4000 først.

en: Here you can save the current item and add it to your Divi Library for later use as well.
nb: Her kan du lagre det nåværende objektet, samt legge det til i Divi-biblioteket for senere bruk.

en: Here you can select whether or not your section has an inner shadow. This can look great when you have colored backgrounds or background images.
nb: Velg om seksjonen skal ha innfallende skygge eller ikke. Dette kan gi en visuelt fin effekt ved bruk av farget bakgrunn og bakgrunnsbilder.

en: Hex Value
nb: Fargeverdi (hex)

en: Hidden
nb: Skjult

en: Hide
nb: Skjul

en: Hide Arrows
nb: Skjul piler

en: Hide Button
nb: Skjul knapp

en: Hide CTA On Mobile
nb: Skjul CTA på mobil

en: Hide Content On Mobile
nb: Skjul innhold på mobil

en: Hide Next Post Link
nb: Gjem neste post link

en: Hide On Mobile
nb: Skjul på mobil

en: Hide Previous Post Link
nb: Gjem tidligere Post link

en: Hide Slider Controls
nb: Skjul slideshowkontroller

en: Home
nb: Hjem

en: Homepage Basic
nb: Grunnleggende

en: Homepage Company
nb: Bedrift

en: Homepage Corporate
nb: Konsern

en: Homepage Extended
nb: Utvidet

en: Homepage Portfolio
nb: Portfolio

en: Homepage Shop
nb: Nettbutikk

en: Hour(s)
nb: Time(r)

en: Hourly
nb: Hver time

en: Hover Icon Picker
nb: Velg ikon for mouseover

en: Hover Overlay Color
nb: Overleggsfarge på mouseover

en: Hrs
nb: T

en: Icon
nb: Ikon

en: Icon Color
nb: Ikonfarge

en: Icon Font Size
nb: Skriftstørrelse for ikon

en: Icon Hover Color
nb: Ikonets svevefarge

en: If defined, this image will be used as the background for this module. To remove a background image, simply delete the URL from the settings field.
nb: Dette bildet vil bli brukt som bakgrunn for modulen. Slett URL-en fra inndatafeltet for å fjerne bildet.

en: If defined, this slide image will appear to the left of your slide text. Upload an image, or leave blank for a text-only slide.
nb: Illustrasjonsbildet vises til venstre for lysbildeteksten. Last opp et bilde, eller la feltet være tomt for et lysbilde med kun tekst.

en: If defined, this video will appear to the left of your slide text. Enter youtube or vimeo page url, or leave blank for a text-only slide.
nb: Videoen vises til venstre for lysbildeteksten. Skriv inn URL til Youtube- eller Vimeo-siden, eller la feltet være tomt for et lysbilde med kun tekst.

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the featured image of a post.
nb: Hvis aktivert vil en overleggsfarge og ikon bli vist når en besøkende streifer over det kjennetegnede bildet i en post.

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the image
nb: Hvis aktivert vil en overleggsfarge og ikon bli vist når besøkende streifer over bildet.

en: If enabled, the field will take 100% of the width of the content area, otherwise it will take 50%
nb: Hvis aktivert vil feltet ta 100% av bredden av innholdsområdet. Hvis ikke vil det ta 50%

en: If enabled, your background image will stay fixed as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
nb: Ved aktivering vil bakgrunnsbildet stå stille ved scrolling, noe som skaper en parallakse-lignende effekt.

en: If enabled, your background images will have a fixed position as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
nb: Ved aktivering vil bakgrunnsbildet stå stille ved scrolling, noe som skaper en parallakse-lignende effekt.

en: If you have a slide image defined, input your HTML ALT text for the image here.
nb: Skriv inn alternativ tekst for bildet dersom et illlustrasjonsbilde er lastet opp. Denne leses av maskiner og spesialnettlesere.

en: If you have cleared your plugin cache and browser cache, but still get this warning, then your files may be cached at the DNS or Server level. Contact your host or CDN for assistance.
nb: Dersom du har tømt bufrene til utvidelsen og nettleseren, men fremdeles får denne advarselen, kan filene dine være bufret på DNS- eller servernivå. Kontakt din host eller CDN for assistanse.

en: If you the carousel layout option is chosen and you would like the carousel to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
nb: Aktivér dette alternativet dersom karusell-layout er valgt og karusellen skal kjøre automatisk uten at besøkende skal måtte klikke på neste-knappen. Justér hastigheten nedenfor.

en: If you would like the slider to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
nb: Aktivér dette alternativet for at slideshowet skal løpe automatisk uten at den besøkende må klikke på neste-knappen. Justér om ønskelig hastigheten nedenfor.

en: If you would like to adjust the date format, input the appropriate PHP date format here.
nb: Skriv inn ønsket PHP-datoformat her dersom du vil endre datoformatet.

en: If you would like to make your blurb a link, input your destination URL here.
nb: Skriv inn mål-URL her dersom teaserteksten skal være en lenke.

en: If you would like to use a subhead, add it here. Your subhead will appear below your title in a small font.
nb: Skriv inn undertittel dersom ønskelig. Undertittelen vil vises under tittelen, i en mindre tekststørrelse.

en: If you would like your image to be a link, input your destination URL here. No link will be created if this field is left blank.
nb: Skriv inn mål-URL her dersom bildet skal være en lenke. Dersom feltet er tomt vil det ikke opprettes en lenke.

en: If your pricing is subscription based, input the subscription payment cycle here.
nb: Skriv inn betalingssyklus dersom prisen er abonnementsbasert.

en: Image
nb: Bilde

en: Image Alignment
nb: Bildeplassering

en: Image Alt Text
nb: Alternativ bildetekst

en: Image Alternative Text
nb: Alternativ tekst for bilde

en: Image Max Width
nb: Bildets maksimale bredde

en: Image Overlay
nb: Overleggsbilde

en: Image Overlay URL
nb: URL for bildeoverlegg

en: Image Placement
nb: Bildeplassering

en: Image Title Text
nb: Titteltekst for bilde

en: Image URL
nb: Bilde-URL

en: Image Vertical Alignment
nb: Vertikal bildejustering

en: Image/Icon Animation
nb: Bilde-/ikonanimasjon

en: Image/Icon Placement
nb: Bilde-/ikonplassering

en: Images Number
nb: Antall bilder

en: Impressions
nb: Visninger

en: In The New Tab
nb: i en ny fane

en: In The Same Window
nb: i det samme vinduet

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact height (in pixels) of your video here.
nb: For å vise videoer i riktig størrelse må den eksakte høyden (i piksler) til videoen oppgis her.

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact width (in pixels) of your video here.
nb: For å vise videoer i riktig størrelse må den eksakte bredden (i piksler) til videoen oppgis her.

en: In the same category
nb: I samme kategori

en: Inactive Tab Background Color
nb: Inaktiv fane bakgrunnsfarge

en: Include Advanced Design Settings
nb: Inkludér avanserte designinnstillinger

en: Include Advanced Design settings
nb: Inkludér avanserte designinnstillinger

en: Include Categories
nb: Inkludér kategorier

en: Include Custom CSS
nb: Inkludér egendefinert CSS

en: Include General Settings
nb: Inkludér generelle innstillinger

en: Include General settings
nb: Inkludér generelle innstillinger

en: Included option
nb: Inkludert alternativ

en: Incorrect email
nb: Ugyldig e-post

en: Increase Your Memory Limit Now
nb: Hev din minnegrense nå

en: Input
nb: Inngang

en: Input Border Radius
nb: Inndatafelt kantlinjeradius

en: Input Facebook Profile Url.
nb: URL til Facebookprofil

en: Input Field
nb: Inngang felt

en: Input Field Background Color
nb: Inngang Feltbakgrunnsfarge

en: Input Google+ Profile Url
nb: URL til Google+profil

en: Input LinkedIn Profile Url
nb: URL til LinkedInprofil

en: Input Twitter Profile Url
nb: URL til Twitterprofil

en: Input a destination URL for the slide button.
nb: Mål-URL for lysbildeknappen.

en: Input a list of features that are/are not included in the product. Separate items on a new line, and begin with either a + or - symbol:
nb: Skriv inn en liste med egenskaper tilknyttet produktet. Skriv hvert punkt på en ny linje, og start med symbolet + for inkludert eller - for ikke inkludert.

en: Input a title for the circle counter.
nb: Skriv inn tittel for sirkeltelleren.

en: Input a title for the counter.
nb: Skriv inn tittel for telleren.

en: Input a title for your bar.
nb: Skriv inn tittel for fremdriftslinjen.

en: Input the destination URL for the signup button.
nb: Skriv inn mål-URL for registreringsknappen.

en: Input the destination URL for your CTA button.
nb: Skriv inn mål-URL for lenken til oppfordringsknappen.

en: Input the destination URL for your button.
nb: Skriv inn destinasjons-URL for din knapp.

en: Input the email address where messages should be sent.<br /><br /> Note: email delivery and spam prevention are complex processes. We recommend using a delivery service such as <a href="%1$s">Mandrill</a>, <a href="%2$s">SendGrid</a>, or other similar service to ensure the deliverability of messages that are submitted through this form
nb: Sett inn epostadressen der meldinger skal sendes. .<br /><br /> Merk: levering av epost og hindring av spam er komplekse prosesser. Vi anbefaler å bruke en leveringstjeneste som <a href="%1$s">Mandrill</a>, <a href="%2$s">SendGrid</a>, eller andre lignende tjenester for å sikre rett levering av meldinger som leveres gjennom dette skjemaet

en: Input the job title.
nb: Skriv inn avsenders jobbtittel.

en: Input the main text content for your module here.
nb: Skriv inn modulens innholdstekst her.

en: Input the name of the company.
nb: Skriv inn avsenders firmanavn.

en: Input the name of the person
nb: Fyll ut navn

en: Input the name of the testimonial author.
nb: Skriv inn navnet til avsender (den som står bak utsagnet).

en: Input the person's position.
nb: Fyll ut stilling

en: Input the value of the product here.
nb: Skriv inn produktets verdi.

en: Input the website of the author or leave blank for no link.
nb: Skriv inn URL til avsenders nettsted eller la feltet stå tomt for ingen lenke.

en: Input your desired button text, or leave blank for no button.
nb: Skriv inn tekst for knappen, eller la det stå tomt for ingen knapp.

en: Input your desired button text.
nb: Skriv inn dine ønskede knappetekst.

en: Input your desired currency symbol here.
nb: Skriv inn ønsket valutasymbol.

en: Input your main slide text content here.
nb: Skriv inn lysbildets tekstinnhold.

en: Input your value to action title here.
nb: Skriv inn overskrift for oppfordringsknappen.

en: Insert Column(s)
nb: Sett inn kolonne(r)

en: Insert Columns
nb: Sett inn kolonner

en: Insert Module
nb: Sett inn modul

en: Insert Module(s)
nb: Sett inn modul(er)

en: Inset
nb: Innfelt

en: Invalid Color
nb: Ugyldig farge

en: Invalid Email.
nb: Ugyldig e-postadresse.

en: Invalid Pin and address data. Please try again.
nb: Ugyldig pin og adressedata. Vennligst prøv igjen.

en: Invalid email
nb: Ugyldig e-postadresse

en: Item
nb: Objekt

en: Item Overlay
nb: Elementoverlegg

en: Item Title
nb: Elementtittel

en: Job Title
nb: Jobbtittel

en: Justified
nb: Blokkjustert

en: Keep Column Padding on Mobile
nb: Behold på mobil

en: Keep Custom Padding on Mobile
nb: Behold på mobil

en: Label
nb: Merkelapp

en: Label Color
nb: Merkelappfarge

en: Landing Page
nb: Landingsside

en: Last 24 Hours
nb: Siste 24 timer

en: Last 7 Days
nb: Siste 7 dager

en: Last Month
nb: Siste måned

en: Last Name
nb: Etternavn

en: Layout Name:
nb: Navn på layout:

en: Layout Type
nb: Layout-type

[ctx: Layout item]
en: Add New
nb: Legg til ny

[ctx: Layout type general name]
en: Layouts
nb: Nettsideelementer

[ctx: Layout type singular name]
en: Layout
nb: Nettsideelement

en: Layouts
nb: Nettsideelementer

en: Leave a Reply to %s
nb: Etterlat et svar til %s

en: Leave blank if you're using this module on a Project or Post. Otherwise type the taxonomy name to make the 'In the Same Category' option work correctly
nb: Etterlat blank hvis du bruker denne modulen på et prosjekt eller en post. Hvis ikke skriv inn taksonominavnet for å gjøre det slik at 'i samme kategori' alternativet virker korrekt.

en: Left
nb: Venstre

en: Left To Right
nb: Venstre til høyre

en: Library Settings
nb: Bibliotekinnstillinger

en: Light
nb: Lys

en: Light Text Color
nb: Lys tekstfarge

en: Link Disabled
nb: Deaktivert lenke

en: Link Shape
nb: Ikonfasong

en: Link URL
nb: URL-lenke

en: LinkedIn Profile Url
nb: LinkedIn

en: Links
nb: Linker

en: Load
nb: Last

en: Load From Library
nb: Last fra bibliotek

en: Load Layout
nb: Last layout

en: Loaded
nb: Lastet

en: Loading preview...
nb: Laster forhåndsvisning...

en: Lock
nb: Lås

en: Lock Item
nb: Lås element

en: Locked
nb: Låst

en: Log out
nb: Logg ut

en: Logged in as %1$s
nb: Innlogget som %1$s

en: Login
nb: Innlogging

en: Login Button
nb: Innloggingsknapp

en: Login Description
nb: Innloggingsbeskrivelse

en: Login Fields
nb: Innloggingsfelter

en: Login Form
nb: Innloggingsform

en: Logo Image Alternative Text
nb: Logobilde alternativ tekst

en: Logo Image URL
nb: Logobilde-URL

en: Logo Title
nb: Logotittel

en: MailChimp lists
nb: MailChimp-lister

en: Main Element
nb: Hovedelement

en: Maintenance Mode
nb: Vedlikeholdsmodus

en: Make Fullscreen
nb: Vis i fullskjerm

en: Make Fullwidth
nb: Gjør fullbredde

en: Make Menu Links Fullwidth
nb: Fullbreddes menylenker

en: Make This Row Fullwidth
nb: Gjør raden til fullbredde

en: Make This Section Fullwidth
nb: Gjør seksjonen til fullbredde

en: Make This Table Featured
nb: Fremhev denne

en: Make a connection
nb: Opprett tilkobling

en: Make sure you entered the captcha.
nb: Kontrollér at sikkerhetskoden er fylt ut.

en: Make sure you fill in all required fields.
nb: Forsikre deg om at du fyller inn alle påkrevde felter.

en: Make this a global item
nb: Gjør dette til et globalt objekt

en: Manage Categories
nb: Administrér kategorier

en: Manage Your Plugins
nb: Administrer utvidelsene dine

en: Map
nb: Kart

en: Map Center Address
nb: Adresse for kartmidtpunkt

en: Map Pin Address
nb: Kartnåladresse

en: Map Pin Address cannot be empty
nb: Kart pin adresse kan ikke være tom

en: Max Width
nb: Maksimal bredde

en: Member Description
nb: Beskrivelse

en: Member Image
nb: Personlig bilde

en: Member Position
nb: Stilling

en: Member Social Links
nb: Sosiale medier

en: Menu
nb: Meny

en: Menu Link
nb: Menylink

en: Message
nb: Melding

en: Message Field
nb: Beskjedfelter

en: Message Pattern
nb: Beskjedsmønster

en: Meta Date Format
nb: Datoformat

en: Minute(s)
nb: Minutt(er)

en: Mobile
nb: Mobil

en: Mobile Menu Background Color
nb: Mobilmeny bakgrunn

en: Mobile Menu Text Color
nb: Mobilmeny tekstfarge

en: Module
nb: Modul

en: Module Customizer
nb: Modultilpasser

en: Module Settings
nb: Modulinnstillinger

en: Module Use
nb: Modulbruk

en: Module Width
nb: Modulbredde

en: Modules
nb: Moduler

en: Mouse Wheel Zoom
nb: Zoom med musescroll

en: Move Item
nb: Flytt element

en: Moved
nb: Flyttet

en: Name
nb: Navn

en: Name Field
nb: Navnefelt

en: Navigation Arrows
nb: Navigasjonspiler

en: New Bar Counter
nb: Ny fremdriftslinje

en: New Category Name
nb: Navn på ny kategori

en: New Comment Title
nb: Tittel på ny kommentar

en: New Field
nb: Nytt felt

en: New Layout
nb: Ny layout

en: New Message From %1$s%2$s
nb: Ny melding fra %1$s%2$s

en: New Module
nb: Ny modul

en: New Pin
nb: Ny kartnål

en: New Pricing Table
nb: Ny pristabell

en: New Project
nb: Nytt prosjekt

en: New Row
nb: Ny rad

en: New Slide
nb: Nytt lysbilde

en: New Social Network
nb: Nytt sosialt nettverk

en: New Tab
nb: Ny fane

en: New Tag Name
nb: Navn på nytt stikkord

en: New Template Settings
nb: Nye malinnstillinger

en: New Video
nb: Ny video

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb: Nyere kommentarer <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newsletter Button
nb: Registreringsknapp

en: Newsletter Description
nb: Beskrivelse

en: Newsletter Fields
nb: Nyhetsbrev felter

en: Newsletter Form
nb: Registreringsskjema

en: Next
nb: Neste

en: Next Link
nb: Neste link

en: Next Link Arrow
nb: Pil for neste lenke

en: Next Link Text
nb: Neste link tekst

en: No
nb: Nei

en: No Animation
nb: Ingen animasjon

en: No Comments
nb: Ingen kommentarer

en: No available options for this configuration.
nb: Ingen tilgjengelige innstillinger for denne konfigurasjonen.

en: No results found
nb: Ingen resultater funnet

en: Nonce failed
nb: Nonce mislyktes

en: Nonce failed.
nb: Nonce mislyktes.

en: Note: Naming your widget area "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" or "sidebar 5" will cause conflicts with this theme
nb: Merk: velg unike navn. Navngivning etter standardmønsteret "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" eller "sidebar 5" vil forårsake konflikter med dette temaet.

en: Note: this process cannot be undone.
nb: Merk: denne prosessen kan ikke angres.

en: Nothing found
nb: Ikke funnet

en: Nothing found in Trash
nb: Intet funnet i søppel

en: Number
nb: Nummer

en: Number Counter
nb: Nummerteller

en: Number Counter Title
nb: Nummerteller - tittel

en: Numbers
nb: Numre

en: Off
nb: Av

en: Offset Number
nb: Forskyvningsnummer

en: Old Price
nb: Gammel pris

en: On
nb: På

en: Once set, a goal that has been placed inside a split testing subject cannot be moved outside the split testing subject. You can end your split test and start a new one if you would like to make this change.
nb: Et mål som har blitt plassert inni et split-testingsubjekt kan ikke, når det er satt, flyttes utenfor split-testingsubjektet. Du kan avslutte split-testen og starte en ny dersom du ønsker å utføre denne endringen.

en: Only Show Icon On Hover for %1$s
nb: Vis ikon kun ved mouseover for %1$s

en: Onsale
nb: På tilbud

en: Open
nb: Åpent

en: Open In Lightbox
nb: Åpne i Lightbox

en: Open Toggle
nb: Åpneknapp

en: Open Toggle Background Color
nb: Åpneknapp bakgrunnsfarge

en: Open Toggle Text Color
nb: Åpneknapp tekstfarge

en: Open in Lightbox
nb: Åpne i Lightbox

en: Order By
nb: Sortér etter

en: Orientation
nb: Plassering

en: Our Team
nb: Vårt team

en: Outset
nb: Utfelt

en: Overlay
nb: Overlegg

en: Overlay Icon
nb: Overleggsikon

en: Overlay Icon Color
nb: Overleggsikonfarge

en: Padding
nb: Luft (padding)

en: Page
nb: Side

en: Page Dual Sidebars
nb: Med to sidekolonner

en: Page Fullwidth
nb: Fullbredde

en: Page Left Sidebar
nb: Med venstre sidekolonne

en: Page Options
nb: Sideinnstillinger

en: Page Right Sidebar
nb: Med høyre sidekolonne

en: Pagenavi
nb: Sidenavigering

en: Pagination Active Page
nb: Paginering aktiv side

en: Parallax Effect
nb: Parallax effekt

en: Parallax Method
nb: Parallaksemetode

en: Parallax method
nb: Parallakse-metode

en: Parent Category
nb: Overordnet kategori

en: Parent Category:
nb: Overordnet kategori:

en: Parent Tag
nb: Overordnet stikkord

en: Parent Tag:
nb: Overordnet stikkord:

en: Password
nb: Passord

en: Paste
nb: Lim inn

en: Paste After
nb: Lim inn etter

en: Pause Video
nb: Stans video

en: Per
nb: per

en: Percent
nb: Prosent

en: Percent Container
nb: Prosent beholder

en: Percent Sign
nb: Prosenttegn

en: Percent Text
nb: Prosent tekst

en: Percentage Color
nb: Prosentfarge

en: Phone
nb: Telefon

en: Pin
nb: Kartnål

en: Pin Settings
nb: Kartnålinnstillinger

en: Placeholder Color
nb: Plassholder farge

en: Placeholder Text
nb: Plassholder tekst

en: Play Button
nb: Avspillingsknapp

en: Play Icon Color
nb: Farge på avspillingsikon

en: Player Buttons
nb: Spiller knapper

en: Player Sliders
nb: Spiller slidere

en: Player Sliders Current
nb: Spiller slidere strøm

en: Player Timer
nb: Spiller tidtaker

en: Please enter first name
nb: Vennligst fyll inn fornavn

en: Please increase your PHP Memory Limit to 128M. You can return the value to default via the Divi Theme Options in the future
nb: Vennligst hev din PHP minnegrense til 128M. Du kan sette verdien tilbake til standard via Divi Temaalternativer senere

en: Please refresh the page and try again.
nb: Vennligst oppdater siden og prøv igjen.

en: Please select at least 1 tab to save
nb: Vennligst velg minst 1 fane for å lagre

en: Please, check the fields below to make sure you entered the correct information.
nb: Kontrollér at feltene nedenfor er riktig fylt ut.

en: Please, fill in the following fields:
nb: Fyll ut følgende felt:

en: Please, fix the following errors:
nb: Vennligst, fikse følgende feil:

en: Plugin Options
nb: Innstikk-innstillinger

en: Portfolio
nb: Samlemappe

en: Portfolio 1 Column
nb: Portfolio med én kolonne

en: Portfolio Filters
nb: Portfoliofiltre

en: Portfolio Fullwidth Carousel
nb: Portfolio med fullbredde karusell

en: Portfolio Fullwidth Grid
nb: Portfolio med fullbredde rutenett

en: Portfolio Grid
nb: Portfolio rutenett

en: Portfolio Image
nb: Portfoliobilde

en: Portfolio Item
nb: Portefølje element

en: Portfolio Pagination
nb: Portefølje paginering

en: Portfolio Post Meta
nb: Portfolio metatekst (forfatter, dato, kategori etc.)

en: Portfolio Title
nb: Portfoliotittel

en: Portrait Border Radius
nb: Portrett kantlinjeradius

en: Portrait Height
nb: Portretthøyde

en: Portrait Image URL
nb: URL for portrettbilde

en: Portrait Width
nb: Portrettbredde

en: Position
nb: Stilling

en: Post Meta
nb: Innleggsinformasjon

en: Post Navigation
nb: Postnavigering

en: Post Slider
nb: Post slider

en: Post Title
nb: Innleggstittel

en: Posts Number
nb: Innleggsnummer

en: Posts by %s
nb: Innlegg av %s

en: Predefined Layouts
nb: Forhåndsdefinerte layouter

en: Prev
nb: Forrige

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Previous
nb: Forrige

en: Previous Link
nb: Forrige link

en: Previous Link Arrow
nb: Pil for forrige lenke

en: Previous Link Text
nb: Forrige Link tekst

en: Price
nb: Pris

en: Pricing Button
nb: Knapp

en: Pricing Content
nb: Innhold

en: Pricing Heading
nb: Undertittel

en: Pricing Item
nb: Prising element

en: Pricing Subtitle
nb: Prising undertekst

en: Pricing Table
nb: Pristabell

en: Pricing Table Settings
nb: Pristabellinnstillinger

en: Pricing Tables
nb: Pristabeller

en: Pricing Title
nb: Tittel

en: Pricing Top
nb: Topp

en: Proceed
nb: Fortsett

en: Product
nb: Produkt

en: Product Category
nb: Produktkategori

en: Product Features
nb: Produktspesifikasjoner

en: Project
nb: Prosjekt

en: Project Categories
nb: Prosjektkategorier

en: Project Category
nb: Prosjektkategori

en: Project Extended
nb: Prosjekt utvidet

en: Project Extended 2
nb: Prosjekt utvidet 2

en: Project Tag
nb: Prosjektstikkord

en: Project Tags
nb: Prosjektstikkord

en: Projects
nb: Prosjekter

en: Promo Button
nb: Knapp

en: Promo Description
nb: Beskrivelse

en: Promo Title
nb: Promotasjonstittel

en: Quote Icon
nb: Sitatikon

en: Quote Icon Color
nb: Sitatikonfarge

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Rating
nb: Karakter

en: Read More Button
nb: Les mer-knapp

en: Read more
nb: Les mer

en: Reading Rate
nb: Lesningsrate

en: Reads
nb: Lesninger

en: Recent Products
nb: Nyeste produkter

en: Redirect To The Current Page
nb: Omdirigér til denne siden

en: Redirect URL
nb: Omdiriger URL

en: Redirect users after successful form submission.
nb: Omdiriger brukere etter suksessfull innsending av form

en: Redo
nb: Gjenta

en: Refresh Stats
nb: Oppdater statistikk

en: Reload The Builder
nb: Oppdater Byggeren

en: Remove Border Separator
nb: Fjern skillelinje

en: Remove Featured Table Drop Shadow
nb: Fjern bakgrunnsskygge på fremhevet

en: Remove Inner Shadow
nb: Fjern innfallende skygge

en: Remove Module
nb: Fjern modul

en: Remove Space Below The Image
nb: Fjern luft (padding) under bildet

en: Remove the connection
nb: Fjern tilkobling

en: Removed
nb: Fjernet

en: Removing connection...
nb: Fjerner tilkobling...

en: Rename
nb: Gi nytt navn

en: Renamed
nb: Omdøpt

en: Replace the existing content with loaded layout
nb: Erstatt eksisterende innhold med den lastede layouten

en: Reply
nb: Svar

en: Reply Button
nb: Svar-knapp

en: Required Field
nb: Påkrevd felt

en: Reset Roles
nb: Tilbakestill Divi-roller

en: Ridge
nb: Kant

en: Right
nb: Høyre

en: Right To Left
nb: Høyre til venstre

en: Rounded Rectangle
nb: Avrundet rektangel

en: Row
nb: Rad

en: Rows
nb: Rader

en: Sale Badge Color
nb: Salgsmerkefarge

en: Sale Products
nb: Salgsprodukter

en: Sales
nb: Salg

en: Sales Page
nb: Tilbudsside

en: Save
nb: Lagre

en: Save & Add To Library
nb: Lagre og legg til i bibliotek

en: Save & Exit
nb: Lagre og avslutt

en: Save And Add To Library
nb: Lagre og legg til i bibliotek

en: Save Divi Roles
nb: Lagre Divi-roller

en: Save To Library
nb: Lagre til bibliotek

en: Save as Global Item
nb: Lagre som global gjenstand

en: Save as Global:
nb: Lagre som global:

en: Save to Library
nb: Lagre til bibliotek

en: Save winner as global item (selected subject will be synced and your global item will be updated in the Divi Library)
nb: Lagre vinner som global gjenstand (valgt subjekt vil synkroniseres og din globale gjenstand vil bli oppdatert i Divi Library)

en: Save winner as non-global item (selected subject will no longer be a global item and your changes will not modify the global item)
nb: Lagre vinner som ikke-global gjenstand (valgt subjekt vil ikke lenger være en global gjenstand, og endringene dine vil ikke modifisere den globale gjenstanden)

en: Save your current page to the Divi Library for later use.
nb: Lagre den nåværende siden til Divi-biblioteket for senere bruk.

en: Saved Module
nb: Lagret modul

en: Saved Row
nb: Lagret rad

en: Saved Section
nb: Lagret seksjon

en: Scope
nb: Definisjonsområde

en: Scroll Down Button
nb: Nedscrollingsknapp

en: Scroll Down Icon Color
nb: Scrolleknapp ikonfarge

en: Scroll Down Icon Size
nb: Scrolleknapp ikonstørrelse

en: Search
nb: Søk

en: Search Categories
nb: Søk i kategorier

en: Search Layouts
nb: Søk etter layout

en: Search Projects
nb: Søk prosjekter

en: Search Tags
nb: Søk stikkord

en: Sec
nb: Sek

en: Second(s)
nb: Sekund(er)

en: Section
nb: Seksjon

en: Section Background Color
nb: Bakgrunnsfarge for seksjon

en: Sections
nb: Seksjoner

en: See History
nb: Se historikk

en: Select A Different Goal
nb: Velg et annet mål

en: Select Split Testing Goal
nb: Velg split-testingmål

en: Select Split Testing Subject
nb: Velg subjekt  for split-testing

en: Select Split Testing Winner
nb: Velg split-testingvinner

en: Select Your Goal
nb: Velg målet ditt

en: Select a Network
nb: Velg et nettverk

en: Select a menu
nb: Velg en meny

en: Select a menu that should be used in the module
nb: Velg en meny som skal brukes i modulen

en: Select a widget-area that you would like to display. You can create new widget areas within the Appearances > Widgets tab.
nb: Velg et widget-område som skal vises. Nye widget-områder kan opprettes under Utseende > Widgeter.

en: Select category(ies) for new template or type a new name ( optional )
nb: Velg kategori(er) for ny mal eller angi et nytt navn (valgfritt)

en: Select how you would like to display the featured image in slides
nb: Velg hvordan du ønsker å vise det kjennetegnede bildet i slidere.

en: Select the categories that you would like to include in the feed.
nb: Velg hvilke kategorier som skal inkluderes i feedet.

en: Select the list
nb: Velg liste

en: Selective Sync
nb: Selektiv synkronisering

en: Service Provider
nb: Tjenestetilbyder

en: Set As Audio for the module
nb: Sett som lydfil for modulen

en: Set As Background
nb: Sett som bakgrunn

en: Set As Background Video
nb: Sett som bakgrunnsvideo

en: Set As Image
nb: Sett som bilde

en: Set As Slide Image
nb: Sett som illustrasjonsbilde

en: Set As Video
nb: Sett som video

en: Set Winner Status
nb: Sett vinnerstatus

en: Set image
nb: Sett bilde

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Settings Tabs
nb: Faneinnstillinger

en: Settings Types
nb: Innstillingstyper

en: Shop
nb: Butikk

en: Shop Basic
nb: Grunnleggende nettbutikk

en: Shop Extended
nb: Utvidet nettbutikk

en: Shortcode Conversions
nb: Shortcode-konverteringer

en: Shortcode Tracking
nb: Shortcode-sporing

en: Shortcode for Tracking:
nb: Shortcode for sporing:

en: Show
nb: Vis

en: Show Arrows
nb: Vis piler

en: Show Author
nb: Vis forfatter

en: Show Bullet
nb: Vis punktmerke

en: Show Categories
nb: Vis kategorier

en: Show Circle Border
nb: Vis sirkelkantlinje

en: Show Comment Count
nb: Vis kommentarantall

en: Show Comments Count
nb: Vis kommentarantall

en: Show Content
nb: Vis innhold

en: Show Controls
nb: Vis kontrollere

en: Show Date
nb: Vis dato

en: Show Divider
nb: Vis skillelinje

en: Show Excerpt
nb: Vis utdrag

en: Show Featured Image
nb: Vis fremhevet bilde

en: Show Image / Video On Mobile
nb: Vis bilde/video på mobil

en: Show Image On Mobile
nb: Vis bilde på mobil

en: Show Inner Shadow
nb: Vis innfallende skygge

en: Show Meta
nb: Vis innleggsinformasjon

en: Show Pagination
nb: Vis sidenummerering

en: Show Post Categories
nb: Vis kategorier

en: Show Post Meta
nb: Vis metapost

en: Show Read More Button
nb: Vis Les Mer knappen

en: Show Scroll Down Button
nb: Vis scrolleknapp

en: Show Slider Controls
nb: Vis slideshowkontroller

en: Show Title
nb: Vis tittel

en: Show Title and Caption
nb: Vis tittel og bildetekst

en: Show author avatar
nb: Vis forfatter avatar

en: Show comments count
nb: Vis antall kommentarer

en: Show reply button
nb: Vis svar knapp

en: Showing the full content will not truncate your posts in the slider. Showing the excerpt will only display excerpt text.
nb: Visning av alt innhold vil ikke avkorte postene dine i slideren. Visning av utkast vil bare vise utkastteksten.

en: Showing the full content will not truncate your posts on the index page. Showing the excerpt will only display your excerpt text.
nb: Visning av hele innholdet vil ikke kutte i innleggstekstene på samlesider. Visning av utdrag vil bare vise tekst fra det egendefinerte feltet Utdrag.

en: Sidebar
nb: Sidekolonne

en: Skype Button Action
nb: Skype knappehandling

en: Slide
nb: Lysbilde

en: Slide Active Controller
nb: Lysbilde aktiv kontroll

en: Slide Arrows
nb: Slide piler

en: Slide Button
nb: Lysbildeknapp

en: Slide Controllers
nb: Lysbildekontroller

en: Slide Description
nb: Lysbildebeskrivelse

en: Slide Image
nb: Illustrasjonsbilde

en: Slide Image Vertical Alignment
nb: Vertikal justering av illustrasjonsbilde

en: Slide Settings
nb: Innstillinger for lysbilde

en: Slide Title
nb: Lysbildetittel

en: Slide Video
nb: Video

en: Slider
nb: Slideshow

en: Slider Arrows
nb: Slider piler

en: Slider Arrows Color
nb: Farge på slideshowpiler

en: Slider Controls
nb: Slideshowkontroller

en: Slider Controls Color
nb: Farge på slideshowkontroller

en: Smartphone
nb: Smarttelefon

en: Social Follow
nb: Følg på sosiale nettverk

en: Social Icon
nb: Ikoner

en: Social Media Follow
nb: Sosiale medier

en: Social Network
nb: Sosiale nettverk

en: Social Network Settings
nb: Innstillinger for sosiale nettverk

en: Solid
nb: Heltrukket

en: Sort By Date
nb: Sortér etter dato

en: Sort By Popularity
nb: Sortér etter popularitet

en: Sort By Price: High To Low
nb: Sorter etter pris: Høy til lav

en: Sort By Price: Low To High
nb: Sortér etter pris: Lav til høy

en: Sort By Rating
nb: Sortér etter vurdering

en: Specialty Section
nb: Spesialseksjon

en: Splash Page
nb: Åpningsside (splash)

en: Split Test
nb: Split-test

en: Split Testing
nb: Split-testing

en: Split Testing Statistics
nb: Statistikk for split-testing

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added
nb: Split-testing krever minst 2 subjektvariasjoner. Denne variasjonen kan ikke fjernes før det har blitt lagt til ytterligere variasjoner

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added.
nb: Split-testing krever minst 2 subjektvariasjoner. Denne variasjonen kan ikke fjernes før det har blitt lagt til ytterligere variasjoner.

en: Standard Section
nb: Standardseksjon

en: State
nb: Tilstand

en: Statistics are being collected
nb: Statistikk blir samlet inn

en: Statistics are still being collected for this time frame
nb: Statistikk blir fremdeles samlet inn for denne tidsrammen

en: Stats refresh interval
nb: Intervall for oppdatering av statistikk

en: Stats will be displayed upon sufficient data collection
nb: Statistikk vil vises når det er samlet inn nok data

en: Stays
nb: Opphold

en: Step 1:
nb: Steg 1:

en: Step 2: Paste in the authorization code and click "Make a connection" button:
nb: Trinn 2: Lim inn autorisasjonskoden og klikk på "Opprett tilkobling"-knappen:

en: Still images cannot be generated from this video service and/or this video format
nb: Det kan ikke genereres stillbilder fra denne videotjenesten og/eller dette videoformatet

en: Sub-Menus Open
nb: Åpne undermenyer

en: Subhead
nb: Underhode

en: Subhead Font Color
nb: Undertittel farge

en: Subhead Styling
nb: Undertittelsstil

en: Subheader
nb: Undertittel

en: Subheading Text
nb: Undertittel

en: Subject
nb: Subjekt

en: Submit
nb: Send

en: Submit Button
nb: Sned-knapp

en: Submit Comment
nb: Send inn kommentar

en: Submit a Comment
nb: Send inn en kommentar

en: Subscribe
nb: Abonnér

en: Subscribed - look for the confirmation email!
nb: Abonnert – se etter bekreftelsesmailen!

en: Subtitle
nb: Undertittel

en: Success Message
nb: Suksessbeskjed

en: Summary &amp; Data
nb: Sammendrag & data

en: Tab
nb: Fane

en: Tab Settings
nb: Faneinnstillinger

en: Table Header Background Color
nb: Tittelbakgrunnsfarge

en: Tablet
nb: Nettbrett

en: Tabs
nb: Faner

en: Tabs Content
nb: Faner innhold

en: Tabs Controls
nb: Faneinnstillinger

en: Tags
nb: Stikkord

en: Template Name
nb: Navn på mal

en: Template Type
nb: Mal type

en: Testimonial
nb: Kundeutsagn

en: Testimonial Author
nb: Avsender

en: Testimonial Description
nb: Beskrivelse

en: Testimonial Meta
nb: Metainformasjon

en: Testimonial Portrait
nb: Portrettbilde

en: Text
nb: Tekst

en: Text & Logo Orientation
nb: Tekst- og logoplassering

en: Text Background Color
nb: Tekstbakgrunnsfarge

en: Text Color
nb: Tekstfarge

en: Text Max Width
nb: Tekst maksbredde

en: Text Orientation
nb: Tekstorientering

en: Text Overlay Border Radius
nb: Tekstoverlegg grenseradius

en: Text Overlay Color
nb: Tekst overleggsfarge

en: Text Vertical Alignment
nb: Vertikal tekstjustering

en: Textarea
nb: Tekstområde

en: Thanks for contacting us
nb: Takk for at du kontaktet oss

en: The Divi Builder
nb: Divi-byggeren

en: The Divi Builder has been updated, however your browser is loading an old cached version of the builder. Loading old files can cause the builder to malfunction.
nb: Divi Builderen har blitt oppdatert, men nettleseren din laster en gammel bufret versjon av byggeren. Lasting av gamle filer kan føre til at ting ikke fungerer som det skal.

en: The Skype account name.
nb: Brukernavn på Skype.

en: The URL for this social network link.
nb: URL til profil ved dette sosiale nettverket.

en: The section should have at least one row.
nb: Seksjonen bør ha minst én rad.

en: The title of your blurb will appear in bold below your blurb image.
nb: Overskriften til teaserteksten vil vises i fet skrift under teaserbildet.

en: The title will be used within the tab button for this tab.
nb: Tittelen vil brukes i fane-knappen for denne fanen.

en: The toggle title will appear above the content and when the toggle is closed.
nb: Tittelen vil vises over innholdet og når feltet er lukket.

en: Theme Customizer
nb: Tematilpasser

en: Theme Options
nb: Temainnstillinger

en: This controls the direction of the lazy-loading animation.
nb: Dette kontrollerer retningen på animasjonen.

en: This controls the how your text is aligned within the module.
nb: Tekstjustering i modulen.

en: This controls the orientation of the image within the module.
nb: Dette bestemmer den vertikale plasseringen av bildet i forhold til modulen.

en: This defines the HTML ALT text. A short description of your image can be placed here.
nb: Bildets alternative tekst er til erstatning for bildet ved bruk av spesialnettlesere.

en: This defines the HTML Title text.
nb: Bildets titteltekst, en beskrivelse av bildet, vises ved mouseover og bruk av spesialnettlesere.

en: This element cannot be used as a your split testing goal. Please select a different module, or section.
nb: Dette elementet kan ikke brukes som et split-testingmål. Vennligst velg en annen modul eller seksjon.

en: This is the date the countdown timer is counting down to. Your countdown timer is based on your timezone settings in your <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress General Settings">WordPress General Settings</a>
nb: Datoen tidtakeren teller ned til. Tidtakeren er basert på tidssoneinnstillingene i WordPress' <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress Generelle Innstillinger">Generelle Innstillinger</a>.

en: This is the title displayed for the countdown timer.
nb: Tittel for nedtellingen.

en: This option will cover the player UI on the main video. This image can either be uploaded in each video setting or auto-generated by Divi.
nb: Dette bildet vil dekke videospilleren. Det kan enten lastes opp for hver video eller genereres automatisk av Divi.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
nb: Dette innlegget er passordbeskyttet. Skriv inn passordet for å se kommentarer.

en: This row cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
nb: Denne raden kan ikke dupliseres fordi den inneholder et split-testingmål. Mål kan ikke dupliseres. Du må først avslutte split-testen din før du utfører denne handlingen.

en: This row cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
nb: Denne raden kan ikke fjernes fordi den inneholder et split-testingmål. Mål kan ikke slettes. Du må først avslutte split-testen din før du utfører denne handlingen.

en: This section cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
nb: Denne seksjonen kan ikke dupliseres fordi den inneholder et split-testingmål. Mål kan ikke dupliseres. Du må først avslutte split-testen din før du utfører denne handlingen.

en: This section cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
nb: Denne seksjonen kan ikke fjernes fordi den inneholder et split-testingmål. Mål kan ikke slettes. Du må først avslutte split-testen din før du utfører denne handlingen.

en: This setting allows you to turn the navigation arrows on or off.
nb: Dette skrur navigasjonspilene på eller av.

en: This setting determines the vertical alignment of your content. Your content can either be vertically centered, or aligned to the bottom.
nb: Dette bestemmer den vertikale plasseringen av innholdet i forhold til modulen; midstilt eller justert mot bunnen.

en: This setting determines the vertical alignment of your slide image. Your image can either be vertically centered, or aligned to the bottom of your slide.
nb: Bildet kan midtstilles vertikalt eller plasseres nederst på lysbildet.

en: This setting will let you choose to use the thumbnail track controls below the slider or dot navigation at the bottom of the slider.
nb: Navigér via en rad av minibilder under slideshowet eller med prikker.

en: This setting will make your slider arrows either light or dark in color.
nb: Gi slideshowpilene lys eller mørk farge.

en: This setting will make your slider controls either light or dark in color. Slider controls are either the arrows on the thumbnail track or the circles in dot navigation.
nb: Gi slideshowkontrollene lys eller mørk farge. Kontrollene er enten pilene i minibilderaden eller sirklene i prikknavigering.

en: This setting will turn on and off the circle buttons at the bottom of the slider.
nb: Denne innstillingen vil skru av og på sirkelknappene nederst på slideshowet.

en: This setting will turn on and off the featured image in the slider.
nb: Dette alternativet vil skru på og av det kjennetegnede bildet i slideren.

en: This setting will turn on and off the meta section.
nb: Dette alternativet vil skru på og av metaseksjonen.

en: This setting will turn on and off the navigation arrows.
nb: Dette vil skru navigasjonspilene av og på.

en: This setting will turn on and off the read more button.
nb: Denne innstillingen vil skru på og av les mer knappen.

en: This settings turns on and off the 1px divider line, but does not affect the divider height.
nb: Dette skrur på og av visning av skillelinjen, men påvirker ikke høyden på skilleområdet.

en: This will adjust the alignment of the module text.
nb: Dette bestemmer modulens tekstjustering.

en: This will adjust the color of the 1px divider line.
nb: Dette vil endre fargen på skillelinjen.

en: This will adjust the color of the empty space in the bar (currently gray).
nb: Dette endrer fargen på det tomme området i fremdriftslinjen (nå grått).

en: This will change the fill color for the bar.
nb: Dette vil endre fyllfargen for fremdriftslinjen.

en: This will change the icon color.
nb: Dette vil endre ikonfargen.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
nb: Dette endrer teksten for modulens merkelapp i Divi-byggeren, for rask identifikasjon av innholdet.

en: This will change the label of the row in the builder for easy identification when collapsed.
nb: Dette endrer teksten for radens merkelapp i Divi-byggeren, for rask identifikasjon av innholdet.

en: This will change the label of the section in the builder for easy identification when collapsed.
nb: Dette vil endre etiketten til seksjonen i byggeren for enkel identifisering ved kollaps.

en: This will change the label of the slide in the builder for easy identification.
nb: Dette endrer teksten for lysbildets merkelapp i Divi-byggeren, for rask identifikasjon av innholdet.

en: This will change the label of the video in the builder for easy identification.
nb: Dette endrer teksten for videoens merkelapp i Divi-byggeren, for rask identifikasjon av innholdet.

en: This will control how your blurb text is aligned.
nb: Dette kontrollerer justering av teaserteksten.

en: This will disable the module on selected devices
nb: Dette vil deaktivere modulen på selekterte enheter

en: This will turn thumbnails on and off.
nb: Dette vil skru visning av fremhevet bilde på og av.

en: Thumbnail Item
nb: Startbilde

en: Thumbnail Overlay Color
nb: Overleggsfarge på minibilde

en: Timer Section
nb: Nedtellingsseksjon

en: Title
nb: Tittel

en: Title Font Color
nb: Tittelfarge

en: Title Styling
nb: Tittelstil

en: Title displayed above the portfolio.
nb: Tittel vist over portfolioen.

en: Title/Meta Background Image
nb: Bakgrunnsbilde

en: Title: a-z
nb: Tittel: a-z

en: Title: z-a
nb: Tittel: z-a

en: Toggle
nb: Lukke/åpne

en: Toggle Content
nb: Innhold

en: Toggle Divi Builder
nb: Slå av/på Divi-bygger

en: Toggle Icon
nb: Ikon

en: Toggle Title
nb: Tittel

en: Toggle between the various blog layout types.
nb: Veksle mellom de ulike typene blogg-layouter.

en: Top
nb: Topp

en: Top Center
nb: Oppe midtstilt

en: Top Left
nb: Oppe til venstre

en: Top Padding
nb: Toppluft (padding)

en: Top Rated Products
nb: Topprangerte

en: Top Right
nb: Oppe til høyre

en: Top To Bottom
nb: Topp til bunn

en: Transparent Background Color
nb: Gjennomsiktig bakgrunnsfarge

en: True Parallax
nb: Sann parallakse

en: Turn comment count on and off.
nb: Slå visning av antall kommentar på eller av.

en: Turn on or off the author link.
nb: Skru på eller av visning av forfatter-lenke.

en: Turn pagination on and off.
nb: Slå sidenummerering på eller av.

en: Turn project titles on or off.
nb: Skru visning av prosjekttitler på eller av.

en: Turn the captcha on or off using this option.
nb: Skru bruk av Captcha på eller av.

en: Turn the category links on or off.
nb: Skru visning av kategorilenke på eller av.

en: Turn the date display on or off.
nb: Skru datovisning på eller av.

en: Turn the date on or off.
nb: Skru på eller av datovisning.

en: Turned Off
nb: Slått av

en: Turned On
nb: Slått på

en: Turning this on will allow automatic sliding to continue on mouse hover.
nb: Aktivering av denne funksjonen lar slideshowet fortsette å rulle automatisk selv om man holder musepekeren over et lysbilde.

en: Turning this on will exclude Pages from search results
nb: Slås dette på vil det ekskludere Sider fra søkeresultatene

en: Turning this on will exclude Posts from search results
nb: Slås dette på vil det ekskludere Poster fra søkeresultatene

en: Turning this on will hide the Search button
nb: Slås dette på vil det gjemme søkeknappen

en: Twitter Profile Url
nb: Twitter

en: Type the Redirect URL
nb: Tast inn URL for omdirigering

en: Type the message you want to display after successful form submission. Leave blank for default
nb: Tast inn meldingen du ønsker skal vises etter suksessfull innsending av form. Etterlat blank for standard

en: Type the text you want to use as placeholder for the search field.
nb: Skriv inn teksten du ønsker å bruke som plassholder for søkefeltet.

en: URLs Open
nb: Åpne URL

en: Unable to perform copy/paste process due to inavailability of localStorage feature in your browser. Please use latest modern browser (Chrome, Firefox, or Safari) to perform copy/paste process
nb: På grunn av manglende localStorage-funksjon i nettleseren din kunne ikke kopier/lim inn-prosessen utføres. Vennligst bruk en moderne nettleser (Chrome, Firefox eller Safari).

en: Unauthorized Action
nb: Uautorisert handling

en: Unauthorized access. Preview cannot be accessed outside %1$s.
nb: Uautorisert tilgang. Forhåndsvisning kan ikke nås utenfor %1$s.

en: Undo
nb: Angre

en: Unit
nb: Enhet

en: Unlock
nb: Lås opp

en: Unlock Module
nb: Lås opp modul

en: Unlock Row
nb: Lås opp rad

en: Unlock Section
nb: Lås opp seksjon

en: Unlocked
nb: Åpnet

en: Update Category
nb: Oppdatér kategori

en: Update Gallery
nb: Oppdatér galleri

en: Update Tag
nb: Oppdatér stikkord

en: Upgrade
nb: Oppgrader

en: Upgrade WordPress
nb: Oppgrader WordPress

en: Upload
nb: Last opp

en: Upload a video
nb: Last opp video

en: Upload an audio file
nb: Last opp lydfil

en: Upload an image
nb: Last opp et bilde

en: Upload an image to display at the top of your blurb.
nb: Last opp et bilde for visning øverst i teaseren.

en: Upload the .WEBM version of your video here. All uploaded videos should be in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers.
nb: Last opp .WEBM-versjon av videoen her. Opplastede videoer må finnes i både .MP4- og .WEBM-format for å sikre maksimum kompatibilitet med alle nettlesere.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display over your video. You can also generate a still image from your video.
nb: Last opp eller skriv inn URL til et bilde som skal vises som startbilde for videoen. Bildet kan også genereres automatisk som et stillbilde fra videoen.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display.
nb: Last opp ønsket bilde eller skriv inn URL til bildet som skal vises.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to use as the background for the slider.
nb: Last opp ditt ønskede bilde, eller skriv inn URL til bildet du ønsker å bruke som bakgrunn for slideren.

en: Upload your desired video in .MP4 format, or type in the URL to the video you would like to display
nb: Last opp eller skriv inn URL til en video i .MP4-format.

en: Upon ending your split test, you will be asked to select which subject variation you would like to keep. Remaining subjects will be removed.
nb: Når du har avsluttet split-testen vil du bli bedt om å velge hvilken subjektvariasjon du ønsker å beholde. Gjenværende subjekter vil bli fjernet.

en: Upwards
nb: Oppover

en: Url
nb: URL

en: Url Opens
nb: URL åpner

en: Use Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Use Background Overlay
nb: Bruk bakgrunnsoverlegg

en: Use Border
nb: Bruk kantlinje

en: Use Custom Gutter Width
nb: Bruk egendefinert kolonnemellomrom

en: Use Custom Styles for %1$s
nb: Bruk egendefinert stil for %1$s

en: Use Custom Width
nb: Bruk egendefinert bredde

en: Use Default Editor
nb: Bruk opprinnelig editor

en: Use Dot Navigation
nb: Bruk prikknavigering

en: Use Dropshadow
nb: Bruk bakgrunnsskygge

en: Use Focus Border Color
nb: Bruk kantlinjefarge aktivt skjemafelt

en: Use Grayscale Filter
nb: Bruk gråfilter

en: Use Icon
nb: Bruk ikon

en: Use Icon Font Size
nb: Oppgi skriftstørrelse for ikon

en: Use Parallax Effect
nb: Bruk parallakse-effekt

en: Use Parallax effect
nb: Bruk parallakseeffekt

en: Use Percentages
nb: Bruk prosent

en: Use Post Excerpt if Defined
nb: Bruk postutkast hvis definert

en: Use Text Background Color
nb: Bruk tekstbakgrunnsfarge

en: Use Text Overlay
nb: Bruk tekstoverlegg

en: Use The Divi Builder
nb: Bruk Divi-byggeren

en: Use Thumbnail Track
nb: Bruk minibilderad

en: Use the color picker to choose a background color for this module.
nb: Bruk fargevelgeren for å velge bakgrunnsfarge for denne modulen.

en: Use the color picker to choose a color for the background overlay.
nb: Bruk fargevelgeren til å velge en farge for bakgrunnsoverlegget.

en: Use the color picker to choose a color for the text overlay.
nb: Bruk fargevelgeren til å velge en farge for tekstoverlegget.

en: Username
nb: Brukernavn

en: Using the Divi Role Editor, you can limit the types of actions that can be taken by WordPress users of different roles. This is a great way to limit the functionality available to your customers or guest authors to ensure that they only have the necessary options available to them.
nb: Divi-rolleadministratoren avgrenser ytterligere hvilke typer handlinger som kan utføres av WordPress-brukere med ulike rettighetsnivåer. Dette er en god måte å begrense de tilgjengelige valgene for kunder eller bidragsytere og sikrer at de bare har tilgang til nødvendig funksjonalitet.

en: Vertically Centered
nb: Midtstilt vertikalt

en: Video Icon
nb: Video-ikon

en: Video MP4/URL
nb: Video .MP4 URL

en: Video Settings
nb: Videoinnstillinger

en: Video Slider
nb: Videoslideshow

en: Video Webm
nb: Video .WEBM

en: View Layout
nb: Se layout

en: View Project
nb: Se prosjekt

en: View Split Testing Stats
nb: Se statistikk fra split-test

en: View Stats
nb: Se statistikk

en: Visibility
nb: Synlighet

en: Visible
nb: Synlig

en: Website Field
nb: Felt for nettside

en: When enabled, a background color is added behind the slider text to make it more readable atop background images.
nb: Når aktivert vil en bakgrunnsfarge bli lagt bak sliderteksten for å gjøre den mer lesbar på toppen av bagrunnsbilder.

en: When enabled, a custom overlay color will be added above your background image and behind your slider content.
nb: Når aktivert vil en valgt overleggsfarge bli lagt over ditt bakgrunnsbilde og bak ditt sliderinnhold.

en: Widget Area
nb: Widget-område

en: Widget Name
nb: Widget-navn

en: Yes
nb: Ja

en: You are using an outdated version of WordPress. Please upgrade.
nb: Du bruker en utdatert versjon av WordPress. Vennligst oppgrader.

en: You are using an outdated version of the theme. The latest version is %1$s
nb: Du bruker en utdatert versjon av temaet. Den nyeste versjonen er %1$s

en: You are using the %1$s plugin. We recommend clearing the plugin cache after updating your theme.
nb: Du bruker %1$s utvidelsen. Vi anbefaler å tømme bufferen etter å ha oppdatert temaet ditt.

en: You are using third party plugins. Try disabling each plugin to see if one is causing a conflict.
nb: Du bruker utvidelser fra tredjeparter. Prøv å deaktivere hver utvidelse for å se om en av de fører til problemer.

en: You cannot add global modules into global sections or rows
nb: Du kan ikke legge til globale moduler i globale seksjoner eller rader.

en: You cannot add global rows into global sections
nb: Du kan ikke legge til globale rader i globale seksjoner.

en: You cannot clear your layout while a split testing is running. Please end your split test before clearing your layout.
nb: Du kan ikke fjerne din layout mens en split-test kjøres. Vennligst avslutt din split-test og prøv så igjen.

en: You cannot load a new layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
nb: Du kan ikke laste en ny layout mens en split-test kjøres. Vennligst avslutt din split-test og prøv så igjen.

en: You cannot save layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
nb: Du kan ikke lagre layout mens du kjører en split-test. Vennligst avslutt din split-test og prøv så igjen.

en: You cannot save this module while a split test is running. Please end your split test and then try again.
nb: Du kan ikke lagre denne modulen mens en split-test kjøres. Vennligst avslutt din split-test og prøv så igjen.

en: You cannot save this row while a split test is running. Please end your split test and then try again.
nb: Du kan ikke lagre denne raden mens en split-test kjøres. Vennligst avslutt din split-test og prøv så igjen.

en: You cannot save this section while a split test is running. Please end your split test and then try again.
nb: Du kan ikke lagre denne seksjonen mens en split-test kjøres. Vennligst avslutt din split-test og prøv så igjen.

en: You currently don't have any projects assigned to a category.
nb: Du har for øyeblikket ingen prosjekter tildelt en kategori.

en: You do not have permission to edit the module, row or section in this split test.
nb: Du har ikke tillatelse til å redigere modulen, raden eller seksjonen i denne split-testen.

en: You do not have permission to perform this task.
nb: Du har ikke rettigheter for å utføre denne oppgaven.

en: You do not have permission to unlock this module.
nb: Du har ikke rettigheter for å låse opp denne modulen.

en: You do not have permission to unlock this row.
nb: Du har ikke rettigheter for å låse opp denne raden.

en: You do not have permission to unlock this section.
nb: Du har ikke rettigheter for å låse opp denne delen.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
nb: Du har ikke tilstrekkelige rettigheter for å eksportere nettstedsinnhold.

en: You don't have sufficient permissions to access the settings
nb: Du har ikke tilstrekkelige rettigheter for adgang til innstillingene

en: You entered the wrong number in captcha.
nb: Du skrev inn feil tegn i captcha.

en: You have WP_DEBUG enabled. Please disable this setting in wp-config.php
nb: Du har aktivert WP_DEBUG. Vennligst deaktiver denne innstillingen i wp-config.php

en: You have activated the Divi Leads Split Testing System. Using split testing, you can create different element variations on your page to find out which variation most positively affects the conversion rate of your desired goal. After closing this window, please click on the section, row or module that you would like to split test.
nb: Du har aktivert Divi Leads Split Testing System. Ved å bruke split-testing kan du lage ulike elementvariasjoner på siden din for å finne ut hvilken variasjon som har best effekt på konversjonsraten til ditt ønskemål. Etter å ha lukket dette vinduet, vennligst klikk på seksjonen, raden eller modulen som du ønsker å split-teste.

en: You have not saved any items to your Divi Library yet. Once an item has been saved to your library, it will appear here for easy use.
nb: Det er ikke lagret noe i Divi-biblioteket ennå. Lagrede layouter vil listes her, for rask og lettvint tilgang.

en: You need to select a split testing goal first.
nb: Du må velge et split-testingmål først.

en: You need to select a split testing subject first.
nb: Du må velge et split-testingsubjekt først.

en: You were using global item as split testing winner. Consequently, you have to choose between:
nb: Du brukte global gjenstand som split-testingvinner. Du må derfor velge mellom:

en: You're about to update global module. This change will be applied to all pages where you use this module. Press OK if you want to update this module
nb: Du er i ferd med å oppdatere en global modul - endringen vil dermed bli brukt på alle sider der modulen benyttes. Trykk OK dersom du fremdeles vil oppdatere.

en: Your comment is awaiting moderation.
nb: Din kommentar avventer moderering.

en: Your memory limit can't be changed automatically
nb: Din minnegrense kan ikke endres automatisk

en: Your memory limit has been increased
nb: Din minnegrense har blitt hevet

en: Zoom Icon Color
nb: Zoome-ikon farge

en: by
nb: av

en: by %s
nb: av %s

en: comments
nb: kommentarer

en: default
nb: standard

en: dribbble
nb: Dribbble

en: facebook
nb: Facebook

en: flikr
nb: Flickr

en: no
nb: nei

en: not Global
nb: ikke global

[ctx: number of comments]
en: 1 Comment | %s Comments
nb[0]: 1 kommentar
nb[1]: %s kommentarer

en: on %1$s at %2$s
nb: på %1$s hos %2$s

en: on Desktop
nb: på stasjonær PC

en: on Phone
nb: i telefon.

en: on Tablet
nb: på nettbrett

en: px
nb: piksler

en: read more
nb: les mer

en: read more...
nb: les mer...

en: skype
nb: Skype

en: tumblr
nb: Tumblr

en: yes
nb: ja

en: you don't have sufficient permissions to access this page
nb: du har ikke tilstrekkelige rettigheter for adgang til denne siden
